انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 36128

9 بازدید5 views

به گزارش #فراسخن، «حلیمه سادات» روز سه شنبه به رسانه های افغانستان گفت: این حادثه در چند روز گذشته در شهرستان «درزاب» این استان رخ داده است.وی افزود: عدم دسترسی مردم به بیمارستان و نداشتن سرپناه باعث جان باختن افراد بیشتری شده است.مسئولان محلی جوزجان گفتند که بیش از ۵۰ سانتی متر برف در شهرستان […]

به گزارش #فراسخن، «حلیمه سادات» روز سه شنبه به رسانه های افغانستان گفت: این حادثه در چند روز گذشته در شهرستان «درزاب» این استان رخ داده است.
وی افزود: عدم دسترسی مردم به بیمارستان و نداشتن سرپناه باعث جان باختن افراد بیشتری شده است.
مسئولان محلی جوزجان گفتند که بیش از ۵۰ سانتی متر برف در شهرستان درزآب باریده و راه های مواصلاتی مردم این شهرستان با مناطق اطراف آن قطع شده است.
حلیمه سادات تصریح کرد: در روزهای گذشته در شهرستان درزاب ۷۰ سانتی متر برف باریده و مشکلات زیادی را برای مردم این شهرستان بوجود آورده و تعدادی از منازل مردم را نیز ویران کرد.
وزارت رسیدگی به حوادث طبیعی افغانستان نیز اعلام کرده بود که ۲۱ تن بر اثر سرما و بارش برف در ۱۵ استان جان خود را از دست داده اند و ۲۱ منزل مسکونی ویران و ۵۹ منزل دیگر نیز آسیب دیده است.
بارش برف همه ساله در افغانستان قربانی می گیرد و دلیل عمده آن قطع شدن راه های مواصلاتی با مناطق اطراف برای دسترسی به بیمارستان ها و مراکز درمانی عنوان شده است.
در سال ۲۰۱۵ حدود ۳۰۰ تن بر اثر سرمای شدید و بارش سنگین برف در مناطق کوهستانی افغانستان جان خود را از دست دادند.
آساق*۲۹۱*۱۶۱۰**انتشاردهنده: حسن حسین زاده

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.