انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 36073

10 بازدید6 views

به گزارش روز دوشنبه #فراسخن ازسازمان پزشکی قانونی در۹ماهه امسال ، ۴۲۱ تن بر اثر مسمومیت با گاز منواکسیدکربن در کشور جان خود را از دست دادند، این شمار فوتی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با شمار تلفات ۳۱۸ تن ۳۲٫۴ درصد بیشتر شده است.از کل تلفات مسمومیت با گاز منواکسیدکربن در این […]

به گزارش روز دوشنبه #فراسخن ازسازمان پزشکی قانونی در۹ماهه امسال ، ۴۲۱ تن بر اثر مسمومیت با گاز منواکسیدکربن در کشور جان خود را از دست دادند، این شمار فوتی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با شمار تلفات ۳۱۸ تن ۳۲٫۴ درصد بیشتر شده است.
از کل تلفات مسمومیت با گاز منواکسیدکربن در این مدت ۳۰۴ تن مرد و ۱۱۷ تن زن بودند.
بر اساس این گزارش در این مدت استان های تهران با ۹۶، اصفهان با ۳۴ و آذربایجان شرقی با ۲۸ فوتی بیشترین و استان های خراسان جنوبی با ۲ و یزد و خوزستان هر کدام با سه فوتی کمترین آمار تلفات را داشته اند.
همچنین در این مدت تلفات مسمومیت با گاز منواکسیدکربن در استان بوشهر در حد صفر، گزارش شده است.

**مرگ ۱۴۵ تن بر اثر گازگرفتگی در آذر امسال
این گزارش می افزاید : در آذر ماه سالجاری ۱۴۵ تن بر اثر مسمومیت با گاز منواکسید کربن در کشور جان خود را از دست دادند؛ این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که شمار تلفات ۹۱ تن بود، ۵۹٫۳ درصد افزایش یافته است.
در پاییز امسال ۲۱۵ تن بر اثر گازگرفتگی در کشور جان باخته اند که این آمار ۵۱٫۱ درصد از کل تلفات۹ماهه امسال را به خود اختصاص می دهد.

**توصیه های ایمنی
سازمان پزشکی قانونی با تاکید بر رعایت اصول ایمنی در نصب وسایل گازسوز به هم میهنان توصیه می کند، ضمن استفاده بهینه از وسایل گرمازا به توصیه های ایمنی در خصوص سالم بودن و استفاده صحیح از وسایل گرمایشی و مسیر خروجی گاز مونوکسید کربن از دودکش این وسایل توجه کنند. گاز منوکسید کربن گازی بدون رنگ و بو است.استفاده از آبگرمکن یا بخاری های مستعمل یا دارای نقص فنی و فاقد دودکش یا دارای دودکش بدون عملکرد مناسب در منزل بیشترین موارد ابتلا به مسمومیت را تشکیل می دهند.

**علایم مسمومیت با گاز منوکسید کربن
علایم مسمومیت حاد با این گاز ، سردرد، سرگیجه، تهوع و استفراغ و با احتمال درد شکمی و سپس حالت بیهوشی، تشنج و اغماست که در بیماران مبتلا به ناراحتی های قلبی ممکن است تشدید بیماری یک علامت هشدار دهنده باشد.
اجتمام **۲۱۸۱**۱۷۷۶
تنظیم کننده: ناهید حاجی خانی** انتشاردهنده: لیلا خطیب زاده
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی #فراسخن:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.