انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35935

8 بازدید5 views

به گزارش روز یکشنبه #فراسخن از سازمان حفاظت محیط زیست، مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید گفت: این کارگروه از طیف وسیعی از هنرمندان کشور از شاخه های متعدد هنری در راستای آموزش و توانمندسازی، روابط عمومی و امور رسانه ای برنامه ملی عملیاتی حفاظت و مدیریت پلنگ در ایران تشکیل شده است.علی تیموری […]

به گزارش روز یکشنبه #فراسخن از سازمان حفاظت محیط زیست، مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید گفت: این کارگروه از طیف وسیعی از هنرمندان کشور از شاخه های متعدد هنری در راستای آموزش و توانمندسازی، روابط عمومی و امور رسانه ای برنامه ملی عملیاتی حفاظت و مدیریت پلنگ در ایران تشکیل شده است.
علی تیموری اظهار کرد: اولین جلسه رسمی این کارگروه نیز نهم بهمن ماه با حضور جمعی از هنرمندان سرشناس و پیشکسوت در رشته های مختلف هنری در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.
وی افزود: اسامی اعضای اصلی این کارگروه در کارگاه منطقه ای پلنگ ایرانی که به زودی در استان لرستان برگزار می شود، اعلام خواهد شد.
تیموری گفت: گربه سانان بزرگ مانند شیر، ببر و پلنگ ایرانی به صورت تاریخی و به طور مکرر در آثار هنرمندان رشته های مختلف هنری این مرز و بوم به عنوان نماد شاخصه های حایز اهمیت اجتماعی مانند شجاعت، دلیری و درستکاری مطرح بوده اند.
وی تاکید کرد: این گونه ها برای جامعه ایرانی ارزشی فراتر از ارزش های اکولوژیکی دارا هستند؛ از این رو از جامعه هنری به دلیل حضور داوطلبانه در کنار حافظان و حامیان حیات وحش قدردانی می کنیم.
آرزو صانعی، مجری تهیه و تدوین و مشاور اجرایی برنامه ملی پلنگ ایرانی نیز با بیان اینکه کارگاه های منطقه ای پلنگ ایرانی از سال ۱۳۹۱ به صورت دوره ای بر اساس نیازسنجی ها با موضوعات متفاوتی طراحی و به صورت هدفمند در مناطق مختلف کشور برگزار می شود، مشارکت جامعه هنری کشور در راستای جریان سازی های حفاظتی با محوریت حفاظت از پلنگ ایرانی را موضوع دوره سوم کارگاه های منطقه ای پلنگ ایرانی عنوان کرد.
مدیرعامل موسسه تخصصی مطالعات پلنگ آسیایی، اظهار کرد: دوره های اول و دوم این کارگاه ها، پیشتر نیز در استان های آذربایجان غربی، خراسان شمالی، گلستان، البرز، لرستان، بوشهر و سیستان و بلوچستان برگزار شده است که موضوعات متفاوتی در خصوص روش های تحقیقاتی، آموزش و برنامه های اجتماع محور، خبر و رسانه، پایش و ارزیابی و برنامه ریزی در راستای تدوین برنامه ملی را دربرداشته است.
صانعی با بیان اینکه دوره سوم این کارگاه ها همچنان به صورت منطقه ای برگزار می شود، افزود: برنامه افتتاحیه و برنامه اول دوره سوم کارگاه های منطقه ای پلنگ ایرانی با همکاری و مساعدت اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان، در این استان برگزار می شود.
مهرداد فتحی بیرانوند، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان نیز در این باره اظهار کرد: استان لرستان سطح وسیعی از زیستگاه هایی با مطلوبیت بالا برای زیست زیرگونه در معرض خطر انقراض پلنگ ایرانی را در خود جای داده است که به این ترتیب یکی از استان های با اهمیت ویژه برای حفاظت هدفمند پلنگ ایرانی در محدوده زاگرس به شمار می آید.
وی ضمن اشاره به مشارکت جوامع محلی و بومی این استان در راستای حفظ و حراست از گونه های در معرض خطر مانند پلنگ ایرانی از میزبانی جمعی از هنرمندان پیشکسوت و محبوب کشور در این استان با هدف مشارکت جامعه هنری در امور جریان سازی های حفاظتی با محوریت پلنگ ایرانی در اوایل اسفندماه سال جاری خبر داد.
علمی ۹۰۱۴** ۱۸۳۴
دریافت کننده: کیمیا عبدالله پور ** انتشاردهنده: ناهید شفیعی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.