انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 36032

5 بازدید6 views

به گزارش فرنسه از پاریس، سه روز پس از گذشت امضا فرمان محدویت سفر مهاجران به آمریکا، واکنش های منفی جهانی از بغداد گرفته تا سازمان ملل متحد و سودان و سوریه، به این اقدام دولت جدید دونالد ترامپ همچنان ادامه دارد. **عراق**وزارت امورخارجه عراق امروز از دولت واشنگتن خواست تا در تصمیم خود مبنی […]

به گزارش فرنسه از پاریس، سه روز پس از گذشت امضا فرمان محدویت سفر مهاجران به آمریکا، واکنش های منفی جهانی از بغداد گرفته تا سازمان ملل متحد و سودان و سوریه، به این اقدام دولت جدید دونالد ترامپ همچنان ادامه دارد.
**عراق**
وزارت امورخارجه عراق امروز از دولت واشنگتن خواست تا در تصمیم خود مبنی بر ممنوعیت سفر اتباع عراقی به آمریکا بازنگری کند.
همزمان با آن، نمایندگان مجلس عراق با تصویب طرحی از دولت کشورشان خواستند تا در برابر این اقدام دولت آمریکا مقابله به مثل کند. تنها کشوری که تاکنون اعلام کرده است در برابر این اقدام دولت ترامپ مقابله به مثل خواهد کرد، دولت ایران بوده است.
**یمن**
دولت یمن در واکنش به این اقدام دولت ترامپ، اعلام کرد که این اقدام رضایت ندارد و آن را افراطی خواند. سخنگوی وزارت خارجه یمن اعلام کرد تنها راه مبارزه با پدیده شوم تروریسم، از طریق گفت وگو و مذاکره است نه کشیدن دیوار میان مرزها.
کشورهای سوریه، سومالی و لیبی تاکنون به این تصمیم دولت آمریکا هیچگونه واکنش رسمی از خود نشان نداده اند.
**سازمان همکاری اسلامی**
سازمان همکاری اسلامی متشکل از ۵۷ کشور اسلامی، با صدور بیانیه ای این اقدام دولت ترامپ را اقدامی دانست که به گسترش افراط گرایی و تروریسم در جهان کمک می کند.
**اتحادیه اروپا**
کمیسیون اروپا که بازوی اجرایی اتحادیه اروپا محسوب می شود، ضمن ابراز نگرانی از اقدامات عجولانه دولت جدید آمریکا، اطمینان داد که برای هیچ یک از شهروندان اروپایی مشکل خاصی روی نداده است.
**ایتالیا**
آنجلینو آلفانو وزیر امورخارجه ایتالیا نیز در واکنش به این موضوع گفت که اتحادیه اروپا، با دیوارهایی که به دور خود کشیده است، در جایگاهی نیست که دستور ضد مهاجرتی دولت آمریکا را زیر سئوال ببرد و درباره آن قضاوت کند.
**سازمان پزشکان بدون مرز**
سازمان ‘پزشکان بدون مرز’ با صدور بیانیه ای اعلام کرد، تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای متوقف کردن پذیرش آوارگان و پناهجویان، بویژه آوارگان سوری به قیمت جان آنها تمام خواهد شد. این دستور اجرایی رئیس جمهوری آمریکا، بطور عملی آوارگان را در مناطق جنگی گرفتار می کند و به شکلی مستقیم جان آنها را به خطر خواهد انداخت.’
**سازمان ملل متحد**
زید بن رعد زید الحسین رئیس نهاد حقوق بشری سازمان ملل متحد روز دوشنبه دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را در باره ممنوعیت سفر اتباع کشورهای مسلمان و پناهجویان به ایالات متحده، را غیرقانونی و خباثت آمیز دانست.
**آلمان**
صدراعظم آلمان تعصبات ضد اسلامی در فرمان ضد مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را تقبیح کرد.
آنگلا مرکل محدودیت های مهاجرتی توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را که مسلمانان را هدف قرار داده است، به باد انتقاد گرفت و گفت که این فرمان با اصول کمک های بین المللی به پناهندگان کاملا در تضاد است.
مرکل تاکید کرد که مبارزه علیه تروریسم هیچگونه اقدامی علیه افراد با این اتهام که چه دین و باوری دارند را توجیه نمی کند حتی اگر آنها مسلمان باشند یا از چه کشوری آمده باشند.
**فرانسه**
فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه سیاست های ضد مهاجرتی دولت دونالد ترامپ را به باد انتقاد گرفت و خواستار پناه دادن به مهاجرانی شد.
اروپام**۹۰۴۱**۱۹۰۸
مترجم:منوچهر جعفری ** انتشار دهنده : افشار دارابی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.