انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35919

8 بازدید5 views

به گزارش روز یکشنبه #فراسخن، بر اساس این آیین نامه دستگاه های اجرایی مجازند بخشی از اجرای طرح ها و پروژه های تملک دارایی سرمایه ای خود با یکی از ویژگی های زودبازده، عام‏المنفعه، کم هزینه، امدادی، فرهنگی و مردم یاری و بهداشت و درمان در مناطق محروم، کمتر توسعه یافته، روستاها و شهرهای کوچک […]

به گزارش روز یکشنبه #فراسخن، بر اساس این آیین نامه دستگاه های اجرایی مجازند بخشی از اجرای طرح ها و پروژه های تملک دارایی سرمایه ای خود با یکی از ویژگی های زودبازده، عام‏المنفعه، کم هزینه، امدادی، فرهنگی و مردم یاری و بهداشت و درمان در مناطق محروم، کمتر توسعه یافته، روستاها و شهرهای کوچک و مرزی را که پس از فراخوان عمومی با عدم وجود متقاضی مواجه می شوند، با رعایت قوانین و مقررات مربوط، به سازمان واگذار نمایند. تملک و مدیریت طرح های مذکور پس از پایان عملیات اجرایی به دستگاه اجرایی مربوط باز می گردد.
هیات وزیران در جلسه ۱۲/۱۰/۱۳۹۵ به پیشنهاد نیروی مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و به استناد ماده (۶) قانون اصلاح اختیارات سازمان بسیج سازندگی نیروی مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی – مصوب ۱۳۸۶- آیین نامه اجرایی قانون یادشده را به شرح زیرتصویب کرد:
آیین نامه اجرایی قانون اصلاح اختیارات سازمان بسیج سازندگی نیروی مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
ماده ۱- در این آیین نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می روند:
الف– سازمان: سازمان بسیج سازندگی و رده های تابعه.
ب– قانون: قانون اصلاح اختیارات سازمان بسیج سازندگی نیروی مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی – مصوب ۱۳۸۶- .
پ- دستگاه اجرایی: دستگاه های موضوع ماده (۲) قانون و همچنین ماده (۵)قانون مدیریت خدمات کشوری – مصوب ۱۳۸۶-.
ت- زود بازده: فعالیت ها، طرح ها و پروژه هایی که در حوزه های آب، کشاورزی، باغبانی، آبخیزداری، جنگل ها و مراتع، بیابان زدایی و عمرانی، صنایع تبدیلی کوچک، انرژی (آب و برق)، راه و ساختمان، سلامت، بهداشت و درمان که ظرف (۱۸) ماه اجرا و به مرحله بهره برداری برسد.
ث- عام المنفعه: فعالیت ها، طرح ها و پروژه هایی که منافع آن شامل عامه مردم مناطق محروم،روستاهای کمتر توسعه یافته و شهرهای کوچک و مرزی می شود از قبیل مسجد، خانه بهداشت، مدرسه، خانه معلم، راه روستایی، آبرسانی و بخش های راه و آب و مسکن.
ج- امدادی: فعالیت ها، طرح ها و پروژه هایی که به علت بروز حوادث غیرمترقبه در روستاها،مناطق محروم و شهرهای کوچک و مرزی و در صورت اعلام نیاز دستگاه های اجرایی اجرا می شود.
چ- فرهنگی: فعالیت ها، طرح ها و پروژه هایی که در حوزه های دینی، هنری، ورزشی، سوادآموزی و زیست محیطی انجام می شود.
ح- مردم یاری: فعالیت ها، طرح ها و پروژه هایی که با مشارکت مردم انجام می گیرد و عموما مورد تقاضای مردم می باشد.
خ- کم هزینه: فعالیت ها، طرح ها و پروژه هایی که بارمالی آن معادل معاملات متوسط، موضوع قانون برگزاری مناقصات – مصوب ۱۳۸۳- و مصوبه های سالانه مربوط به تعیین نصاب معاملات یادشده می باشد.
