انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 36090

8 بازدید6 views

به گزارش خبرنگار علمی #فراسخن، سعید متصدی روز سه شنبه در پنجمین همایش ملی مدیریت آلودگی هوا و صدا بدون توضیح بیشتر درباره ضوابط سختگیرانه مورد نظر، در تشریح اقدامات صورت گرفته برای بهبود هوای کلان شهرها به پیگیری ممنوعیت ساخت و سازهای بلندمرتبه در تهران اشاره کرد و افزود که طرح تفصیلی منطقه ۲۲ […]

به گزارش خبرنگار علمی #فراسخن، سعید متصدی روز سه شنبه در پنجمین همایش ملی مدیریت آلودگی هوا و صدا بدون توضیح بیشتر درباره ضوابط سختگیرانه مورد نظر، در تشریح اقدامات صورت گرفته برای بهبود هوای کلان شهرها به پیگیری ممنوعیت ساخت و سازهای بلندمرتبه در تهران اشاره کرد و افزود که طرح تفصیلی منطقه ۲۲ تهران در شورای عالی شهرسازی اصلاح شده تا از ساخت قارچ گونه ساختمان های بلند در این منطقه جلوگیری شود.
وی اظهار کرد که ساخت و ساز برای هوای شهر تهران مخرب است و توانستیم ساخت و ساز در این منطقه را کنترل کنیم.
متصدی همچنین با اشاره به تردد شبانه ۱۰۰ هزار کامیون گازوییل سوز فرسوده در تهران، ادامه داد که این خودروها استاندارد را رعایت نمی کنند و سبب آلایندگی شهر تهران می شوند.
وی در خصوص از رده خارج کردن خودروهای فرسوده گفت: ۹۱۵ هزار خودروی فرسوده در سه سال اخیر از رده خارج شدند؛ این کار سال ۸۲ آغاز شد اما در سال های اخیر شتاب گرفته است.
متصدی به ممنوعیت تولید موتورسیکلت کاربراتوری هم اشاره کرد و گفت که از مهر ماه امسال تولید این موتورسیکلت ها ممنوع شده است؛ در تلاش هستیم که موتورسیکلت های انژکتوری در کشور نهادینه شود و قدم بعدی هم موتورسیکلت های برقی است که در حال پیگیری تولید بیشتر آنها هستیم.

** افزایش و کاهش کیفیت هوای برخی کلان شهرها
معاون سازمان حفاظت محیط زیست از افزایش کیفیت هوا در برخی کلان شهرها مانند تهران، اصفهان و شیراز خبر داد و گفت که در تهران نسبت به سال ۹۲ ، نزدیک به ۶۰ روز کیفیت هوا مطلوب تر بوده است به این معنی که روزهای ناسالم و بسیار ناسالم ۶۰ روز کاهش یافته است.
وی با اشاره به این که روزهای سالم در اصفهان سه برابر شده است، گفت در شیراز تقریبا روز ناسالم نداریم در حالی که این متغیر در سال ۹۲، ۲۳ روز بود.
وی از بدتر شدن آلودگی هوا در کلان شهر اهواز نسبت به سال ۹۲ سخن گفت و با بیان این که دو عامل فعالیت های نفتی و ورود گرد و غبار را عامل اصلی این وضعیت هستند، اظهار کرد: در سال های ۹۳ و ۹۴ ، روزانه ۳۰ هزار بشکه نفت برای فرآوری از میدان نفتی آزادگان به اهواز منتقل می شد که جلوی این کار گرفته شده است.
متصدی به فعالیت کانون هندیجان در هفته گذشته اشاره کرد و گفت: مشکل هورالعظیم با حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد آبگیری رفع شده است.
وی همچنین اظهار کرد که سال گذشته ۳ تا ۴ هزار هکتار از ارضی این منطقه مالچ پاشی یا نهال کاری شده اما وسعیت این مناطق بیسار زیاد است و ما به دنبال تسریع در کار هستیم.
علمی ۱۲۰۱
خبرنگار: عبدالکریم جبارپور* انتشار: زهره محتشمی پور

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.