انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 36058

9 بازدید6 views

علی مفاخری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن افزود: سقوط بهمن در گردنه ژالانه در مسیر ارتباطی شهر اورامان و ۱۰ روستای تابعه آن، باعث جان باختن ۲ نفر از نیروهای اداره برق این شهرستان شد. وی با تسلیت این حادثه ناگوار به خانواده های آنها ادامه داد: این ۲ نفر در […]

علی مفاخری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن افزود: سقوط بهمن در گردنه ژالانه در مسیر ارتباطی شهر اورامان و ۱۰ روستای تابعه آن، باعث جان باختن ۲ نفر از نیروهای اداره برق این شهرستان شد.
وی با تسلیت این حادثه ناگوار به خانواده های آنها ادامه داد: این ۲ نفر در حین ماموریت برای رفع مشکل قطعی برق منطقه اورامان عازم گردنه ژالانه بودند، که در منطقه ای به نام هزارانی گرفتار سقوط بهمن شدند.
فرماندار سروآباد اضافه کرد: پس از اطلاع از این حادثه، بلافاصله نیروهای اورژانس و هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد نیز به خبرنگار #فراسخن گفت: ساعت ۱۳ دوشنبه درپی تماس تلفنی با مرکز اورژانس ۱۱۵ مبنی بر سقوط بهمن در گردنه ژالانه بلافاصله نیروهای اورژانس، هلال احمر و فوریت های پزشکی مستقر در روستای حسین آباد این شهرستان عازم محل حادثه شدند.
ایوب غلامی افزود: با تلاش نیروهای امدادی، عملیات امداد و نجات آغاز و امدادگران موفق شدند این ۲ نفر را از زیر بهمن بیرون بیاورند اما اقدامات احیا ناموفق بود و هر ۲ نفر جان باختند.
او ادامه داد: فوت شده ها توسط فوریت های پزشکی و هلال احمر به بیمارستان بوعلی شهرستان مریوان منتقل شدند.
به گفته وی، پیام محمدی ۲۳ ساله و داریوش شاکری ۲۶ ساله هر ۲ از اهالی روستای چشمیدر و از نیروهای شرکت برق سروآباد، جانباختگان این حادثه هستند.
به گزارش #فراسخن، گردنه ژالانه مسیر ارتباطی شهر اورامان تخت و ۱۰ روستای تابعه آن از روز شنبه به دلیل بارش شدید برف و کولاک بسته شده بود، که امروز بعد از ۲ روز از بسته شدن یک لاین آن با تلاش شبانه روزی نیروهای راهداری شهرستان سروآباد بازگشایی شد.
بارش سنگین برف در گردنه ژالانه که راه ارتباطی بیش از ۱۲ هزار نفر از جمعیت منطقه اورامان است هرساله در فصل زمستان با بارش برف و کولاک باعث مختل شدن تردد و گاها مسدود شدن آن خواهد شد.
براساس آمارها در استان کردستان ۱۶منطقه کولاک گیر و بهمن خیز و همچنین ۲۳ گردنه وجود دارد که این مناطق راهداری را در زمستان با مشکلات فراوانی مواجه کرده است.
شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و اورامان در فاصله ۹۰ کلیومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
۷۳۵۴/۱۹۰۴
**خبرنگار: فرزاد آداک/**انتشار دهنده: مسعود احمدی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.