انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 36093

9 بازدید4 views

فرانسه روزسه شنبه دربخش عربی خود به نقل ازیک منبع قضایی گزارش داد:شیخ قاسم و دو تن از معاونانش که قرار است همراه وی محاکمه شوند درجلسه روز گذشته این دادگاه که تحت تدابیر امنیتی شدید در منامه برگزار شد، حضور نداشتند. دادستانی کل در این جلسه به شیخ عیسی قاسم اجازه داد تا دفاعیه […]

فرانسه روزسه شنبه دربخش عربی خود به نقل ازیک منبع قضایی گزارش داد:شیخ قاسم و دو تن از معاونانش که قرار است همراه وی محاکمه شوند درجلسه روز گذشته این دادگاه که تحت تدابیر امنیتی شدید در منامه برگزار شد، حضور نداشتند.
دادستانی کل در این جلسه به شیخ عیسی قاسم اجازه داد تا دفاعیه خود را در جلسه بعدی که ۱۲ فوریه (۲۴ بهمن) برگزار می شود، ارایه کند اما درپی درخواست مهلت وکلای شیخ عیسی قاسم دادگاه با تمدید این تاریخ موافقت وزمان نهایی برپایی این دادگاه را به ۲۷ فوریه (۹ اسفند) موکول کرده است.
درآستانه از سرگیری دادگاه مناطق شیعه نشین بحرین شاهد درگیری میان پلیس و تظاهرکنندگان طرفدار رهبر شیعیان بحرین بود.
پیش از این دستگاه قضایی بحرین محاکمه شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین را به تاریخ ۲۴ بهمن موکول کرده بود.
تظاهرات روزهای اخیر صدها هزار کفن پوش در ۴۸ منطقه بحرین در اعتراض به محاکمه شیخ عیسی با هشدار به رژیم آل خلیفه آن را مجبور به تمدید تاریخ محاکمه غیرعادلانه شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین کرد.
صدها هزار تظاهرکننده بحرینی شب گذشته د حالی که کفن پوشیده بودند با برپایی تظاهرات درحمایت از شیخ عیسی قاسم راهپیمایی کردند و خواستار محدود شدن قدرت خاندان حاکم بر این کشور شدند.
تظاهرکنندگان با عبور از خیابان ها و دردست داشتن عکس هایی از شیخ عیسی قاسم و پلاکاردهایی درمحکومیت توهین به وی شعارهایی علیه حمد بن عیسی آل خلیفه بحرین سر دادند و اهانت دولت به شیعیان و رهبر آنها را عامل نابسامانی در کشور دانستند.
درمنطقه الدراز نیز هزاران تحصن کننده با تجمع مقابل خانه شیخ عیسی، آمادگی خود را برای از خودگذشتگی در این راه اعلام کردند.
تحصن ها از زمانی شروع شد که مقام های بحرینی ماه ژوئن (خرداد) گذشته تصمیم به سلب تابعیت شیخ عیسی رهبر شیعیان بحرین گرفتند.
نیروهای امنیتی درچند نقطه این کشور برای متفرق کردن تظاهرکنندگان اقدام به تیراندازی و شلیک گاز اشک آور کردند که درجریان آن چندین تظاهرکننده زخمی شدند.
بحرین از ۲۰۱۱ تاکنون با بحران نارضایتی های مردمی مواجه است.
خاورم** ۱۴۵۳ **۱۰۶۴
مترجم: آمنه دهقان ** انتشار دهنده : فرشاد محسن زاده

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.