انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35998

10 بازدید6 views

به گزارش #فراسخن، اسحاق جهانگیری روز دوشنبه در آیین تشییع پیکرهای آتش نشانان شهید حادثه ساختمان پلاسکو که در مصلای امام خمینی(ره) افزود: مردم استان های مختلف کشور و مسئولان نهادهای گوناگون برای امدادرسانی به مصدومان و حادثه دیدگان ریزش ساختمان پلاسکو حضور پیدا کردند.وی گفت: شاهد بودیم که رهبر معظم انقلاب برای تجلیل از […]

به گزارش #فراسخن، اسحاق جهانگیری روز دوشنبه در آیین تشییع پیکرهای آتش نشانان شهید حادثه ساختمان پلاسکو که در مصلای امام خمینی(ره) افزود: مردم استان های مختلف کشور و مسئولان نهادهای گوناگون برای امدادرسانی به مصدومان و حادثه دیدگان ریزش ساختمان پلاسکو حضور پیدا کردند.
وی گفت: شاهد بودیم که رهبر معظم انقلاب برای تجلیل از این امدادرسانی ۲ بار پیام های جداگانه را صادر کرده و از آنان تشکر کردند.
جهانگیری حادثه آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو و شهادت ۱۶نفر از آتش نشانان و جمعی از هموطنان در این حادثه را تلخ و ناگوار دانست و گفت: در این حادثه آتش نشانان که انسان های فداکار و ایثارگر بودند و در آن شرایط پرخطر با توجه به اینکه می دانستند شرایط پرخطری است، وارد میدان شدند تا هموطنان و اموال آنان را نجات دهند و جان خود را در این راه فدا کردند.
به گزارش #فراسخن، ساختمان پلاسکو واقع در خیابان جمهوری تقاطع خیابان فردوسی حدود ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه(۳۰ دی) دچار حریق شد و پس از حدود سه ساعت عملیات اطفا حریق، ساختمان به یکباره فروریخت.
پس از ۹ روز تلاش امدادگران، پیکر ۱۵ شهید آتش نشان از زیر آوار ساختمان خارج شد که با احتساب شهادت یک آتش نشان در بیمارستان شهید مطهری، ۱۶ آتش نشان در حادثه پلاسکو به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
همچنین در این حادثه ۴ شهروند(کسبه و مالکان مجتمع تجاری پلاسکو) جان خود را از دست دادند.
آیین بدرقه، تشییع و خاکسپاری ۱۶ آتش نشان شهید حادثه ساختمان پلاسکو، امروز(دوشنبه) با حضور گسترده و باشکوه اقشار مختلف مردم و مسئولان در مصلای امام خمینی(ره) تهران در حال برگزاری است.
براساس برنامه ریزی انجام شده، پیکرهای پاک ۱۶ شهید آتش نشان حادثه پلاسکو پس از اقامه نماز از مصلای امام خمینی(ره) به سمت خیابان مفتح شمالی و شهید مطهری تشییع می شود.
پیکر مطهر شهدای آتش نشان پس از تشییع برای خاکسپاری به قطعه ۵۹ بهشت زهرا(س) انتقال داده می شود.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال #فراسخن استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی انتشاردهنده: موسی فعالیان
تهرام/۷۲۴۵/ ۱۵۳۹

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.