انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 50985

24 بازدید2 views

به گزارش روز سه شنبه #فراسخن از پایگاه خبری پلیس فتا، سرهنگ محمدمهدی کاکوان افزود: اپل آیدی رمز عبور شخصی نوعی گوشی همراه است و دارنده این نوع دستگاه قبل از خرید باید روش فعال سازی آن‌ را یاد بگیرد چرا که اگر کسی نام کاربری و رمز عبور اپل آیدی‌ گوشی هوشمند را بفهمند […]

به گزارش روز سه شنبه #فراسخن از پایگاه خبری پلیس فتا، سرهنگ محمدمهدی کاکوان افزود: اپل آیدی رمز عبور شخصی نوعی گوشی همراه است و دارنده این نوع دستگاه قبل از خرید باید روش فعال سازی آن‌ را یاد بگیرد چرا که اگر کسی نام کاربری و رمز عبور اپل آیدی‌ گوشی هوشمند را بفهمند می تواند به تمام اطلاعات شخصی شما دسترسی دارند.
رئیس پلیس فتا تهران گفت: فعال سازی اپل آیدی بسیار راحت است و خریداران گوشی هوشمند می‌توانند خودشان به فعال سازی اقدام کنند تا دچار چنین مشکلاتی نشوند.
سرهنگ کاکوان از شناسایی و دستگیری فردی خبرداد که از اپل آیدی نوعی گوشی هوشمند مشتریان خود سوء استفاده می کرد.
وی اضافه کرد: پرونده‌ای به شکواییه خانمی تحت عنوان دسترسی غیرمجاز به داده‌ها به این پلیس واصل شد که در تحقیق از شاکی اعلام کرد سال گذشته اقدام به خرید گوشی آیفون کرد و برای فعال سازی apple id یا رمز عبور گوشی خود را به یکی از آشنایان تحویل دادم، وی نیز اقدام به فعال کردن apple idگوشی همراه ام کرد.
وی اضافه کرد: این شاکی اذعان داشت، ‌با توجه به اینکه رمز apple id اینجانب در اختیار او بوده از این طریق نامبرده به تمام اطلاعات شخصی ام دسترسی پیدا کرد.
سرهنگ کاکوان افزود: ‌در این خصوص طی بررسی ‌های فنی صورت گرفته، مشخص شد ایمیلی که به آدرس مشخص روی اپل آی دی شاکی ذخیره شده است متعلق به ایمیل متهم است بنابراین متهم در این خصوص با انجام اقدامات فنی و کارشناسانه ، شناسایی شد .
وی ادامه داد: متهم ، حسب دستور مقام محترم قضایی طی تحقیقات به عمل آمده با توجه به ادله و مستندات موجود به جرم خود معترف شد و انگیزه خود را اخاذی از شاکی عنوان کرد لذا متهم به همراه پرونده به دادسرا ارسال شد.
سرهنگ کاکوان گفت: هموطنان در صورت مشاهده موارد مشکوک به سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir مراجعه و در قسمت ثبت گزارشات مردمی آن را ثبت کنند.
اجتمام۹۱۰۵**۱۷۷۶
تنظیم:معصومه نیکنام ** انتشار: لیلا خطیب زاده
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی #فراسخن:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.