انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 36096

8 بازدید9 views

به گزارش خبرنگار #فراسخن ، بهرام پارسایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در شیراز اظهار داشت : شان نظارتی مجلس بر سه قوه ایجاب می کند پرونده هایی را که مطرح می شود بررسی و رسیدگی کنیم . وی ادامه داد: استان فارس هم از جمله استان هایی بوده است که […]

به گزارش خبرنگار #فراسخن ، بهرام پارسایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در شیراز اظهار داشت : شان نظارتی مجلس بر سه قوه ایجاب می کند پرونده هایی را که مطرح می شود بررسی و رسیدگی کنیم .
وی ادامه داد: استان فارس هم از جمله استان هایی بوده است که شکایت هایی در حوزه های مختلف داشته و در دو حوزه میراث فرهنگی و دانشگاه علوم پزشکی شیراز شکایت هایی به این کمیسیون رسیده است که در سفر اعضای هیات رسیدگی کننده کمیسیون اصل ۹۰ این شکایت ها بررسی می شود .
وی با بیان اینکه تعدد شکایت ها دراین دو حوزه بیشتر بوده از این رو در اولویت بررسی قرار گرفته است گفت : فارس خوشنامی و توانمندی ویژه ای در حوزه علوم پزشکی و گردشگری دارد، هیات بررسی کننده دراین سفر همه موارد مطرح شده راجع به این دو حوزه را بررسی خواهد کرد .
نماینده شیراز و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت:از دانشگاه علوم پزشکی شیراز شکایت های متعدد دریافت کرده ایم این شکایت ها درحوزه دارو ، تجهیزات پزشکی ، تشکل های دانشجویی و دانشجویان ، مشکلات بیمارستانی بوده است.
وی ادامه داد: نحوه عرضه دارو و تجهیزات ، نحوه مدیریت برخی از بیمارستان ها مورد سئوال و پرسش است ، ایراداتی به بخش های خیریه ، بخش خصوصی و بخش دولتی سلامت وارد است که این موارد نیاز به بررسی اعضای کمیسیون دارد .
پارسایی اضافه کرد: در نشستی که با استاندار فارس و شاکیان بخش درمان و پزشکی برگزار شد و همچنین در نشستی که با رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مسئولان این دانشگاه برگزار کردیم ، توضیحات لازم گرفته شده است، موارد بررسی شده به صورت کتبی به دانشگاه ارائه می شود ودانشگاه یکماه فرصت دارد توضیحات خود را بدهد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت:‌کمیسیون از بازوهای نظارتی مانند سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات ، بازرسی استانداری فارس و سایر موارد نیز استفاده خواهد کرد .
نماینده شیراز در مجلس با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی همکاری مناسبی در بررسی های اولیه داشته است گفت: جایگاه کمیسیون اصل ۹۰ به گونه ای است که همه در برابر آن موظف به پاسخگویی هستند و عدم همکاری با کمیسیون خلاف محسوب می شود ، مکاتبات کمیسیون اصل ۹۰ اگر تا یکماه پاسخ داده نشود احکام زندان و انفصال از خدمات دولتی به همراه دارد .این جایگاهی است که قانون به کمیسیون داده است .
وی ادامه داد:در این بررسی ها ما قصد مچ گیری نداریم ، ما به دنبال رفع دغدغه های مطرح شده هستیم ، دغدغه توسعه استان فارس را داریم و به دنبال آن هستیم که مشکلات مطرح شده رفع شود اگرایراداتی است باید برطرف شود، جایی که تخلف شده باید برخورد شود ، آرزو داریم استان در همه مباحث به ویژه مباحثی که خاص شیراز است در قله باشد ، مباحث درمانی از دیر باز در شیراز مطرح بوده و به دنبال ارتقای این جایگاه هستیم.
