انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35960

7 بازدید6 views

به گزارش خبرنگار سیاسی #فراسخن، علی اکبر ولایتی عصر یکشنبه در پایان دیدار یاما موتو نماینده ویژه سازمان ملل در امور افغانستان در جمع خبرنگاران این مطلب را در پاسخ به سوالی در خصوص فرمان اخیر رییس جمهوری آمریکا مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور مسلمان از جمله ایران، اظهار کرد.وی افزود: افتخار ایرانی […]

به گزارش خبرنگار سیاسی #فراسخن، علی اکبر ولایتی عصر یکشنبه در پایان دیدار یاما موتو نماینده ویژه سازمان ملل در امور افغانستان در جمع خبرنگاران این مطلب را در پاسخ به سوالی در خصوص فرمان اخیر رییس جمهوری آمریکا مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور مسلمان از جمله ایران، اظهار کرد.
وی افزود: افتخار ایرانی ها این است که لازم ندارند مورد قبول افراد بی تعادلی مثل ترامپ قرار گیرند. ایرانی ها نیازی ندارند توجه آقای ترامپ را برای اینکه به آنها ویزا بدهد یا نه جلب کنند.
ولایتی اظهار داشت: ایرانی ها اگر به کشوری می روند باید عزت آنها حفظ شود و بدون تردید این نوع حرکت ها به ضرر آینده آمریکا است و آنطور که ما می توانیم ارزیابی کنیم این است که آینده آمریکا با وجود چنین مشکلات داخلی بدتر از گذشته خواهد شد.
وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری در خصوص ادعای آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل مبنی بر این که ‘همانند روز روشن است مسجد الاقصی که رومیان اقدام به تخریب آن کردند، مکان مقدس یهودیان است’ اظهار داشت: امیدواریم که دبیرکل چنین حرفی نزده باشد. اگر هم زده، سخن بدون منطق و نادرستی است و باید سخنش را تصحیح کند.
ولایتی تاکید کرد: مسجدالاقصی متعلق به مسلمانان است و تمام سرزمین فلسطین متعلق به فلسطینی هاست که توسط صهیونیست ها اشغال شده و امیدواریم روزی تمامی این سرزمین از اشغال آنها آزاد شود.
وی با بیان اینکه چنین حرفی را اگر دبیرکل سازمان ملل زده باشد، خوش خدمتی به صهیونیست ها و آمریکایی ها است ، به گوترش توصیه کرد آن را تکذیب کند.
ولایتی در عین حال در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه نظر شما در مورد سفر وزیر خارجه فرانسه به تهران چیست؟ گفت: وزیر امور خارجه فرانسه اگر بخواهد به نفع ملت و سیاست خارجی این کشور کار کند باید با جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدرت اول منطقه وارد گفت و گوی سازنده شود. اگر فرانسوی ها بخواهند مثل گذشته دیپلماسی تبعیت از آمریکایی ها را دنبال کنند در این منطقه جایی نخواهند داشت.
وی ادامه داد: فرانسه در گذشته و در زمان ژنرال دوگل و برخی دیگر از روسای دولت های قبلی تلاش می کرد سیاست مستقلی داشته باشد. فرانسه اگر بخواهد در این منطقه فعالیت کند بهتر است استقلالی را که ملتش به دنبال آن است ، در سیاست خارجی اتخاذ و از تبعیت از آمریکایی ها خود داری کند.
ولایتی گفت: امیدواریم سفر وزیر خارجه فرانسه به تهران در جهت استقلال رای دولت و ملت فرانسه باشد که همیشه سعی شان بر جدا کردن منافع این کشور از آمریکا بوده است.
رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در عین حال در خصوص دیدار امروز خود گفت: با نماینده سازمان ملل متحد در افغانستان گفت و گوی صریح و سازنده ای داشتیم.
وی افزود: هر دو طرف معتقدیم که راه نظامی راه حل مساله افغانستان نیست بلکه راه حل این کشور، راه حل مسالمت آمیز و گفت و گوی سیاسی بین گروه های مختلف افغانستان است.
ولایتی تاکید کرد: راه حل مشکلات در افغانستان و جاهای دیگر از طریق نظامی حل نمی شود و ایران مخالف دخالت هر کشوری در امور داخلی افغانستان است و فقط سازمان ملل تحت پرچم خود می تواند این کار را صورت دهد.
رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: تجربه طولانی مخرب در افغانستان به همه ثابت کرده راه حل افغانستان نظامی نیست بلکه سیاسی است.
همچنین یاما موتو نماینده ویژه سازمان ملل در امور افغانستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این جلسه با دکتر ولایتی مذاکرات عمیق و صریحی در مورد افغانستان داشتیم و ارزیابی خود را از شرایط و چالش های موجود در افغانستان را در میان گذاشتیم.
وی افزود: از دکتر ولایتی به دلیل تلاش ها بین المللی برای افغانستان و برقراری ثبات و امنیت در این کشور تشکر می کنم.
نماینده ویژه سازمان ملل در امور افغانستان خاطرنشان کرد: بنده از نقش جمهوری اسلامی ایران در حمایت از دولت وحدت ملی در افغانستان متشکرم.
سیام**۱۰۵۸**۶۰۸۴**۱۴۴۹*خبرنگار:محمد افضلی*انتشار:امیر کاردان راد

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.