انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 36016

8 بازدید5 views

به گزارش #فراسخن، در دو روز اخیر هزاران تن از مردم کفن پوش بحرین به خیابان ها ریخته خواستار پایان سیاست های تبعیضی رژیم آل خلیفه علیه شیعیان به ویژه لغو حکم سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان شدند.این امر حاکی از این حقیقت است که شیعیان بحرین مصمم هستند به مبارزه خود که […]

به گزارش #فراسخن، در دو روز اخیر هزاران تن از مردم کفن پوش بحرین به خیابان ها ریخته خواستار پایان سیاست های تبعیضی رژیم آل خلیفه علیه شیعیان به ویژه لغو حکم سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان شدند.
این امر حاکی از این حقیقت است که شیعیان بحرین مصمم هستند به مبارزه خود که از سال ۲۰۱۱ برای انجام اصلاحات در این کشور آغاز شده، ادامه دهند.
بر اساس این گزارش، رژیم آل خلیفه باید بداند برای مردمی که به دنبال تحقق خواسته های دمکراتیک خود هستند بازداشت، شکنجه و زندان دیگر اثری ندارد.
وجود ۲ هزار و ۶۰۰ زندانی سیاسی که بسیاری از آنها جوان هستند در زندان های بحرین به نسبت جمعیت ۶۵۰ هزار نفری آن و سلب تابعیت بیش از ۳۰۰ تن از جمله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین و اعدام ۳ جوان بحرینی حاکی از ظلم رژیم آل خلیفه است.
گفت وگو های ملی به ریاست سلمان بن حمد ولیعهد بحرین با مخالفان نیز نتیجه ای نداشت و برخی گفت وگو کنندگان اکنون در زندان به سر می برند و فعالیت بسیاری از نهادهای مدنی شیعیان در این کشور و انجام مراسم های مذهبی به ویژه برگزاری نماز جمعه در منطقه الدراز تعلیق شده است.
اما با تمامی اعمال محدودیت ها، تشدید فضای خفقان و سرکوب، مردم بحرین همچنان اصرار به تغییرات سیاسی و اجتماعی در کشور خود دارند .
در روزهای اخیر هزارتن از مردم بحرین در حمایت از آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور و در اعتراض به سیاست های سرکوب رژیم حاکم بر این کشور کفن پوشیده و به خیابان ها آمدند.
علمای بحرین در بیانیه ای تاکید کردند: محاکمه شیخ عسیی قاسم به بهانه انجام فریضه واجب خمس ایجاد اخلال در فعالیت بزرگترین طایفه دینی بحرین یعنی شیعیان است که کشور را به بی ثباتی، گزینه های سخت و هزینه های گزاف می کشاند.
علمای بحرین در این بیانیه با تاکید برحفاظت از امنیت و ثبات، تقویت وحدت و پیشرفت کشور حمایت خود را از شیخ عیسی قاسم اعلام داشتند.
جمعیت الوفاق بحرین نیز در این ارتباط و در حمایت از رهبر شیعیان این کشور اعلام کرد: صدها هزار تن ازمردم بحرین شب گذشته در۴۸ منطقه این کشور و در اعتراض به محاکمه شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور تظاهرات کردند.
شیخ حسین الدیهی معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین با تقدیر از وفاداری مردم، این رفتار را نشانه اصالت آنها در حمایت از وطن و سرمایه های گرانقدر خود از جمله شیخ عیسی قاسم دانست.
وی گفت: دستان شما مردم بزرگوار را به دلیل خلق این حماسه تاریخی می بوسیم و تاکید می کنیم ما با شما هستیم.
جمعیت الوفاق دراین بیانیه از مردم بحرین خواست با هوشیاری کامل مراقب توطئه های دشمنان برای مقابله با تحقق درخواست های عادلانه خود باشند.
الوفاق دراین بیانیه با اعلام آمادگی برای مقابله با هرگونه اخلال و یا توهین به شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین تاکید کرد: ما به هیچ وجه اهانت به این شیخ بزرگوار را تحمل نکرده و خود را فدای وطن و رهبرمان می کنیم.
مردم مظلوم بحرین اعلام کردند تا حد شهادت برای دفاع از شیخ عیسی قاسم به خیابان ها می آیند.
دادگاه رژیم آل خلیفه امروز جلسه بعدی دادگاه آیت الله عیسی قاسم را به ۱۲ فوریه یعنی ۲ روز قبل از سالگرد انقلاب مردم بحرین (٢۴بهمن ماه) موکول کرد.
گزارش از: آمنه دهقان **انتشار دهنده:حسن معظمی
خاورم** ۱۴۵۳**۱۰۱۰

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.