انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 36067

9 بازدید7 views

به گزارش خبرنگارپارلمانی #فراسخن، رئیس فراکسیون زنان و نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی در نشست هم اندیشی نمایندگان زن ادوارمجلس اظهارکرد: نمایندگان به دنبال طرح یک گفت وگوی جدید درمجلس هستیم که آن طرح گفت و گوی ملی است.پروانه سلحشوری افزود: طرح گفت وگوی ملی یعنی از طریق همدلی و همیاری میان همه زنان […]

به گزارش خبرنگارپارلمانی #فراسخن، رئیس فراکسیون زنان و نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی در نشست هم اندیشی نمایندگان زن ادوارمجلس اظهارکرد: نمایندگان به دنبال طرح یک گفت وگوی جدید درمجلس هستیم که آن طرح گفت و گوی ملی است.
پروانه سلحشوری افزود: طرح گفت وگوی ملی یعنی از طریق همدلی و همیاری میان همه زنان به اهداف والا و رفع مشکلات زنان بپردازیم.
وی تاکید کرد: مسائل زنان فراتر از حزب، گروه و جناح خاص است و ما باید تلاش کنیم فارغ از رویکردهای جناحی مشکلات زنان را حل کنیم.
رئیس فراکسیون زنان ونماینده مردم تهران درادامه عنوان داشت: پیشنهاد تشکیل مجمع نمایندگان ادوار زن مجلس را مطرح کرد و گفت: ما پیش از این مجمع نمایندگان ادوار را داشتیم که در این مجمع هم آقایان و هم بانوان عضو هستند و ما می خواهیم یک مجمع تنها برای نمایندگان ادوار زن تشکیل دهیم.
وی اضافه کرد: این موضوع می تواند در رفع مشکلات زنان بسیار کمک کند.

** نمایندگان زن مجلس باید عضو هیات رئیسه مجلس شوند
نماینده مردم ارومیه درمجلس پنجم و ششم گفت: ما خواهان حضور نماینده زن در هیات رئیسه مجلس هستیم تا این نماینده بتواند مشکلات زنان را به گوش همگان برساند.
شهبانو امانی ضمن استقبال ازادامه جلسات میان زنان دوره های ادوارمجلس گفت: ما این موضوع که به دور از هرگونه گرایش های سیاسی وجناحی دورهم جمع شویم و مسائل زنان را پیگیری کنیم، استقبال می کنیم زیرا حوزه زنان فراتر از گرایش های جناحی و سیاسی است.

** طرح گفت وگوی ملی به وحدت میان زنان کمک می کنند
منش نماینده مردم اصفهان در دور ششم مجلس گفت: ما خوشحال هستیم که در این دوره تعداد نمایندگان زن مجلس افزایش یافته است.
اکرم مصوری با تاکید براینکه قطعا موضوع زنان موضوعی فراجناحی است، اظهارکرد: موضوع زنان اصولگرا و اصلاح طلب ندارد اغلب مردان این مرز و بوم سنتی هستند و نگاه سنتی به زن دارند. ما اگر وحدت نظر نداشته باشیم نمی توانیم مشکلاتمان را رفع کنیم از این رو باید دست در دست هم داده و به حل مشکلات بپردازیم.
این نماینده زن مجلس تاکیدکرد: ما امروز شاهد کاهش سرمایه های اجتماعی، اختلاف نظر و سوء نظرهایی هستیم این موضوع روز به روز بیشتر می شود. اگر گفت و گوی ملی و وحدت ملی میان زنان ایجاد شود شاهد حل مشکلات بانوان خواهیم بود.
مصوری منش تصریح کرد: ما خواهان برگزاری جلساتی میان زنان و مردان اصلاح طلب و زنان و مردان اصولگرا هستیم تا وحدت میان آنان نیز بیشتر شود.
وی عنوان داشت: این زنان هستند که در خانواده نقش وحدت را دارند و اگر درجامعه هم چنین نقشی داشته باشیم بسیاری از مشکلات حل می شود.

** بررسی لایحه برنامه ششم توسعه از توفیقات نمایندگان مجلس دهم است
نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: ما آینده سختی پیش رو داریم ولی اگرهمه در یک گفتمان ملی گام برداریم مطمئنا می توانیم در حل مشکلات گام های موثری برداریم.
پروانه مافی یکی از توفیقات زنان مجلس دهم را بررسی لایحه برنامه ششم توسعه دانست و اظهارداشت: از توفیقات نمایندگان زن این دوره مجلس این بود که توانستند لایحه برنامه ششم توسعه را بررسی کنند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما در فراکسیون زنان آماده دریافت هرگونه پیشنهادی از سوی نمایندگان زن ادوار و خواهان استفاده از تجربیات این نمایندگان هستیم.

