انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35982

7 بازدید5 views

به گزارش خبرنگار پارلمانی #فراسخن، رضا انصاری در تذکری شفاهی در جلسه علنی روز یکشنبه به وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و وزیر نیرو خواهان رفع مشکلات حوزه انتخابیه خود شد.شهاب نادری نماینده مردم اورامانات نیز در مجلس در تذکری به رئیس جمهوری خواهان حل مشکلات حوزه انتخابیه خود شد.وی همچنین خطاب به […]

به گزارش خبرنگار پارلمانی #فراسخن، رضا انصاری در تذکری شفاهی در جلسه علنی روز یکشنبه به وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و وزیر نیرو خواهان رفع مشکلات حوزه انتخابیه خود شد.
شهاب نادری نماینده مردم اورامانات نیز در مجلس در تذکری به رئیس جمهوری خواهان حل مشکلات حوزه انتخابیه خود شد.
وی همچنین خطاب به رئیس جمهور و وزیر دفاع گفت: علت عدم پرداخت حق ارشدیت نیروهای سپاه و ارتش چیست؟ اینها اقتدار نظام هستند، همچنین نسبت به تقویت بودجه دفاعی کشور باید اقدام شود.
نادری خطاب به وزیر کشور گفت: شهرهای مرزی اغلب اقلام مغازه های خود را از کوله بری ها وارد می کنند اما نیروی انتظامی این را به عنوان قاچاق محسوب می کنند که خلاف قانون است.
وی در تذکری به وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی افزود: همکاری و همراهی خوبی بین نظام بانکی کشور و فعالان اقتصادی وجود ندارد، اگرچه بارها وزیر اقتصاد تاکید داشتند که تسهیلات مصنوعی از دست فعالان اقتصادی گرفته شود، اماهمچنان این معضل وجود دارد، از طرف دیگر وام های کارگشایی تعلق نمی گیرد.
این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به رئیس جمهور گفت: عدم ابلاغ آیین نامه اجرایی و بخشودگی سود و جرایم وام های بخش کشاورزی زیر یکصد میلیون تومان جای سوال است که باید توضیحاتی ارائه شود.
محسن کوهکن نماینده مردم لنجان در مجلس نیز در تذکری شفاهی با بیان اینکه تذکر من از تذکرات سایر نمایندگان متفاوت است، اظهار داشت: تذکرات عمدتا به مسئولان اجرایی داده می‌شود، اما تذکر من به خودم و مردم است.
وی ادامه داد: زمانی که روزهای اول کار مجلس را شروع می‌کنیم فکر می‌کنیم ۴ سال زمان زیادی نیست و باید برای حل مشکلات مردم اقدامی انجام دهیم، اما بعد از مدت کوتاهی دو عارضه بزرگ گریبان ما را می‌گیرد و بر چشم بر هم زدنی مجلس تمام می‌شود.
کوهکن تصریح کرد: اولین مسئله این است که ایراداتی را که عموم مصوبات قبلی دارند دستگاه‌ها با طرح های یک فوریتی و دو فوریتی سراغ ما می‌آورند و ما به سمت رفع این ایرادات می رویم و از مسائل اساسی باز می مانیم.
کوهکن افزود: تذکر به مردم این است که نمایندگانی که انتخاب کرده اید سه روز در هفته از صبح تا ظهر باید تمام فکر و ذهنشان متوجه مصوباتی باشد که برای شما ایجاد حق تکلیف می‌کند. کم نیستند کسانی که ناگزیرند تلفن همراهشان را جواب بدهند شاید دو سوم جلسه علنی را باید به تلفن اختصاص دهیم.
وی خاطر نشان کرد: گوشی هایی که در گوش تک تک ماست باعث می شود در جلسه علنی به جای بررسی طرح ها، مطالبی را بشنویم که دولت یا همکارانمان مطرح می‌کنند،‌ با موکلمان صحبت کنیم. این ها به کار لطمه می زند و تراز نمایندگی را پایین می‌آورد. اگر بخواهیم دستگاه ها از هیمنه قانونگذار و مجلس حساب ببرند و به تعهدات خود و مردم عمل کنند، جایگاه خودمان را ارتقاء دهیم و این عیب را برطرف کنیم.
داریوش اسماعیلی نماینده مردم سروستان نیز در تذکری به وزیر امور خارجه اظهار کرد: در رابطه با رفتار توهین آمیز رییس جمهور آمریکا مبنی بر ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانیان، وزارت امور خارجه باید موضع‌گیری قاطع و در شأن ملت ایران داشته باشد.
نماینده مردم سروستان در مجلس همچنین در تذکری دیگری به وزیر جهاد کشاورزی خواهان حل مشکلات کشاورزان حوزه انتخابیه خود شد.
حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم میمه و شاهین شهر در مجلس در تذکر شفاهی خطاب به رئیس جمهور با بیان اینکه شما مسئول اجرای قانون اساسی هستید، گفت: از جمله مواردی که علیرغم شعارهای فراوان اقدامی در مورد آن صورت نگرفت و از جمله حقوق شهروندی است اجرای بند (۲) اصل ۴۳ قانون اساسی مبنی بر ایجاد شرایط برای اشتغال جوانان و همه مردم است اما متأسفانه با بی توجهی به این موضوع شاغلان یکی پس از دیگری بیکار شده‌اند و آنهایی هم که در حال اشتغال هستند ماه‌ها است که حقوق نگرفته‌اند.
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: بر اساس بند مذکور دولت وظیفه دارد برای اشتغال افراد امکانات کار را فراهم کند؛ آقای رئیس جمهوری امروز یک جوان اگر بخواهد وام اشتغال بگیرد به چه سازمانی باید مراجعه کند؟
وی گفت:‌ صندوق کارآفرینی و هیچ کدام از بانک‌ها مدت‌هاست وام نمی‌دهند و همچنین واحدهای صنعتی هم نمی‌توانند اقدام به پرداخت وام کنند؛ حتی وام‌های ۵ میلیونی با نرخ ۱۸ درصد که به عنوان کارگشایی پرداخت می‌شد جلوی پرداخت آنها گرفته شده است.
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس دهم ادامه داد: آقای رئیس جمهوری اگر قبول ندارید بگویید آدرس بانک‌هایی که وام اشتغال می‌دهند کجاست؟ مردم از هر طرف تحت فشار هستند، حداقل شما تلاش کنید که بتوانند درآمدی داشته باشند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش نرخ گاز گفت: وزارت نفت و شرکت گاز قیمت گاز را دو برابر کرده‌اند، مردم از کجا بیاورند این قبوض را پرداخت کنند؟ این خلاف هدفمندی یارانه‌ها است.
سیام**۹۱۰۳**۱۴۴۹
خبرنگار: حمید شهریاری*انتشار: امیر کاردان راد

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.