انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35894

26 بازدید9 views

عبدالحسین علی اکبری شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن افزود: راه های ارتباطی ۱۰۰ روستای ماکو، ۷۶روستای شاهیندژ، ۴۶ روستای اشنویه، ۴۰ روستای پلدشت، ۳۵ روستای ارومیه، ۳۵ روستای خوی و ۳۵ روستای شوط به علت بارش برف و کولاک مسدود است. به گفته وی راه ارتباطی ۳۵ روستای مهاباد، ۳۰ روستای […]

عبدالحسین علی اکبری شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن افزود: راه های ارتباطی ۱۰۰ روستای ماکو، ۷۶روستای شاهیندژ، ۴۶ روستای اشنویه، ۴۰ روستای پلدشت، ۳۵ روستای ارومیه، ۳۵ روستای خوی و ۳۵ روستای شوط به علت بارش برف و کولاک مسدود است.
به گفته وی راه ارتباطی ۳۵ روستای مهاباد، ۳۰ روستای سلماس، ۳۰ روستای بوکان، ۳۰ روستای چالدارن، ۲۰ روستای چایپاره، ۱۲ روستای پیرانشهر، ۹ روستای سردشت، هشت روستای تکاب و ۲ روستای نقده نیز در زمان حاضر بسته است.
وی با اشاره به اینکه ۸۰۰ راهدار در قالب ۶۰ اکیپ و با استفاده از ۴۰۰ دستگاه سنگین و نیمه سنگین برای بازگشایی این راه ها در تلاش هستند، ادامه داد: بارش برف در این شهرستان ها از روز گذشته شروع شده و با وجود بازگشایی این راه ها توسط راهداران، وزش شدید باد و کولاک دوباره این مسیرها را مسدود کرده است.
علی اکبری بیان کرد: عملیات بازگشایی به علت خطرناک بودن راه های ارتباطی روستایی در شب دقایقی قبل تعطیل شد و ادامه عملیات از فردا صبح پیگیری می شود.
به گزارش #فراسخن، از ۱۲ هزار کیلومتر جاده در آذربایجان غربی حدود هفت هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه روستایی، سه هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه آسفالت فرعی، اصلی و بزرگراه و نزدیک به ۴۰۰ کیلومتر راه شوسه و خاکی است.
راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی دارای ۱۴ اداره راهداری و ۶۷ اکیپ عملیاتی شامل ۲۹ باب راهدارخانه ثابت و بین راهی، ۱۵ باب راهدارخانه مرکزی و ۲۳ باب راهدارخانه کانکسی، سیار و استیجاری است.
آذربایجان غربی ۱۷ شهرستان، ۴۲ شهر و بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ روستا دارد و جمعیت آن سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر است.
۷۱۲۹/۳۰۷۲ ** خبرنگار: توحید محمودپور** انتشار دهنده: علیرضا فولادی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.