**تاکید بر موضوعات زنان در مجلس دهم
نیره اخوان نماینده چهاردوره مجلس شورای اسلامی نیزگفت: توجه به مشکلات زنان یکی از موضوعاتی است که ما باید در سرلوحه کار خود قرار دهیم ما در ادوار گذشته برای احقاق حقوق زنان تلاش کردیم.
وی یکی از موضوعات را تصویب مرخصی نه ماهه زایمان زنان عنوان کرد و گفت: این موضوع یکی از موضوعاتی بود که ما در مجالس پیشین به عنوان پرداختیم.
وی از نمایندگان مجلس دهم خواست تا به موضوع بیمه زنان و تامین آتیه آنان توجه بسزایی کند.
سکینه الماسی نماینده مجلس نهم در این نیز گفت: ما خوشحالیم که بانوان زیادی در این مجلس راه یافته اند قطعا خانم ها پایه و استحکام خانواده هستند و در مجلس نیز می توانند پایه و استحکام مجلس باشند.
مرضیه صدیقی همچنین از نمایندگان ادوار مجلس در این جلسه گفت: نمایندگان زن کنونی و ادوار مجلس باید به دقت برنامه ریزی کنند تا بتوانند با تشکیل جلسات مکرر برای حل مشکلات بانوان تلاش کنند.
وی ادامه داد: ما باید کارگروه های تخصصی در مجمع نمایندگان ادوار ایجاد کنیم که به موضوعات مختلف زنان بپردازد.
صدیقی اظهار داشت: همچنین باید مسائل و مشکلات زنان را اولویت بندی کنیم تا بتوانیم براساس اولویت به مشکلات آنان بپردازیم.
رفعت بیات نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس هفتم نیز در این جلسه گفت: ما باید یک اتاق فکر زنان در مجمع نمایندگان ادوار تشکیل دهیم تا مشکلات زنان در این اتاق فکر بررسی شود.
همچنین عفت شریعتی دوره هفتم و هشتم مشهد در مجلس تاکید کرد: زنان مجلس از ابتدا تاکنون دستاوردهای قابل توجهی داشته اند پیشنهاد من این است که همه طرح ها و لوایحی که در مجالس مختلف مطرح شده فارغ از اینکه مصوب شده یا خیر بازنگری شود و نقاط قوت و ضعفش سنجیده شود.
زهرا ساعی نماینده مردم تبریز در مجلس دهم گفت: امروز نگاه جنسیتی در حوزه زنان وجود دارد که ما باید تلاش کنیم این نگاه را کم کنیم.
وی بیان داشت: خوشبختانه در مجلس دهم تعداد اعضای نماینده زن مجلس افزایش یافته و نگاه اعتدالگرایی در مجلس حاکم شده است.
این نماینده مجلس تاکید کرد: همیشه لطماتی که به کشور وارد شده ناشی از افراطی گری بوده است.
الهه کولایی نماینده مجلس ششم نیز در این جلسه گفت: امیدوارم از برکات این جلسات نه تنها زنان بلکه مردان هم بهره مند شوند چرا که بحث فراتر از حقوق زنان است.
وی تصریح کرد: مساله زنان یکی از سیاسی ترین مسائل جامعه است و نمی توانیم آن را از سیاست جدا کنیم چرا که رای زنان همواره به عنوان نیمی از جامعه تاثیر گذار بوده است.
کولایی تاکید داشت: نشست های زنان ادوار باید بعد کاربردی پیدا کند تا دوره های مختلف قانونگذاری ساماندهی شود.
این نماینده مجلس عنوان کرد: موضوع چند همسری و ازدواج موقت را نمی توانیم بر فروپاشی خانواده نادیده بگیریم ما باید بحث ها را بر پایه واقعیت ها در جامعه پیگیری کنیم.
وحیده طالقانی نماینده ادوارمجلس گفت: من دوبار در انتخابات شرکت کرده ام ولی رد صلاحیت شدم درمجلس قبلی آقای کروبی و شیبانی به داد ما رسیدند و التزام به اسلام ما را تایید کردند ولی مشکلات همواره ادامه داشت.
وی گفت: از زمان انقلاب ۳۷ سال گذشته و فرهنگ زنان به جای اینکه رو به تعادل برود رو به اضمحلال رفته است این موضوع را می توان با دیدن خانم هایی که در خیابان ها هستند متوجه شویم.
طالقانی عنوان کرد: اگر من بار دیگر به مجلس بیایم نهج البلاغه را درکنارمیز نمایندگان می گذارم تا از آن استفاده کنند.
این نماینده مجلس اضافه کرد: پدرم همیشه می گفت تا مظلوم نباشد ظالم نیست و تا مستضعف نباشد استضعفاگر نیست بر همین اساس باید روی فرهنگ خانم ها کار بیشتری شود.
وی به مالکیت ساختمان پلاسکو اشاره کرد و گفت: آقای سعیدی کیا، رئیس بنیاد مستضعفان، از قید زمین بنیاد مستضعفان بگذرید و آن را به پارک تبدیل کنید و چند درخت به جای شهدای ایثارگر در آن بکارید.
دراین مراسم حسن زمانی رئیس مرکز نمایندگان ادوار و مشاور علی لاریجانی رئیس مجلس اظهار داشت: آقای لاریجانی نتوانست به دلیل تداخل این جلسه با جلسه دیگری در مراسم حضور یابد ولی قول برگزاری جلسه ای در این راستا داده است.
زمانی گفت: مرکز امور نمایندگان مجلس بعد از ۲۰ سال پیگیری امسال رسمیت پیدا کرد و تعدادی مدیر و کارشناس نیز برای سرویس دهی پیش بینی شده است و مکانی برای آن اختصاص داده ایم.
رئیس مرکز نمایندگان ادوار عنوان کرد: باید پیش بینی های لازم صورت گیرد که حداقل ۳۰ نماینده خانم در مجلس بعدی داشته باشیم.
وی درپاسخ به اظهارات وحیده طالقانی که در مورد رد صلاحیت های سخن گفته بود گفت: در رابطه با رد صلاحیت خانم طالقانی تمام تلاشی که برای آقایان انجام دادیم، برای وی انجام دادیم.
وی خطاب به طالقانی بیان داشت: ما در این راستا با شورای نگهبان مذاکره کردیم، نامه نگاری کردیم و آقای لاریجانی نیز صحبت کردند ولی زورمان نرسید.
درپایان این مراسم فراکسیون زنان مجلس با اهدای لوحی از نمایندگان ادوار تقدیر کرد و نمایندگان عکس یادگاری گرفتند.
سیام**۹۱۲۱**۳۰۶۱
خبرنگار: سمیه لاری * انتشاردهنده: حسین فتح الهی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.