انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 36046

8 بازدید4 views

به گزارش خبرنگار سیاسی #فراسخن، محمدجواد ظریف شامگاه دوشنبه در مراسم تکریم از بازنشستگان وزارت امور خارجه با بیان این مطلب افزود: بازنشستگان وزارت امور خارجه در دورانی هستند که به بلوغ کامل تجربی رسیده اند و کماکان از نظر و توانمندی جسمی امکان ارائه خدمات را هم دارند.ظریف با اشاره به اینکه کشور ما […]

به گزارش خبرنگار سیاسی #فراسخن، محمدجواد ظریف شامگاه دوشنبه در مراسم تکریم از بازنشستگان وزارت امور خارجه با بیان این مطلب افزود: بازنشستگان وزارت امور خارجه در دورانی هستند که به بلوغ کامل تجربی رسیده اند و کماکان از نظر و توانمندی جسمی امکان ارائه خدمات را هم دارند.
ظریف با اشاره به اینکه کشور ما هم به شدت نیازمند تجارب و خدمات بازنشستگان است، افزود: بازنشستگان از آنچه که بنگاه های اقتصادی، افکار عمومی و دستگاه های سیاسی به آن نیاز دارند به عنوان پیشنهاد، تحلیل و نظر بهره مند هستند.
وزیر امور خارجه با بیان اینکه بازنشستگان از تجارب متراکم بیش از ۳۰ ساله ای برخوردار هستند اظهار کرد: استفاده از این ظرفیت ها هم خدمتی به کشور و هم امکانی برای ایجاد درآمد برای همکاران عزیز است که این امر نیازمند طراحی و برنامه ریزی است.
ظریف با اشاره به توانمندی های بازنشستگان وزارت امور خارجه در حوزه های مختلف تشریفات، کنسولی، امور اقتصادی، حقوقی، سیاسی و اداری خاطرنشان شد: بازنشستگان وزارت امور خارجه تجاربی دارند که هم به کار رسانه ها می آید و هم بنگاه های اقتصادی نیازمند اطلاعات آنها هستند و از این بابت نیز برای دستگاه ها امکان کار جدی و منسجم پیشکسوتان وزارت امور خارجه وجود دارد.
رئیس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه این کار باید به صورت خودجوش از سوی خود دوستان انجام شود، یاد آور شد: ما هم به عنوان وزارت امور خارجه ارتباطات و امکانات محدودی در اختیار دوستان قرار می دهیم و برحسب مورد دسترسی هایی را برای برادران و خواهران فراهم می کنیم تا آخرین اطلاعات با رعایت مقرراتی که همه شما با آن آگاهید از ظرفیت های موجود استفاده کنیم.
ظریف با اشاره به نیازهای بنگاه های اقتصادی که ظرفیت های پیشکسوتان و بازنشستگان وزارت امور خارجه گفت: بنگاه های اقتصادی برای اینکه بتوانند به محیط اقتصادی بازگردند فقط مشکل بانکی ندارند، بلکه اطلاعات لازم از تحولات بین المللی را هم ندارند.
وزیر امور خارجه با بیان اینکه استفاده از بازنشستگان شروع مرحله جدیدی هم برای وزارت امور خارجه و هم برای کشور است، اظهار کرد: آمادگی داریم حداکثر توانمان را برای بهره مندی از این ظرفیت ها در اختیار دوستان قرار دهیم.
** در تحلیل سیاسی، تشریفات و امور کنسولی مزیت نسبی داریم
وزیر امور خارجه با بیان اینکه در حوزه هایی مزیت نسبی داریم که در کشور بی نظیر است، افزود: مزیت ما در کارهای اقتصادی و ساخت و ساز نیست بلکه در تحلیل سیاسی، تشریفات و امور کنسولی مزیت نسبی داریم و بازنشستگان ما می توانند حضور ثابتی در این بحث ها داشته باشند.
ظریف با بیان اینکه خدمت به جمهوری اسلامی و این مردم بزرگ و عزیز افتخار بزرگی است تصریح کرد: خدمت کردن به مردمی که نشان داده اند قدر دان زحمات خدمتگزارانشان هستند برای ما افتخار است.
وزیر امور خارجه ادامه داد: حضور گسترده این مردم با چشمان اشک بار در مراسم ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی و حضور مردم امروز در مراسم تشییع جنازه شهدای عزیز آتش نشان که مظهر ایثار و از خود گذشتگی و بزرگ مردی بوده و هستند نشان دهنده این است که مردم با مقاومتشان در برابر سختی ها به ما اجازه دادند که طعم آزادی، استقلال و سربلندی را بچشیم.
** کار کردن برای مردم ایران و نمایندگی آنان افتخارآفرین است
ظریف اضافه کرد: شما که در صحنه سیاست خارجی کشور حضور داشته اید از هر فرد دیگری بهتر می دانید که کار کردن برای این مردم و نمایندگی آنان چقدر افتخارآفرین است.
وزیر امور خارجه گفت: چقدر افتخارآفرین است که مجبور نباشیم به خاطر فشارهای سیاسی از نماینده این دولت و آن دولت حرف نامناسب بشنویم همه اینها را مدیون این مردم بزرگ هستیم.
به گزارش #فراسخن، مراسم تکریم بازنشستگان و پیشکسوتان این وزارت خانه در باشگاه دیپلماتیک وزارت امور خارجه برگزار شد.
سیام*۲۰۲۱*۳۰۶۱*۳۰۷۰*خبرنگار: داود مرادپور*انتشاردهنده:بهمن بامداد**

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.