انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 51003

29 بازدید1 views

به گزارش خبرنگار پارلمانی #فراسخن، محمد محمودی شاه نشین روز دوشنبه در نشست خبری هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شهر و روستا افزود:٢٣١ هزار و ۴۵ نفر برای انتخابات روستاها ثبت نام کردند که ٢١٩ هزار و ١٠٠ نفر از آنان تأیید صلاحیت شدند.وی یادآور شد: این تعداد ٩۴/٧١ درصد ثبت نام کنندگان را تشکیل […]

به گزارش خبرنگار پارلمانی #فراسخن، محمد محمودی شاه نشین روز دوشنبه در نشست خبری هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شهر و روستا افزود:٢٣١ هزار و ۴۵ نفر برای انتخابات روستاها ثبت نام کردند که ٢١٩ هزار و ١٠٠ نفر از آنان تأیید صلاحیت شدند.
وی یادآور شد: این تعداد ٩۴/٧١ درصد ثبت نام کنندگان را تشکیل می دهند.
رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ادامه داد: ۵۵ هزار و ۴٠ نفر در انتخابات شوراهای شهر ثبت نام کردند که ۴۶ هزار و ٣٢٠ نفر آنها تایید نهایی شدند.
محمودی شاه نشین تصریح کرد: این تعداد ٨۴/١۶ درصد ثبت کنندگان انتخابات شوراهای شهر هستند.
وی ادامه داد: تعداد کرسی های انتخاباتی در روستاها ۱۲۰ هزار و ۸۷۳ کرسی و در شهرها ۶ هزار و ۷۷ کرسی است، تعداد شعبات انتخاباتی نیز تغییر زیادی کرده و شعب افزایش یافته است، حوزه های شهری به هزار و ۲۴۱ حوزه و حوزه های روستایی به ۳۸ هزار و ۵۵۸ حوزه رسیده است.
رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا گفت:همچنین یک حوزه قضایی برای بررسی تخلفات انتخاباتی تشکیل شده که شکایات به این شعبه ارجاع و بررسی می شود.
وی افزود: هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها به صورت مستقل و بدون فشار بیرونی تصمیمات خود را اتخاذ کرده اما در برخی از تصمیمات اعتراض هایی به طور طبیعی وجود دارد که عمدتا به دلیل تفسیر متفاوت از قانون از سوی هیات های استانی نظارت و اجرایی بوده است.
وی درباره نامه دادستانی پس از بررسی صلاحیت افراد مبنی بر بررسی صلاحیت ۷۵ نفر اظهارکرد: با توجه به این که هیات های نظارت و اجرایی استان ها و شهرستان ها در بررسی صلاحیت افراد شأن مستقلی داشتند، ممکن است تفاسیر متفاوتی از سابقه افراد و از قانون در این بخش ها انجام شده باشد و دادستانی در این ارتباط نامه ای را به هیات مرکزی تقدیم کرد و هیات مرکزی نیز براساس قانون اجازه اعلام نظر بر عملکرد هیات های استانی و شهرستانی را دارد و طبق قانون نظرات اعمال شد.
رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار امیدواری کرد که در سال های آینده و با اصلاحات قانونی برخی از نواقص در مسیر بررسی صلاحیت افراد مرتفع و استعلام از مراجع مختلف با سرعت و به شکلی نوین تر انجام شود.
محمودی شاه نشین در بخش دیگری از سخنانش گفت: براساس قانون هیچ مانعی برای حضور اقلیت های دینی رسمی در انتخابات به عنوان نامزد وجود ندارد و هیات نظارت براساس قانون صلاحیت این افراد را نیز بررسی کرده است و هیچ شکایتی مبنی بر این که فردی به خاطر عقاید دینی و مذهبی خاص خود رد صلاحیت شده باشد، ثبت نشده است و اگر برخی نهادها نکاتی را متذکر می شوند براساس وظیفه قانونی آنها بوده و هیچ فشاری وجود نداشت.
وی با یادآوری این که انتخابات شوراها انتخاباتی غیر سیاسی و تخصصی است، اظهار امیدواری کرد: همه مردم با شناسنامه های عکس‌دار در روز انتخابات حضور گسترده در پای صندوق ها داشته باشند.
وی ادامه داد: افراد ساکن در شهرها از حضور در روستاها پرهیز کنند و اگر احیانا صندوقی در روستاها آماری متناسب با افراد واجد شرایط رای دادن در آن روستا نداشته باشد ممکن است حکم ابطال صندوق در آن منطقه صادر شود.
وی همچنین گفت: براساس آمارها بیشترین ثبت نام کنندگان برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با با ۱۹ هزار و ۵۷۱ نفر در استان خراسان رضوی و کمترین ثبت نام کنندگان با هزار و ۵۷۴ نفر در استان قم بوده است.
سیام**۹۱۲۱**۱۳۳۶ خبرنگار: سمیه لاری**انتشار:مهرنوش خانزائی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.