انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 36037

8 بازدید6 views

سخنگوی و مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن با تایید این خبر گفت: این ۲ قلاده که کمتر از یک سال سن داشتند هفته گذشته در منطقه موگرمون شهرستان لنده در این استان توسط شکارچیان کشته شده بود که لاشه آنان […]

سخنگوی و مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن با تایید این خبر گفت: این ۲ قلاده که کمتر از یک سال سن داشتند هفته گذشته در منطقه موگرمون شهرستان لنده در این استان توسط شکارچیان کشته شده بود که لاشه آنان روز گذشته به حفاظت محیط زیست تحویل شد.
هادی سینایی ادامه داد: علت تاخیر در اطلاع رسانی اطمینان نداشتن از کشته شدن این ۲ پلنگ بوده است
وی با بیان اینکه این ۲ توله پلنگ با اسلحه شکاری کشته شده اند، گفت: این حادثه در منطقه موگرمون و حدود ۱۰ کیلومتری شهرستان لنده و ۶۰ کیلومتری منطقه حفاظت شده خاییز شهرستان کهگیلویه رخ داده است.
شهرستان لنده با حدود ۲۲ هزار نفر جمعیت دارای یک شهر و ۸۰ روستاست که با یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد ۲۰۰ کیلومتر فاصله دارد.
وی بیان کرد که با تلاش نیروی انتظامی و دستور داستان شهرستان لنده یکی از افراد متهم در این راستا تاکنون دستگیر شده است.
وی با بیان اینکه تلاش برای دستگیری سایر افراد و متهمان دیگر این حادثه ادامه دارد، افزود که وقوع کشته شدن این ۲ قلاده توله پلنگ ایرانی توسط مردم منطقه گزارش و لاشه آنان تحویل اداره حفاظت محیط زیست شد.
پلنگ گربه سانی است که جمعیت اصلی آن در ایران باقیمانده و تقریبا در سراسر کشور زیست می کند اما عوامل متعددی مانند شکار، طعمه مسموم و حوادث جاده ای زندگی این گونه ارزشمند را تهدید می کند.
خبرنگار: حمید جهان** انتشار دهنده: حسینعلی راشکی
۳۰۱۶/۸۰۰۵

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.