انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 36124

12 بازدید9 views

به گزارش #فراسخن، محمود واعظی سه شنبه شب در نشست شورای اداری استان بوشهر افزود: اگر برجام براساس نظر برخی ها که ادعا می کنند به ضرر منافع ایران است باید در آمریکا بخوبی از آن استقبال شود. وی اضافه کرد: این درحالی است که آمریکا بعد از نهایی شدن این سند دنبال کارشکنی برای […]

به گزارش #فراسخن، محمود واعظی سه شنبه شب در نشست شورای اداری استان بوشهر افزود: اگر برجام براساس نظر برخی ها که ادعا می کنند به ضرر منافع ایران است باید در آمریکا بخوبی از آن استقبال شود.
وی اضافه کرد: این درحالی است که آمریکا بعد از نهایی شدن این سند دنبال کارشکنی برای انجام نشدن آن است.
واعظی اظهار کرد: نتیجه مذاکرات ۱+ ۵ با هوشمندی رهبر معظم انقلاب، مقاومت مردم و وحدت و همدلی موجود در کشور این شد که رئیس جمهوری آمریکا امروز اعلام می کند ‘ این مذاکرات اشتباه بزرگ است و هیچ یک از منافع ما را تامین نکرده و آنرا پاره می کنم’.
وی تاکید کرد: اما رئیس جمهوری آمریکا به طور یقین نمی تواند این کار را انجام دهد.
واعظی اضافه کرد: وقتی سندی در شورای امنیت سازمان ملل ثبت می شود به عنوان سند بین المللی مطرح است و یک کشور و یک رئیس جمهور نمی تواند اعلام کند، آن را پاره می کنم.
وی با اشاره به اوضاع بحرانی منطقه خاورمیانه گفت: در این شرایط بحرانی ایران با همت نیروهای انتظامی، نظامی و امنیتی در امنیت کامل قرار دارد.
واعظی یادآور شد: در سایه این نعمت اقتصاد کشور شکوفا و کارهای بزرگی انجام شده و به طور یقین با درس گرفتن از آموزه های امام راحل، رهبر معظم انقلاب و پشتیبانی مردم می توان برای توسعه کشور می توان گامهای اساسی برداشت.
واعظی با بیان اینکه امروز معیشت مردم و اشتغال از مهمترین مولفه های دولت است گفت: تلاش دولت در این مدت بهبود وضعیت معیشت مردم است و مهار تورم ۴۰درصدی سال ۹۲ و رسیدن به نرخ ۸٫۶ درصدی گواهی براین مدعاست.
وی بیان کرد: کاهش نرخ تورم باید همراه با رونق و رشد اقتصادی باشد که این نیازمند سرمایه گذاری داخلی و خارجی است و امروز مردم و بخش خصوصی با امید به آینده وارد کار شده و سرمایه گذاریهای مناسبی در دست انجام است.
واعظی افزود: در یک سال گذشته صادرات نفت از یک میلیون بشکه به ۲ میلیون و ۹۵۰هزار بشکه رسیده است این درحالی است که در بهترین شرایط پس از انقلاب صادرات نفت در کشور دو میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه بوده است.
وی تثبیت سهمیه نفت اوپک به میزان قبل از تحریم را ازمهمترین دستاوردهای دولت یازدهم عنوان کرد که در سایه همدلی، وحدت و انسجام ایجاد شد.
واعظی، در باره سیاست خارجی دولت تدبیر و امید گفت: با اعتقاد به این اصل که اگر نظامی کلیت آن انسجام داشته باشد، در عرصه خارجی موفق است در این دولت بدون توجه به گروه و جناح خاصی کلیت نظام مطرح است.
وی رشد ۸٫۸ درصدی و ۵ تا ۶ درصدی بخش کشاورزی و صنعت را از دیگر دستاوردهای دولت یاد کرد و گفت: در مجموع رشد اقتصادی کشور در نیمه نخست سال نزدیک به چهار و هفت دهم درصد است و تلاش می شود تا پایان سال به رشد بیش از پنج درصد برسد.
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید براینکه تلاش می شود با تغییر وضعیت اقتصادی کشور شغل ایجاد شود افزود: امسال یک میلیون و ۲۰۰ هزار نیروی جدید وارد کار شدند.
وی بیان کرد: دولت در یک سال گذشته توانسته ۷۰۰ هزار شغل خالص ایجاد کند، این درحالی است که هنوز ۵۰۰ هزار شغل دیگر به مردم بدهکار هستیم.
واعظی، با تاکید بر اهمیت رفع بیکاری انباشته شده از گذشته گفت: دولت براساس آمارها باید طی چند سال پی درپی، هر سال یک میلیون شغل ایجاد کند که در این ارتباط حضور بخش خصوصی در کنار دولت ضروری است.
وی در باره وضعیت صادرات در استان بوشهر گفت: با توجه به قابلیت های موجود در این استان، اگر کمک و تلاش لازم صورت گیرد در زمینه صادرات حرف برای گفتن دارد.
واعظی افزود: استان بوشهر در ۱۰ ماه گذشته ۱۳میلیارد دلار صادرات داشته است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش نشان می دهد.
وی یکی از آروزهای مسئولان کشور را کنار گذاشتن صادرات نفت عنوان کرد و گفت: در این ارتباط امروز تراز صادرات غیرنفتی و واردات در کشور مثبت شده و انتظار می رود تا یک ماه آینده این کار به صورت کامل انجام شود.
وی درمورد حجم سرمایه گذاری انجام شده در زمینه ارتباطات در استان بوشهر گفت: دولت تدبیر و امید تاکنون پنج هزارو ۲۹۰ میلیارد ریال در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر سرمایه گذاری کرده است.
واعظی گفت: علاوه براین تا شهریور سال آینده به میزان یکهزار و ۱۰۰ میلیارد ریال دیگر نیز در استان در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات سرمایه گذاری انجام می شود.
وی یادآور شد: همچنین برای بررسی و پیگیری تصمیم های این سفر نیز کارگروه مشترکی با حضور یکی از معاونت های استانداری بوشهر و معاونان وزیر تشکیل می شود.
واعظی گفت: افزایش پهنای باند در استان، ۳٫۵ برابر شدن شبکه انتقالی، ۴٫۵ برابر شدن مشترکان اینترنت از جمله مهمترین دستاوردهای این وزارتخانه در استان بوشهر است.
استاندار بوشهر گفت: در سفر قبلی وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات به استان بوشهر ۴۹ تصمیم گرفته شد که همه آنها اجرایی شدند.
مصطفی سالاری افزود: برهمین اساس پهنای باند در استان بوشهر ۹ برابر شده، تغییر مسیر فیبر نوری و کاهش قطع پی درپی آن از جمله مهمترین دستاورد در استان بوشهر است.
نماینده مردم کنگان، دیر،جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه و تقویت کمی و کیفی زیرساخت های ارتباطی از ملزومات توسعه است و با توجه به اینکه جنوب استان به عنوان قلب تپینده و یایتخت انرژی کشور است باید این شرایط فراهم شود.
وی برضرورت ارتباط شهرستانهای جنوبی به فیبر نوری پرسرعت، راه اندازی اینترنت ۴ جی و اینترنت ۳جی، امکان واگذاری خطوط تلفن ثابت، توسعه ای دی اس ال و پوشش جاده ای و روستایی، توسعه دفاتر آی سی تی روستایی تاکید کرد.
۶۰۴۷/۶۰۴۳**خبرنگار: موناعیدان* انتشاردهنده: خدانظرخواجه

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.