پارسایی گفت:‌ در مباحث گردشگری نیز یک سوم از توانمندی کشور در زمینه میراث فرهنگی در فارس واقع شده است پس باید از این جایگاه استفاده بیشتر و بهتر ببریم .دغدغه اصلی رفع ایرادات است .
وی با بیان اینکه در حوزه گردشگری محورهای شکایت ها عدم نگهداری مناسب از میراث فرهنگی و یادمان های تاریخی و آثار باستانی است گفت: اعضای هیات بازرسی کمیسیون اصل ۹۰ از نقش برجسته برم دلک دراین سفر بازدید کردند، این اثر باستانی در حال فرسایش است و تخریب آن مشهود است ، همچنین محیط اطراف این اثر محیط مناسبی نیست.
پارسایی بیان کرد:‌اعضای هیات هم دراین بازدید شگفت زده شدند و باور کردنی نیست که چنین اثر تاریخی دراین وضعیت قرار داشته باشد ، محیط ها در برخی مناطق شبیه بیغوله است و اقدام عملی از سوی مسئولان برای ساماندهی این محیط ها مشاهده نمی شود، شهرداری و شورای شهر شیراز هم باید دراین زمینه پاسخگو باشند که چرا مصوبات شورا درباره ساماندهی محیط های اینچنین اجرا نمی شود .
به گفته این نماینده مجلس اعضای کمیسیون اصل ۹۰ در این سفر از تخت جمشید و پاسارگاد هم بازدید خواهند کرد، نقش برجسته بیشابور و نقش والرین هم بازدید خواهد شد، این نقش که در کازرون است شناسنامه پیروزی ایران بر روم است، این نقش بشدت دچار فرسایش شده است.
وی اضافه کرد : عدم توسعه اماکن گردشگری همچون حافظیه و آرامگاه سعدی نیز مورد پرسش است ، دربازدید از حافظیه اعضای هیات مواردی را بررسی کردند ، انتظار این است اماکنی که به صورت جهانی است و منحصر به کشور ما نیست تغییرات چشمگیری در مراقبت و توسعه داشته باشد ، نباید به داشته های موجود در این اماکن اکتفا کنیم .
پارسایی با بیان اینکه دربرنامه توسعه ششم پیشنهاد شده مکان های فرهنگی که به صورت هیات امنایی اداره می شوند و درآمد دارند این درآمدها در همان مکان هزینه شود گفت: این پیشنهاد بررسی شده است ، حافظیه و سعدیه و زندیه درآمد خوبی دارند که وارد خزانه می شود و نفعی به شیراز نمی رساند.
وی ادامه داد:‌ پیشنهادها دراین زمینه تصویب شده و این اماکن نیز به صورت هیات مدیره اداره خواهند شد و درآمد این اماکن صرف خود مکان خواهد شد .
نماینده مردم شیراز و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی به موضوع حفر چاه در حریم درجه یک تخت جمشید اشاره کرد و گفت : این موضوع نیز از شکایت هایی است که به کمیسیون اصل ۹۰ رسیده است ، این موضوع هم رسیدگی خواهد شد .
پارسایی ادامه داد : بازدیدهای میدانی و بررسی ها که تمام شد، مستندات جمع آوری می شود،مشاوره های کارشناسی هم انجام خواهد گرفت ، جمع بندی این موارد در کمیسیون مطرح می شود و با ارائه توضیحات از سوی دستگاه ها نتایج این بررسی ها به اطلاع مردم خواهد رسید .
اعضای هیات بررسی کننده شکایت ها علیه دانشگاه علوم پزشکی شیراز و میراث فرهنگی استان فارس شامل فرهاد تجری نایب رییس کمییسیون اصل ۹۰ ، اکبر ترکی عضو کمیته فرهنگی و عضو کمیسیون بهداشت و کمیسیون اصل ۹۰ ، محمد اسماعیل سعیدی عضو کمیسیون فرهنگی و کمیسیون اصل ۹۰ ، پورتقی دبیر کمیته فرهنگی اجتماعی کمیسیون و بهرام پارسایی نماینده شیراز و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی است .
خبرنگار : نیکنام خشنودی ** انتشاردهنده:‌غلامرضا مالک زاده
۶۱۱۳ / ۱۸۷۶

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.