انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 36024

9 بازدید6 views

به گزارش اسوشیتدپرس از واشنگتن، ترامپ گفته است که بروز اختلال در سامانه رایانه ای شرکت هواپیمایی دلتا، تظاهرات معترضان و اشک های سناتور شومر، باعث بروز این هرج و مرج و سردرگمی شده است.این در حالی است که از زمان اجرای این فرمان، فرودگاههای این کشور به ویژه در نیویورک صحنه تظاهرات گسترده مخالفان […]

به گزارش اسوشیتدپرس از واشنگتن، ترامپ گفته است که بروز اختلال در سامانه رایانه ای شرکت هواپیمایی دلتا، تظاهرات معترضان و اشک های سناتور شومر، باعث بروز این هرج و مرج و سردرگمی شده است.
این در حالی است که از زمان اجرای این فرمان، فرودگاههای این کشور به ویژه در نیویورک صحنه تظاهرات گسترده مخالفان این حکم شده است.
ترامپ در یک رشته از توییت هایی که بامداد دوشنبه منتشر شد، افزود: هیچ چیز بهتر از جستجو برای یافتن تروریست ها پیش از ورود به خاک آمریکا وجود ندارد و این بخش مهمی از مبارزه انتخاباتی من بود.
دوره ریاست جمهوری ترامپ در حالی وارد دومین هفته می شود که اعتراض جهانی نسبت به سیاست هایش، به اوج رسیده است.
مقام های اتحادیه اروپا، سیاست آمریکا را به عنوان روی آوردن خطرناک به انزواگرایی و نابرابری، محکوم کردند و گروه بین المللی پزشکان بدون مرز، ترامپ را متهم کرد که مردم را در مناطق جنگی به دام انداخته و جان آنها را به طور مستقیم در معرض خطر قرار داده است.
هنوز مشخص نیست که چگونه این فرمان ترامپ آمریکا را امن تر خواهد کرد. زیرا دربرگیرنده افراطی ها و تندروان داخلی که از قبل در آمریکا سکونت داشته اند، نمی شود که نگرانی اصلی مقام های امنیتی فدرال این کشور است.
همچنین فهرست کشورهای ذکر شده در فرمان ترامپ، شامل عربستان سعودی نمی شود که بیشتر هواپیماربایان حادثه ۱۱ سپتامبر از این کشور آمده بودند. ترامپ همچنین در اوایل روز دوشنبه در توییتر خود نوشت: از ۳۲۵ هزار نفری که مشمول صدور فرمان اجرایی ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور مسلمان به آمریکا قرار گرفته اند، تنها ۱۰۹ تن بازداشت و تحت بازجویی قرار گرفته اند.
وی افزود: مشکل اصلی در فرودگاه ها، ناشی از اختلال در رایانه های دلتا، تظاهرکنندگان و اشک های سناتور شومر بود. منظور ترامپ اختلال در سامانه های رایانه ای دلتا در یکشنبه شب بود که منجر به اختلال در خروج مسافران و لغو دستکم ۱۵۰ پرواز دلتا شد. این در حالیست که هرج و مرج از روز شنبه با هجوم تظاهرکنندگان به برخی از فرودگاه های اصلی آمریکا برای اعتراض به این فرمان اجرایی، شروع شده بود. سناتور دمکرات چاک شومر نیز روز جمعه در توییتر نوشت: با صدور فرمان ترامپ در باره ممنوعیت ورود مسافران به آمریکا، اشک از گونه های مجسمه آزادی فرو می چکد. ترامپ در دفاع از فرمان روز جمعه خود گفت: این ممنوعیت علیه مسلمانان نیست.
اروپام**۱۴۸۶**۱۹۰۸
مترجم: محسن شریفی** انتشار دهنده : افشار دارابی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.