انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35942

8 بازدید5 views

به گزارش #فراسخن، هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران که به ریاست «کاظم جلالی» جهت حضور در دوازدهمین اجلاس اتحادیه بین المجالس اسلامی به جمهوری مالی سفر کرده است، پس از خاتمه این اجلاس در بازگشت توسط «ایساکا سیویبه» رئیس مجلس ملی جمهوری مالی بدرقه و باماکو پایتخت این کشور را ترک کرد.«ایساکا سیویبه» رئیس مجلس […]

به گزارش #فراسخن، هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران که به ریاست «کاظم جلالی» جهت حضور در دوازدهمین اجلاس اتحادیه بین المجالس اسلامی به جمهوری مالی سفر کرده است، پس از خاتمه این اجلاس در بازگشت توسط «ایساکا سیویبه» رئیس مجلس ملی جمهوری مالی بدرقه و باماکو پایتخت این کشور را ترک کرد.
«ایساکا سیویبه» رئیس مجلس جمهوری مالی همچنین از تلاش ها و حضور پر رنگ هیات پارلمانی ایران در دوازدهمین اجلاس اتحادیه بین المجالس اسلامی تقدیر کرد و سخنرانی «کاظم جلالی» درنشست های مختلف و نشست پایانی را در دفاع از انسانیت دانست و ابراز امیدواری کرد تا این دور از اجلاس باعث تقویت همکاری ها و وحدت در جهان اسلام شود.

**امیدواریم دستاوردهای اجلاس بین المجالس اسلامی منافع امت اسلام را فراهم کند
«کاظم جلالی» رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نیز در مراسم بدرقه با تشکر از مهان نوازی مجلس ملی مالی و تلاش های انجام شده در برگزاری هرچه بهتر دوازدهمین دوره اتحادیه بین المجالس اسلامی، ابراز امیدواری کرد تا دستاوردهای این اجلاس منافع و مصالح امت اسلام را فراهم کند.
عضو کمیته اجرایی بین المجالس اسلامی با اشاره به دیدارهای انجام گرفته هیات پارلمانی ایران با مقامات و مسئولان مختلف، ابراز امیدواری کرد تا این گفت و گوهای دو جانبه ادامه داشته باشد و به گسترش همکاری های دو جانبه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری مالی منتهی شود.
در این سفر «عبدالرضا عزیزی» نماینده مردم شیروان و «حجت الاسلام سید مصطفی ذوالقدر» نماینده مردم میناب، جاسک، «اللهیار ملکشاهی» نماینده مردم کوهدشت، «معصومه آقاپورعلیشاهی» نماینده مردم شبستر، «طیبه سیاوشی شاه عنایتی» نماینده مردم در تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، «محمد کاظمی» نماینده مردم ملایر، «عبداحمید خدری» نماینده مردم بوشهر در مجلس، کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و عضو کمیته اجرایی بین المجالس اسلامی را همراهی می کردند.
به گزارش #فراسخن، دوازدهمین دوره اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی با هدف بررسی آخرین تحولات و چالش های جهان اسلام و تحقق صلح و دموکراسی و ثبات در کشورهای اسلامی در باماکو پایتخت جمهوری مالی برگزار شد.
این اجلاس که از دوشنبه هفته گذشته آغاز به کار کرده بود، با قرائت بیانیه روز گذشته – شنبه- به کار خود پایان داد. در این بیانیه بر ضرورت تحقق اهداف و اتحاد بین‌المجالس اسلامی در جهت مشارکت امت اسلام برای ایجاد جهان پیشرفته و امن و با ثبات تاکید شده است.

**دیدار و گفت وگوی هیات پارلمانی ایران با ایرانیان مقیم و نهادهای ایرانی فعال در جمهوری مالی
همچنین در حاشیه دوازدهمین دوره اجلاس بین المجالس اسلامی هیات پارلمانی ایران با ایرانیان مقیم و نهادهای ایرانی فعال در جمهوری مالی دیدار و گفت و گو کرد.
کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران که جهت حضور در دوازدهمین دوره اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی به جمهوری مالی سفر کرده‌اند، در نشستی صمیمانه با ایرانیان مقیم و نهادهای ایرانی فعال در باماکو پایتخت مالی دیدار و گفت وگو کردند.
جلالی در این نشست توضیحاتی از روند گفت و گوهای اجلاس دوازدهم اتحادیه بین‌المجالس اسلامی و فعالیت‌های انجام گرفته توسط هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس، ارائه کرد.
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و مالی بااشاره به دیدار خود با گروه دوستی پارلمانی دوکشور، گفت: دوکشور دارای ظرفیت‌های زیادی در بخش‌های مختلف هستند که اگر این ظرفیت‌ها به درستی شناسایی شوند می‌توان گام‌های بلندی در جهت تعمیق و توسعه روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری مالی برداشت.
به گزارش خانه ملت، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس همچنین از تلاش‌های مدیریت خوب سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالی در طول مدت برگزاری دوازدهمین دوره اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی، تقدیر و تشکر کرد.
سیام**۳۰۷۰**۱۴۴۹** تنظیم کننده: داود نخ کوب نیاسر** انتشار دهنده: امیر کاردان راد

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.