انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35968

10 بازدید7 views

به گزارش خبرنگار سیاسی #فراسخن، علی اکبر ولایتی عصر یکشنبه در دیدار یاما موتو نماینده ویژه سازمان ملل در امور افغانستان افزود: افغانستان کشور مهمی در منطقه است که متاسفانه در دهه های گذشته از نظر ساختاری و رشد و توسعه با مشکلات جدی مواجه بوده که ضرورت توجه جامعه جهانی و همکاری گسترده برای […]

به گزارش خبرنگار سیاسی #فراسخن، علی اکبر ولایتی عصر یکشنبه در دیدار یاما موتو نماینده ویژه سازمان ملل در امور افغانستان افزود: افغانستان کشور مهمی در منطقه است که متاسفانه در دهه های گذشته از نظر ساختاری و رشد و توسعه با مشکلات جدی مواجه بوده که ضرورت توجه جامعه جهانی و همکاری گسترده برای دستیابی به اهداف و ایجاد ثبات و امنیت را می طلبد.
وی با اشاره به حضور تعداد قابل توجهی از مهاجران افغان در طول ۳۰ سال گذشته در ایران تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار دولت و ملت افغانستان است؛ دو کشور از نظر اشتراکات فرهنگی زمینه های همکاری مثبتی دارند.
ولایتی گفت: علاقه مندی و عزم دو طرف در ارتقای سطح همکاری ها و اقدامات میان دو کشور است و ایران همواره خواهان ایجاد صلح و ثبات و امنیت بوده است که بی تردید نقش مهمی را در صلح و ثبات جهانی ایجاد می کند.
وی با اشاره به روابط مثبت دو کشور گفت: ایران و افغانستان همکاری های نزدیکی با هم دارند و ایران تمام تلاش خود را برای وحدت گروه های مختلف در افغانستان انجام داده و خواهان بهتر شدن روابط در داخل این کشور هستیم. در این زمینه هم گام های عملی برای تعامل با دولت افغانستان برداشته ایم.
وی افزود: مقام های عالی ایران و افغانستان هم بر توسعه این روابط تاکید دارند.
در این دیدار، نماینده ویژه سازمان ملل در امور افغانستان هم، گزارشی از آخرین وضعیت حوزه های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی این کشور ارائه و کمک های بین المللی بویژه همسایگان افغانستان را مهم و اجتناب ناپذیر دانست.
یاما موتو همچنین با اشاره به انجام عملیات های تروریستی در افغانستان گفت: افغانستان نیازمند امنیت بیشتری برای رشد و توسعه است ولی متاسفانه برخی از گروههای تروریستی عملیات های مختلفی را انجام می دهند.
وی اضافه کرد: مبارزه با این روند نیازمند عزم جدی نیازمند کشورهای جهان از جمله همسایگان افغانستان است.
در این دیدار، در خصوص موضوعات مربوط به افغانستان و مسائل منطقه ای و بین المللی گفت و گو و تبادل نظر شد.
سیام**۱۰۵۸**۶۰۸۴**۱۴۴۹*خبرنگار:محمد افضلی*انتشار:امیر کاردان راد

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.