انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 36043

20 بازدید12 views

به گزارش #فراسخن، «پروانه سلحشوری» روز دوشنبه در دیدار «کونچاتوری» سفیر ایتالیا در تهران به فرهنگ غنی و پیشینه تمدنی بی نظیر ایران و ایتالیا اشاره کرد و افزود: تاریخ روابط ۲ کشور، همواره بستر مناسبی برای همکاری های آتی آن ها بوده است.رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا تصریح کرد: امیدواریم در فضای […]

به گزارش #فراسخن، «پروانه سلحشوری» روز دوشنبه در دیدار «کونچاتوری» سفیر ایتالیا در تهران به فرهنگ غنی و پیشینه تمدنی بی نظیر ایران و ایتالیا اشاره کرد و افزود: تاریخ روابط ۲ کشور، همواره بستر مناسبی برای همکاری های آتی آن ها بوده است.
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا تصریح کرد: امیدواریم در فضای کنونی روابط دو جانبه نیز، این سابقه قابل توجه، تقویت ارتباطات و ارتقای شناخت متقابل دو ملت را رقم بزند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمادگی گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا برای تقویت همکاری های خود با گروه مقابل در پارلمان ایتالیا اظهار داشت: همکاری های پارلمانی تقویت و تسهیل کننده روابط دو کشور در بخش های مختلف است و مجلس شورای اسلامی از ارتقای هر چه بیشتر سطح این همکاری ها میان ایران و ایتالیا استقبال می کند.
سلحشوری بیان داشت: همکاری های فرهنگی بستر مناسبی برای شناخت هر چه بیشتر ملت های دو کشور از یکدیگر است که نتیجه آن را می توان در ارتقاء سطح روابط تجاری و اقتصادی نیز مشاهده کرد.
پروانه سلحشوری تصریح کرد: با توجه به فضای جدید مناسبات ایران و ایتالیا و تبادل هیات های گوناگون میان دو کشور، شاهد گسترش هر چه بیشتر روابط دو جانبه باشیم.
** تبادل هیات های پارلمانی
کونچاتوری سفیر ایتالیا نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از تشکیل گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان پارلمان ایتالیا از گسترش روابط با مجلس شورای اسلامی در همه سطوح از جمله گروه های دوستی پارلمانی ۲ کشور استقبال می کنند.
وی افزود: سفارت ایتالیا تبادل هیات های پارلمانی میان ۲ کشور را در دستورکار خود دارد و اینگونه همکاری ها را بخش تاثیرگذاری در تقویت روابط دو کشور می داند.
سفیر ایتالیا در ادامه این دیدار با اشاره به زمینه های مستعد برای همکاری های دو کشور تصریح کرد: گفت وگوهای خوبی در زمینه همکاری های سیاسی و اقتصادی میان دو کشور صورت گرفته است.
وی افزود، آمادگی لازم در طرف ایتالیاتی برای تقویت روابط فرهنگی و افزایش همکاری ها در زمینه محیط زیست نیز وجود دارد که امیدواریم با تلاش مشترک مقامات دو کشور شاهد گسترش هر چه بیشتر این همکاری ها هم باشیم.
به گزارش خانه ملت، در این ملاقات سکینه الماسی عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا نیز حضور داشت که به طور جداگانه در خصوص راه های تقویت همکاری های پارلمانی ایران و ایتالیا با سفیر این کشور گفت وگو و تبادل نظر کرد.
سیام**۳۰۶۱*شبس*۱۶۱۳*تنظیم کننده: میترا بلندقامتی*انتشاردهنده: عبدالله غفاری

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.