ماده ۲- دستگاه های اجرایی مجازند بخشی از اجرای طرح ها و پروژه های تملک دارایی سرمایه ای خود با یکی از ویژگی های زودبازده، عام‏المنفعه، کم هزینه، امدادی، فرهنگی و مردم یاری و بهداشت و درمان در مناطق محروم، کمتر توسعه یافته، روستاها و شهرهای کوچک و مرزی را که پس از فراخوان عمومی با عدم وجود متقاضی مواجه می شوند، با رعایت قوانین و مقررات مربوط، به سازمان واگذار نمایند. تملک و مدیریت طرح های مذکور پس از پایان عملیات اجرایی به دستگاه اجرایی مربوطباز می گردد.
تبصره ۱- اجرای طرح های امدادی، فرهنگی و مردم‌یاری در سایر نقاط کشور نیز به درخواست دستگاه اجرایی و اعلام آمادگی سازمان قابل تفویض، واگذاری و اجرا توسط سازمان است.
تبصره ۲ – هزینه اجرای طرح ها توسط سازمان ضمن حفظ کیفیت و رعایت الزامات قانونی پروژه نباید بیش از هزینه اجرای طرح براساس فهرست بهای مصوب همان سال باشد. مسئولیت نظارت بر مفاد این تبصره برعهده دستگاه کارفرمای پروژه است.
تبصره ۳ – سازمان برنامه و بودجه کشور مجاز است بخشی از اعتبارات طرح ها را به پیشنهاددستگاه اجرایی برای تحقق اهداف قانون به عنوان کمک به طرح در اختیارسازمان قرار دهد.
ماده ۳- دستگاه های اجرایی می توانند به منظور پشتیبانی از اردوهای جهادی، فعالیت های عام المنفعه و فعالیت های غنی سازی اوقات فراغت جوانان در عرصه های کار و تلاش و سازندگی،با استفاده از امکانات و تجهیزات خود جهت تشویق، مشارکت و حضور نیروهای داوطلب بسیجی و مردمی، جوانان و متخصصان در فعالیت های سازمان اقدام نمایند.
ماده ۴- به منظور ایجاد هماهنگی، پشتیبانی و نظارت بر اجرای قانون و مفاد این آیین نامه، آشنایی با فرهنگ کار و تلاش جهادی، کارگروهی با ترکیب زیر تشکیل می گردد:
الف- وزیر کشور (رییس کارگروه)
ب– معاون عمرانی وزیر کشور (دبیر کارگروه)
پ– معاون وزیر آموزش و پرورش
ت- معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
ث– معاون وزیر ورزش و جوانان
ج– معاون وزیر جهادکشاوزی
چ– معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت
ح– معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی
خ- معاون رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
د- معاون رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
ذ– رییس سازمان
ر– معاونین سایر اعضای هیئت دولت حسب مورد.
تبصره– مسئولیت هماهنگی، پشتیبانی و نظارت بر اجرای طرح های بسیج سازندگی در استان ها برعهده استاندار می باشد. استاندار نسبت به تشکیل کمیته استانی با رده های متناظر کارگروه دراستان اقدام و گزارش مربوط را هر فصل (سه ماهه) برای دبیرخانه کارگروه ارسال می نماید.
ماده ۵- سازمان در اجرای قراردادهای پیمانکاری موضوع این آیین نامه، مشمول ماده (۴)آیین نامه اجرایی ماده (۲۲) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت موضوع تصویب نامه شماره ۱۵۷۷۸/ت۲۷۰۵۵هـ مورخ ۲۸/۳/۱۳۸۲ با اصلاحات بعدی می باشد.
ماده ۶- سازمان مکلف است گزارش سالانه اجرای قانون و این آیین نامه را بارعایت سلسله مراتب به سازمان برنامه و بودجه کشور ارایه نماید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری این مصوبه را برای اجرا به وزارتخانه های دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، کشور، آموزش و پرورش، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرده است.
سیام ** ۹۳۱۴**۱۴۲۹
تنظیم: داود توسلی**انتشار:محسن طاهرزاده

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.