انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35910

10 بازدید5 views

دکتر تیمور مرجانی در گفت و گو با خبرنگار علمی #فراسخن با تقسیم بندی توسعه به سه دسته امور سخت افزاری، نرم افزاری و مغزافزاری اظهار داشت: در پژوهشکده مطالعات توسعه سعی کردیم هر سه محور را پیش ببریم که یکی از این مباحث، کمبود آب و نبود مدیریت بهینه مصرف آب در کشور است.وی […]

دکتر تیمور مرجانی در گفت و گو با خبرنگار علمی #فراسخن با تقسیم بندی توسعه به سه دسته امور سخت افزاری، نرم افزاری و مغزافزاری اظهار داشت: در پژوهشکده مطالعات توسعه سعی کردیم هر سه محور را پیش ببریم که یکی از این مباحث، کمبود آب و نبود مدیریت بهینه مصرف آب در کشور است.
وی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت کشور در زمینه مصرف آب گفت: شیوه آبیاری ما هنوز غرقابی است و سراغ روش های جدید و بهینه نرفته ایم و شرایط مناسبی در کشور نداریم.
مرجانی بی توجهی به توسعه منابع انسانی را عامل اصلی مدیریت نامناسب دیگر منابع در کشور دانست و گفت: در پژوهشکده مطالعات توسعه، فضا و زیرساختها را در ارتباط با نظام شایستگی منابع انسانی آماده کرده ایم زیرا معتقدیم باید از استعدادهای کشور به درستی و در جای خود استفاده کنیم.
وی نقش توسعه نیافتگی منابع انسانی را موثرترین عامل در ایجاد فاجعه پلاسکو برشمرد و گفت: در اتفاقی که هفته گذشته رخ داد، بحث منابع انسانی، بیشتر از دیگر مباحث دخیل بود زیرا یک ساختمان که بیش از ۵۰ سال قبل احداث شده است، گنجایش یک زمان و مکان و شرایط خاص خود را دارد ولی ما به این نکات توجه نکردیم و یک فاجعه را برای کشور رقم زدیم.
عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی تصریح کرد: این امر نشان می دهد که در بحث توسعه منابع انسانی باید به شکل جدی ورود پیدا کنیم و در برنامه های جهاد دانشگاهی، این فضای توسعه منابع انسانی را داشته باشیم و در کنار آن، توسعه منابع سخت افزاری و نرم افزاری و امکانات را هم پیش بینی کنیم.
وی ادامه داد: در بحث توسعه، محورهای مختلف وجود دارد که باید اولویت بندی کنیم و یکی از بحثهای بسیار جدی، آموزش است که جهاد دانشگاهی در قالب آموزش های کوتاه مدت، ضمن خدمت، حرفه ای و مهارت آموزی ورود کرده و مخاطبان زیادی را جذب کرده و می تواند در تمام سطوح سنی و سازمانی و غیرسازمانی کمک کند.
مرجانی، مطالعات اجتماعی را یکی از حوزه های اولویت دار در فرآیند توسعه برشمرد و گفت: بعضا شاهد اسراف در منابع کشور هستیم مثلا در مثلا در شهر تهران روزانه بیش از هشت هزار تن زباله خانگی و چندبرابر آن، نخاله های ساختمانی ایجاد می شود که بخش عمده آن هدررفت منابع کشور است.
وی افزود: ناهنجاری ها و رفتارهای رانندگی و نوع تعامل و رفتار ما در کشور نیز در مقوله مطالعات اجتماعی می گنجد که باید مورد بررسی جدی تر قرار گیرد.
علمی**۱۰۵۵**۱۴۴۰
خبرنگار : زینب کارگر ** انتشاردهنده: معصومه گلشن
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی #فراسخن در تلگرام همراه شوید:irnaelm@https://telegram.me

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.