انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 36035

9 بازدید7 views

به گزارش #فراسخن ازخانه ملت، «غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی» درتشریح مصوبات عصرامروز(دوشنبه) کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ با اعلام این خبرافزود: براساس مصوبات عصر امروز کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ مجلس، دولت مجاز است اعتبار ردیف ١٢٠-۵۵٠٠٠ جدول شماره (٩) این قانون را برای افزایش و همسان سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشس صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان […]

به گزارش #فراسخن ازخانه ملت، «غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی» درتشریح مصوبات عصرامروز(دوشنبه) کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ با اعلام این خبرافزود: براساس مصوبات عصر امروز کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ مجلس، دولت مجاز است اعتبار ردیف ١٢٠-۵۵٠٠٠ جدول شماره (٩) این قانون را برای افزایش و همسان سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشس صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات که دریافتی ماهانه آنها کمتر از بیست میلیون ریال است براساس آیین نامه اجرایی که توسط سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری دستگاه های ذیربط تهیه و به تصویب دولت می رسد اختصاص دهد.
نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی افزود: براساس بند الف این مصوبه درصورت مکفی نبودن اعتبارپیش بینی شده در ردیف مذکور، دولت می تواند ازمحل اعتبار ردیف های مندرج در جداول شماره (٧) ، (٨) و (٩) این قانون و همچنین منابع هدفمندی یارانه ها نسبت به تامین اعتبار اقدام کند.
بنابه گفته جعفرزاده همچنین دربند ب مصوبه مذکورآمده است: برای اعمال افزایش ازابتدای سال١٣٩۶، صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح مکلفند احکام حقوقی سال ١٣٩۶ بازنشستگان ذی نفع این تبصره از اول فروردین ماه سال ۹۶ اعمال کند.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ مجلس شورای اسلامی گفت: در بند دیگری از این مصوبه آمده است اجازه داده می شود مبلغ یک میلیارد و سیصد میلیون (۱٫۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی برای تقویت بنیه دفاعی کشور دراختیار ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح قرار گیرد. این اعتبار برای صندوق توسعه ملی بازگشت از منابع محسوب می شود.
جعفرزاده ایمن آبادی افزود: همچنین به منظور تامین و نوسازی تجهیزات فنی، توسعه کمی و کیفی برنامه های تولیدی به ویژه فیلم و سریال فاخر اجازه داده می شود معادل یکصد میلیون (۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی در اختیار سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد . این اعتبار برای صندوق توسعه ملی بازگشت از منابع محسوب می شود.

**اعطای تسهیلات ارزی برای خرید تجهیزات آزمایشگاه های تحقیقاتی
جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی همچنین ازحمایت کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ مجلس از شرکت های دانش بنیان خصوصی و تعاونی خبر داد.
وی با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ مجلس شورای اسلامی گفت: در یکی از مصوبات این کمیسیون مقرر شد که به منظور تحقق بخشی از اهداف مندرج در قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری و اختراعات مصوب پنجم آبان ماه سال ۸۹ ویژه تبصره (٢) ماده (۵) قانون مذکور معادل ریالی مبلغ دویست میلیون (۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) دلار ازمحل صندوق توسعه ملی بابت حمایت از شرکت های دانش بنیان خصوصی و تعاونی اختصاص می یابد؛ این اعتبار برای صندوق توسعه ملی بازگشت از منابع محسوب می شود .
نماینده مردم رشت درمجلس افزود: براساس مصوبه این کمیسیون، به صندوق توسعه ملی اجازه داده می شود معادل دویست میلیون (۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) دلار نسبت به اعطای تسهیلات ارزی برای خرید تجهیزات آزمایشگاه های تحقیقاتی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری وابسته به وزارتخانه های علوم ، تحقیقات و فناوری ( یکصد و پنجاه میلیون دلار ) و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ( پنجاه میلیون دلار ) بر اساس فهرست مورد توافق وزارتخانه های مذکور و سازمان برنامه و بودجه کشور با تضمین هیئت امنای دانشگاه مربوط و از محل درآمد اختصاصی ذی ربط اقدام کند تا پس از یک تنفس دو ساله نسبت به بازپرداخت آن متناسب با میزان دریافتی و مبتنی بر زمان بندی مورد تفاهم با صندوق اقدام کند.
سیام*۱۷۲۴*۳۰۷۰**
تنظیم کننده: داود نخ کوب نیاسر* انتشار دهنده: حسین فتح اللهی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.