انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 36064

8 بازدید5 views

به گزارش #فراسخن، نخست وزیر استرالیا روز دوشنبه به رغم انتقاد شدید انگلستان و آلمان از فرمان ‘ترامپ’ در مورد اعمال محدودیت و برخورد تبعیض آمیز علیه مسلمانان و شهروندان هفت کشور برای سفر به آمریکا، تاکید کرد این یک امر ‘مرتبط به من نیست’ و حاضر به اظهارنظر در این مورد نشد. اما وی […]

به گزارش #فراسخن، نخست وزیر استرالیا روز دوشنبه به رغم انتقاد شدید انگلستان و آلمان از فرمان ‘ترامپ’ در مورد اعمال محدودیت و برخورد تبعیض آمیز علیه مسلمانان و شهروندان هفت کشور برای سفر به آمریکا، تاکید کرد این یک امر ‘مرتبط به من نیست’ و حاضر به اظهارنظر در این مورد نشد.
اما وی روز سه شنبه گفت که از طرف مشاور امنیت ملی ترامپ و سفیر استرالیا در واشنگتن مطمئن شده است که استرالیایی ها از این فرمان معاف می شوند.
بیش از ۱۱۰هزار نفر از ساکنان استرالیا دو تابعیتی بوده و در یکی از این هفت کشور به دنیا آمده اند و در مورد قرار گرفتن این افراد در لیست سیاه مهاجرت موقت ۹۰ روزه ترامپ شک و تردید به وجود آمده بود.
در فرمان تبعیض آمیز رئیس جمهوری آمریکا علیه مسلمانان، اتباع هفت کشور ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن قرار دارند.
استرالیایی های با تابعیت دوگانه از این بیم دارند این ممنوعیت شامل آنها شده و هنگام ورود به آمریکا متوقف شوند.
به نوشته تارنمای شبکه ‘ای.بی.سی’ استرالیا، مالکوم ترنبول گفت: ما صبح امروز تایید کاخ سفید در این مورد را که دارندگان گذرنامه استرالیایی قادر به سفر به آمریکا به صورت طبیعی خواهند بود، دریافت کرده ایم.
وی گفت: آنها تحت تاثیر فرمان اجرایی اخیر ترامپ قرار نمی گیرند صرف نظر از اینکه آنها شهروند دو کشور دیگر (دو تابعیتی) بوده و یا اینکه آنجا به دنیا آمده باشند.
کانادا و انگلستان نیز اعلام کرده اند شهروندان دو تابعیتی آنها نیز از این سیاست تبعیض آمیز کاخ سفید معاف خواهند بود.
نخست وزیراسترالیا همچنین انتقاد در مورد امتناعش از محکوم کردن فرمان ترامپ در مورد صدور روادید را رد کرد و گفت که در جهت منافع ملی این کار را انجام می دهد.
صدور فرمان رئیس جمهوری آمریکا موجی از اعتراضات داخلی و بین المللی را برانگیخته و بسیاری از شخصیت ها و مقامات داخلی آمریکا، مقامات عالی رتبه دیگر کشورها، نهادهای بین المللی و فعالان رسانه ای این تصمیم را نژادپرستانه و غیرانسانی توصیف کردند.
آساق**۱۶۱۱**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.