انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 36106

29 بازدید13 views

به گزارش #فراسخن از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امورخارجه، ژان مارک آیرو وزیر امورخارجه فرانسه که به دعوت محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه برای دیداری رسمی در تهران به سر می برد، امروز – سه شنبه – با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفت و گو کرد.در این دیدار، ژان […]

به گزارش #فراسخن از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امورخارجه، ژان مارک آیرو وزیر امورخارجه فرانسه که به دعوت محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه برای دیداری رسمی در تهران به سر می برد، امروز – سه شنبه – با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار، ژان مارک آیرو وزیر امور خارجه فرانسه با اظهار خرسندی از سفر به تهران، ابراز امیدواری کرد که سفر وی و توافقات فی مابین به پیشرفت بزرگتری در روابط با ایران بیانجامد.
وی حضور بالای شرکت های فرانسوی همراه خود را نشان دهنده اراده فرانسه به افزایش سطح همکاری ها با ایران عنوان کرد.
در این دیدار همچنین طرفین بر عزم و اراده جدی خود در پیشبرد روابط و همکاری ها در حوزه نفت و گاز، ماهواره، محیط زیست، مخابرات، انرژی های تجدید پذیر، هواپیمایی، بانکی، بیمه، مالی، گردشگری، اعزام دانشجو و مبارزه با قاچاق مواد مخدر تاکید کردند.
در گفت و گوها و رایزنی های وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و فرانسه در تهران، موضوعات مختلفی از مسایل مهم و با اهمیت منطقه ای و بین المللی به ویژه با توجه به تحولات و رویکردهای یک جانبه گرائی تشدید یافته در صحنه بین المللی، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
علاوه بر مذاکرات دوجانبه وزرای خارجه دو کشور، برگزاری اولین کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و فرانسه، امضاء اسناد همکاری در زمینه های اقتصادی و برگزاری کنفرانس خبری مشترک دکتر محمدجواد ظریف و همتای فرانسوی، از دیگر برنامه هایی بود که امروز در محل وزارت امور خارجه انجام شد.
سیام*۹۲۵۴**۱۳۳۶ خبرنگار: سجاد خسروانیان** انتشار: مهرنوش خانزائی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.