انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35975

6 بازدید6 views

به گزارش #فراسخن، به دعوت علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، «میخائیل یاسینکوویچ» رئیس شورای جمهوری مجلس ملی بلاروس در رأس هیأتی پارلمانی روز دوشنبه ۱۸ بهمن ماه به تهران سفر می کند.«یاسینکوویچ» و هیأت همراه در سفر سه روز خود به تهران، ضمن دیدار با علی لاریجانی رئیس قوه مقننه، با دکتر روحانی رئیس […]

به گزارش #فراسخن، به دعوت علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، «میخائیل یاسینکوویچ» رئیس شورای جمهوری مجلس ملی بلاروس در رأس هیأتی پارلمانی روز دوشنبه ۱۸ بهمن ماه به تهران سفر می کند.
«یاسینکوویچ» و هیأت همراه در سفر سه روز خود به تهران، ضمن دیدار با علی لاریجانی رئیس قوه مقننه، با دکتر روحانی رئیس جمهوری، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن دیدار، درباره مسائل دو جانبه گفت وگو خواهند کرد.
بلاروس یک جمهوری است که توسط رئیس جمهور و مجلس دوگانه آن- مجلس ملی جمهوری بلاروس و مجمع ملی- اداره می‌شود که شامل یک مجلس پایین دستی، مرکب از ۱۱۰عضو مجلس نمایندگان جمهوری بلاروس مجلس نمایندگان و یک مجلس بالادست، با ۶۴عضو شورای جمهوری بلاروس می‌باشد.
مجلس نمایندگان اختیار دارند تا نخست وزیر بلاروس را منصوب نمایند، اصلاحاتی در قانون اساسی بدهند، به نخست وزیر رای اعتماد داده و پیشنهادهایی راجع به سیاست خارجی و داخلی بلاروس ارائه نمایند.
شورای جمهوری این قدرت را دارد که مقامات گوناگون دولتی را انتخاب نموده، رئیس جمهور را استیضاح کرده و نیز اختیار دارد تا لوایح مورد تصویب مجلس نمایندگان را قبول یا رد نماید.
به گزارش خانه ملت، هر یک از این مجامع می‌توانند هرگونه قانون مصوب از سوی مقامات محلی را در صورتی که مغایر با قانون اساسی بلاروس باشد، رد (وتو) کنند.
سیام**۳۰۶۱**۱۴۴۹**تنظیم کننده: میترا بلندقامتی*انتشاردهنده: امیر کاردان راد

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.