انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35984

8 بازدید5 views

به گزارش #فراسخن از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیات وزیران به پیشنهاد وزارت کشور و تایید سازمان برنامه و بودجه و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:۱- مبلغ یکصد میلیارد و بیست میلیون (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۲۰ر۱۰۰) ریال از محل منابع ماده (۱۲) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، […]

به گزارش #فراسخن از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیات وزیران به پیشنهاد وزارت کشور و تایید سازمان برنامه و بودجه و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:
۱- مبلغ یکصد میلیارد و بیست میلیون (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۲۰ر۱۰۰) ریال از محل منابع ماده (۱۲) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) – مصوب ۱۳۹۳- ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش­های خسارت­ دیده ناشی از برف و حوادث غیرمترقبه استان گیلان به شرح جدول مندرج در این پایگاه به نشانی www.dolat.ir در اختیار دستگاه­های اجرایی ذی­ربط قرار می­گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.
۲- مبلغ سیزده میلیارد و یکصد و پنجاه میلیون (۰۰۰ر۰۰۰ر۱۵۰ر۱۳) ریال تسهیلات بانکی ارزان ­­قیمت توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک­های عامل به شرح جدول مندرج در پایگاه مزبور با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بین آسیب‏ دیدگان ناشی از برف استان گیلان با ضمانت زنجیره ­ای پرداخت می­شود. بدهی احتمالی آسیب ­دیدگان به بانک­ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.
۳- مبلغ دویست و پنجاه میلیارد (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۲۵۰) ریال تسهیلات بانکی ارزان­ ­قیمت از محل منابع بانک کشاورزی برای جبران خسارات ناشی از برف و سرمازدگی به بخش کشاورزی در استان گیلان با معرفی دستگاه­های اجرایی ذی­ربط با هماهنگی استانداری (در قالب کارگروه موضوع بند (و) تبصره (۱۳) قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور) با سود و کارمزد ده درصد با بازپرداخت حداکثر پنج سال به خسارت ­دیدگان پرداخت می­شود. تعیین حداکثر سقف تسهیلات پرداختی بر حسب نوع فعالیت با رویکرد بهره ­مندی حداکثری خسارت ­دیدگان برعهده شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خواهد بود. بدهی احتمالی سنوات قبل آسیب­ دیدگان به بانک­ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود. در استفاده از این تسهیلات موارد زیر الزامی است:
الف- داشتن پوشش بیمه­ ای مناسب
ب- اصلاح و تغییر الگوی کشت از طریق ترویج کاشت محصولات و پایه­ های مقاوم به سرما و یخ ­زدگی در مواردی که منجر به بازسازی و یا نوسازی باغات می­شود.
۴- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه­التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ­های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت­دیدگان موضوع بندهای (۲) و (۳) این تصویب­ نامه را تضمین و تعهد می­ نماید که هزینه­ های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش­ بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک­های عامل در وصول مطالبات خود نیست.
۵- سازمان برنامه و بودجه استان گیلان موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام بازسازی و جبران خسارات، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.
اسحاق جهانگیری معاون اول رییس­ جمهوری این مصوبه را به وزارت کشور- وزارت امور اقتصادی و دارایی- وزارت جهادکشاورزی وزارت راه و شهرسازی- سازمان برنامه و بودجه کشور بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرده است.
سیام**۶۰۸۴**۱۴۴۹*تنظیم:امیر خان زاده*انتشار:امیر کاردان راد

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.