انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 36052

16 بازدید7 views

به گزارش #فراسخن، «بهرام قاسمی» دوشنبه شب افزود: در این خصوص می توان به تشکیل کمیته ای متشکل از چند نهاد و وزارت امورخارجه در محل این وزارت خانه اشاره کرد.وی تصریح کرد: این کمیته کار خود را آغاز کرده و امیدواریم که بتواند راهکارهای متناسب را برای وضعیت جدید پیش بینی کند.قاسمی با بیان […]

به گزارش #فراسخن، «بهرام قاسمی» دوشنبه شب افزود: در این خصوص می توان به تشکیل کمیته ای متشکل از چند نهاد و وزارت امورخارجه در محل این وزارت خانه اشاره کرد.
وی تصریح کرد: این کمیته کار خود را آغاز کرده و امیدواریم که بتواند راهکارهای متناسب را برای وضعیت جدید پیش بینی کند.
قاسمی با بیان اینکه این کمیته ظرف روزهای یکشنبه و دوشنبه دستورالعمل هایی را تهیه و به سفارت خانه های ایران در سراسر جهان ابلاغ کرد، افزود: این دستورالعمل ها در خصوص پاسداشت و منزلت ایرانیان خارج از کشور به خصوص کسانی که در آمریکا ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند، تهیه شده است.
سخنگوی وزارت امورخارجه در باره سفر وزیر امورخارجه کویت به ایران که گفته شد حامل پیام امیر آن کشور در خصوص میانجیگری میان ایران و عربستان بوده و همچنین چشم انداز روابط میان تهران و ریاض از منظر ایران تصریح کرد: کویت همسایه ما است و سیاست ها و مواضع مشخصی در قبال آنها داریم البته ذکر این نکته مهم است که جمهوری اسلامی علاقه مند بوده و هست که با همه همسایگان خود روابط منطقی، متناسب و متوازنی داشته باشد.
وی گفت: همواره تعاملات و رفت و آمدها میان ما و کویت وجود داشته و هست، این سفر را باید در چارچوب روابط دو جانبه میان دو کشور و به عنوان پاسخی نسبت به سفر سال گذشته آقای ظریف به کویت ارزیابی کرد.
قاسمی افزود: ایشان حامل پیام امیر کویت در خصوص مسایل دو جانبه اقتصادی، سیاسی بود و در خصوص مسایل منطقه ای، بحران های سوریه و عراق نیز تبادل نظر شد، یعنی مسایلی که می تواند بر هر دو کشور ایران و کویت تاثیر گذار باشد و همچنین در خصوص مجموعه ای از عواملی که می تواند ثبات را در منطقه تحکیم و از چالش های بیشتر جلوگیری کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه میانجیگری کویت میان ایران و عربستان را نمی تواند تایید کند، ادامه داد: در ارتباط با سایر کشورهای منطقه ای نیازی به میانجی نداریم و مسایل ما با این کشورها می تواند دو جانبه مورد رایزنی قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: در مورد عربستان هم هر گاه آنها آماده باشند که گام هایی را بردارند و خطاهای گذشته خود را جبران کنند و آماده همکاری های بیشتری با ایران باشند قطعا مورد استقبال جمهوری اسلامی ایران قرار می گیرد.
قاسمی در پاسخ به این که آیا در مقابل دستور ترامپ در خصوص منع ورود ایرانیان و چند کشور مسلمان دیگر در سازمان های بین المللی پیگیری خواهد شد؟ گفت: در بیانیه ای که صادر کردیم اعلام داشتیم که راهکارهای خود را آماده خواهیم کرد و راهکارهایی که بتواند متناسب با اقدام آمریکا باشد را مد نظر قرار می دهیم که از آن جمله تشکیل همان کمیته ای بود که در خصوص وضعیت ایرانیان مقیم خارج فعالیت می کند، در مورد بقیه جزییات هم ترجیح می دهم در مقطع کنونی صحبت نکنم.
وی در مورد جزئیات سفر آقای روحانی به مسکو که سفیر ایران در روسیه روز دوشنبه خبر آن را داده بود، اظهار داشت: روابط ما با روسیه نزدیک و رو به رشد است و به عنوان همسایه ای که در قسمت شمالی و آب های خزر با هم همسایه هستیم از ظرفیت های زیادی برخوردار است و در همه حوزه ها همکاری های ما با جدیت پیش می رود.
قاسمی ادامه داد: تبادل هیات ها و مقامات همواره وجود داشته و به صورت وزیران مختلف و فرستاده های ویژه آقای پوتین یا دیگران و این رفت و آمدها ادامه پیدا خواهد کرد، همچنین سفر آقای روحانی به مسکو در دستور کار ما هم وجود دارد و روی آن کار می کنم و در زمان مناسب تاریخ آن را اعلام خواهیم کرد.
سخنگوی وزارت امورخارجه افزود: ما در ملاقات ها میان مقامات دو کشور حتی الامکان روابط دو جانبه را مرور می کنیم، بی شک در سفر مقامات عالی رتبه همه موضوعات می تواند در دایره میز مذاکره قرار گیرد.
وی در پاسخ به این که ملک سلمان پادشاه عربستان و ترامپ در تماس تلفنی در خصوص رویارویی با ایران توافق کردند، مصادیق این رویارویی چه خواهد بود؟ تصریح کرد: من از چنین توافقی بی اطلاع هستم و تنها می دانم که تماسی تلفنی میان دو طرف بوده و تصور می کنم مجموعه ای خرد گرا و با تعقل به سمت مقابله با ایران توانمند، مقتدر و با تاریخ چند هزار ساله در منطقه حساس غرب آسیا نمی رود.
شبس**۱۷۰۸*۱۶۱۳*خبرنگار : داوود مرادپور*انتشار: عبدالله غفاری


Contact Editor-in-chief:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.