انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 36134

9 بازدید4 views

فرهان حق قائم مقام دبیر کل سازمان ملل روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با #فراسخن افزود که ترامپ در همین ده روز اول تصدی خود چهره ای بی ثبات و غیر قابل اطمینان به مردم کشورش و جهان نشان داده است.وی گفت : مردم آمریکا چه آنها که به ترامپ رای داده […]

فرهان حق قائم مقام دبیر کل سازمان ملل روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با #فراسخن افزود که ترامپ در همین ده روز اول تصدی خود چهره ای بی ثبات و غیر قابل اطمینان به مردم کشورش و جهان نشان داده است.
وی گفت : مردم آمریکا چه آنها که به ترامپ رای داده اند و چه آن هایی که نداده اند از رئیس جمهوری کشورشان انتظار چهره و رویکرد هایی قابل پیش بینی و منسجم را دارند و آنچه که او در مقام رئیس جمهوری این کشور و رهبری ادعایی جهانی از خود معرفی کرده بجای امید و انرژی در اکثریت جامعه آمریکا اضطراب و نگرانی نسبت به آینده را ایجاد کرده است و این چیزی است که مردم آمریکا تحمل نخواهند کرد.
حق ، در ادامه پیش بینی کرد که ترامپ در چالش و مصاف با انتظارات داخلی و خارجی یا ناگزیر از تغییرخواهد بود و یا بر بی ثباتی ها و اضطرابات جاری خواهد افزود که در چنین صورتی طبعا همه تشکیلات سیاسی آمریکا و حتی حزب جمهوری خواه را برعلیه خود بر خواهد انگیخت.
خبرنگار #فراسخن با بیان این که ترامپ تا کنون عملا نشان داده است که اهمیتی به اعتراضات گسترده داخلی نمی دهد و همچنان با قوت تمام به اظهارات و سیاست های خود ادامه می دهد، به تصمیم ترامپ مبنی بر تغییر ساختار شورای امنیت ملی کاخ سفید و برگماردن استیو منن سیاستمدار نژاد پرست آمریکایی بعنوان عضو اصلی و تصمیم گیرنده این شورا اشاره کرده و از فرهان حق پرسید آیا گمان نمی کنید این بی اعتنایی ها و تداوم چنین رویکرد هایی قبل از آن که با ایستادگی و تشکیلات سیاسی آمریکا روبه رو شود می تواند لطمات سنگینی را در جهان ببار بیاورد؟
حق در پاسخ گفت :من گمان نمی کنم این بی اعتنایی ها دوام زیادی بیاورد و تصور می کنم موج واکنش های داخلی و جهانی که تقریبا از نخستین ساعات ورود ترامپ به کاخ سفید نسبت به او شروع شده شدت بیشتری پیدا خواهد کرد و همان طور که گفتم بزودی او را وادار خواهد کرد تا در رویکرد های خود تجدید نظر کند.
وی در ادامه گفت، به نظر او با توجه به این که ترامپ بهبود بخشیدن به اقتصاد آمریکا و تحکیم امنیت داخلی را از جمله هدف ها و برنامه های اصلی خود اعلام کرده، در حوزه اقتصادی ناگزیر است متحدین خود را حفظ کرده و آن ها را راضی نگه دارد تا در سایه این اتحاد و ادامه مبادلات اقتصادی با این متحدین بتواند در جهت تحقق وعده های خود عمل کند.
جانشین سخنگوی دبیر کل سازمان ملل در ادامه، کناره گیری ترامپ از پیمان تجاری ماورای اقیانوس آرام را سبب محدود شدن دایره مبادلات تجاری آمریکا در جهان دانست و ادامه داد، ترامپ و مشاوران او حفظ ارتباطات تجاری با سایر متحدین آمریکا برای مقابله با چین که به دلیل همین تصمیم او امکان مانور های تجاری بیشتری پیدا خواهد کرد، ضروری می دانند و به همین سبب ناگزیر خواهند بود به خواسته های آن در سایر زمینه ها از جمله مسئله مهاجرت توجه بیشتری نشان بدهند.
فرهان حق در پاسخ این سوال که چرا ‘ آنتونیو گوترش’ دبیر کل سازمان ملل تاکنون نسبت به حکم ممنوعیت ورود مسلمانان و پناهجویان به خاک امریکا واکنش قاطعی نشان نداده است،گفت که گوترش که قبلا سمت کمیساریای پناهندگان سازمان ملل را بر عهده داشته طبعا به این مسئله بعنوان یک چالش جدی نگاه می کند و دلیل سکوت او در مقابل این تصمیم بررسی و تحلیل وسیع تر در این زمینه به منظور موضع گیری جدی تری بوده است.
وی در نهایت گفت :تا آنجا که من می دانم دبیر کل سازمان ملل بزودی بیانیه ای در این رابطه منتشر خواهد کرد که در کنفرانس خبری روز سه شنبه به آن اشاره خواهد شد.
شبک **اروپام-۳-۵۴۱**۱۹۱۷**انتشار دهنده: سید محمدباقرنوربخش

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.