انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35938

6 بازدید5 views

ترامپ دریک تصمیم فراگیر یک هفته پس از تصدی ریاست جمهوری آمریکا، ورود پناه جویان را به مدت چهار ماه به آمریکا متوقف نموده و به طور موقت مسافران از سوریه و شش کشور دیگر را از ورود به خاک آمریکا برای سه ماه تعلیق کرد. رویترزگزارش داد: فعالین حقوق مدنی و گروه های مذهبی […]

ترامپ دریک تصمیم فراگیر یک هفته پس از تصدی ریاست جمهوری آمریکا، ورود پناه جویان را به مدت چهار ماه به آمریکا متوقف نموده و به طور موقت مسافران از سوریه و شش کشور دیگر را از ورود به خاک آمریکا برای سه ماه تعلیق کرد.
رویترزگزارش داد: فعالین حقوق مدنی و گروه های مذهبی و سیاستمداران دمکرات از شرایط ایجاد شده عصبانی هستند و قول دادند با این دستور رییس جمهوری آمریکا مبارزه خواهند کرد.
درانتهای یک روز سردرگمی وهرج و مرج و اعتراض های گروهی درفرودگاه های آمریکا که از وارد شدن مسافران به خاک آمریکا جلوگیری می کردند. یک قاضی فدرال آمریکا در بروکلین، نیویورک، اجرای این دستور را به طور موقت به تاخیر انداخت.
اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا موفق شد، برای مسافران بازداشت شده در فرودگاههای آمریکا مجوز اقامت موقت بگیرد.
طرفداران آزادی های مدنی آمریکا با برگزاری تظاهرات در خارج از دادگاه بروکلین، نیویورک، و فرودگاههای دالاس، شیکاگو، نیویورک و شهرهای دیگر آمریکا از این تصمیم حمایت کردند، اما مبارزه بزرگتر در پیش رو است.
به گزارش #فراسخن، اقدام دادگاه فدرال بروکلین، نیویورک، دستور ترامپ را نقض نکرده، اما مورد انتقاد متحدین نزدیک آمریکا قرار گرفته است.
ترامپ، تاجر آمریکایی به خوبی موفق شد در مبارزه انتخاباتی نگرانی آمریکایی ها نسبت به احتمال حمله های تروریستی مطرح نموده و قول داد صلاحیت مهاجران و پناهندگان به آمریکا از مناطقی که کاخ سفید و کنگره آمریکا آنها را ریسک بالا می خواند به طور دقیق مورد بررسی قرار دهد.
او روز شنبه در کاخ سفید به خبرنگاران گفت که دستور وی ممنوعیت ورود برای مسلمانان نیست و این کاری بود که از خیلی وقت پیش باید انجام می شد.
‘کار به خوبی پیش می رود. شما در فرودگاه ها می بینید. شما آنرا همه جا می بینید.’این پیامی بود که ترامپ در واکنش به اعتراضات در توییتر نوشت.
علاوه برسوریه، این ممنوعیت مسافرانی که با پاسپورت ایرانی، عراقی، لیبیایی، سومالیایی، سودانی، سوریه ای و یمنی می خواهند به آمریکا بیایند را در برگرفته است.
وزارت امنیت داخلی آمریکا گفت: در روز اول اجرای دستور ۳۷۵ مسافر تحت تاثیر قرارگرفته اند.تعداد ۱۰۹ نفر آنها در حال ترانزیت هوایی بوده اند که از ورود به آمریکا جلوگیری شده اند و ۱۷۳ نفر دیگر در فرودگاه ها از سوارشدن به هواپیما به مقصد آمریکا جلوگیری شده اند.
این وزارت خانه در بیانیه ای گفت: برنامه سفر در حدود یک درصد مسافران بین المللی به واسطه این دستور تحت تاثیر قرار گرفته و برایشان ایجاد مزاحمت شده است.
این مزاحمت برای خانواده هایی که اعضایشان در مسافرت بوده و منتظر برگشت شان هستند و کارگزاران مشاغل گوناگون و همچنین دانشجویان دانشگاه ها و یا گروه های دانشجویی که در ماموریت های علمی بوده و اعضای شان پاسپورت هایی از این هفت کشور دارند.
برخی از فرمانداران دمکرات آمریکا می گویند مترصد تهیه برنامه ای حقوقی برای به چالش کشیدن دستور رییس جمهور هستند. مستند قانونی آنها برای به چالش کشاندن دستور ترامپ، مفاد قانون اساسی آمریکا است که تبعیض مذهبی را منع کرده است.
اروپام **۱۴۱۶** ۱۵۹۰
مترجم: صفر سرابی– انتشار دهنده: محمد حسن دوستارگان

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.