انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 36101

9 بازدید5 views

به گزارش خبرنگار #فراسخن از الجزایر، «محمد ارزقی فراد» پژوهشگر و فعال سیاسی در واکنش به این فرمان جنجالی، دونالد ترامپ را یک ماجراجو و فرمان محدودیت ورود اتباع مسلمان به آمریکا را اقدامی احمقانه خواند.ارزقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن افزود: انتخاب ترامپ برای زمامداری آمریکا، یک اتفاق ناخوشایند […]

به گزارش خبرنگار #فراسخن از الجزایر، «محمد ارزقی فراد» پژوهشگر و فعال سیاسی در واکنش به این فرمان جنجالی، دونالد ترامپ را یک ماجراجو و فرمان محدودیت ورود اتباع مسلمان به آمریکا را اقدامی احمقانه خواند.
ارزقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن افزود: انتخاب ترامپ برای زمامداری آمریکا، یک اتفاق ناخوشایند برای مردم این کشور و همه جهانیان بود، چرا که رئیس جمهور آمریکا در برنامه هایی که ارائه داده است، نشانه هایی از تندروی و افراطی گری به وضوح دیده می شود و این امر شرایط جهان را از وضعیت کنونی وخیم تر خواهد کرد.
از سوی دیگر «ابوجره سلطانی» رئیس پیشین حزب «جنبش جامعه صلح طللب» الجزایر فرمان اجرایی ترامپ را غیر قانونی خواند و گفت: رئیس جمهوری جدید آمریکا به جای آن که این قانون را علیه اتباع کشورهای مسلمان اتخاذ می کرد، باید آن را برای تروریست ها و افراد مشکوک به کار می ببست، و او باید بداند که این قانون به دلیل ماهیت ضد بشری بودنش، مشکلات زیادی را برای آمریکا به ارمغان خواهد آورد.
در موردی مشابه، عبدالرحمن بلعیاط عضو برجسته «جبهه آزادی بخش ملی الجزایر» نیز گفت: آمریکایی های مقیم کشورهای عربی، می توانند به ترامپ فشار آورند تا وی را از این قانون عقب نشینی کند و در صورتی که قانون همچنان به قوت خود باقی باشد، کشورهای اسلامی باید یک اقدام متقابل مانند ایران را در پیش گیرند.
رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه هشتم بهمن ماه فرمان جنجال برانگیز اقدامات محدود کننده علیه مهاجران را امضا کرد.
بر اساس این فرمان اجرایی رئیس جمهوری آمریکا، شهروندان کشورهای ایران، عراق، سودان، سومالی، لیبی، سوریه و یمن اجازه ورود به این کشور را نخواهند داشت.
بر اساس گزارش های منتشره، پس از فرمان اجرایی جدید ترامپ، صدور روادید به طور موقت برای شهروندان این ۷ کشور در سفارت خانه های آمریکا ممنوع خواهد شد.
در پیش نویس این دستور که در رسانه ها منتشر شده، پذیرش پناهجویان در آمریکا به مدت ۹۰ روز متوقف شده است.
خاورم*۴۷۲**۹۳۶۳**۱۱۴۴ مترجم: محمد تدو* انتشار دهنده: علیرضا جباری

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.