انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 51004

35 بازدید2 views

به گزارش #فراسخن، غیرت عبدالرحمان اف روز سه شنبه گفت: مذاکرات رئیس جمهوری قزاقستان با نمایندگان کشورهای ضامن آتش بس سوریه در نشست اقتصادی پکن در پایتخت چین، نشان داد که طرف های این مساله برای اجرای تفاهم نامه ایجاد محدوده های کاهش تنش در سوریه تلاش می کنند.آتش بس فراگیر کنونی در سوریه از […]

به گزارش #فراسخن، غیرت عبدالرحمان اف روز سه شنبه گفت: مذاکرات رئیس جمهوری قزاقستان با نمایندگان کشورهای ضامن آتش بس سوریه در نشست اقتصادی پکن در پایتخت چین، نشان داد که طرف های این مساله برای اجرای تفاهم نامه ایجاد محدوده های کاهش تنش در سوریه تلاش می کنند.
آتش بس فراگیر کنونی در سوریه از ۱۰ دی ماه سال گذشته با طراحی ایران، روسیه و ترکیه پشتیبان مذاکرات آستانه برقرار شده که در قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل نیز مورد تائید قرار گرفته است و اجرای چهار منطقه امن مورد توافق سه کشور از ۱۶ اردیبهشت عملیاتی شده است.
وزیر خارجه قزاقستان با اشاره به دیدارهای نورسلطان نظربایف رئیس جمهوری این کشور با روسای جمهوری روسیه و ترکیه، اظهار کرد: این دیدارها نشان داد که نمایندگان کشورهای ضامن آتش بس در سوریه جوانب مختلف اجرای تفاهم نامه ایجاد محدوده های کاهش تنش در سوریه را بررسی می کنند.
وی همچنین خاطرنشان کرد که در وهله اول سازمان های نظامی سه کشور ضامن مذاکرات سوریه تلاش ها برای اجرای تفاهم نامه ایجاد چهار محدوده کاهش تنش ها در سوریه را برعهده گرفته اند، زیرا موضوعاتی همچون مرزبندی محدوده ها و ایجاد مقرهای بازرسی مطرح است.
ایران، روسیه و ترکیه ۱۴ اردیبهشت و در چهارمین مذاکرات سوری آستانه، تفاهم نامه ایجاد چهار منطقه امن در سوریه را امضا کردند که در برگیرنده
مناطقی در استان های ادلب، بخش هایی از حمص، غوطه شرقی، درعا و قنیطره با هدف کاهش زودهنگام خشونت ها است.
توقف همه اقدام های جنگی بین طرف های مناقشه شامل نیروهای دولتی و معارضان پیوسته به آتش بس، تسهیل دسترسی ساکنان به کمک های انسانی، بازسازی زیرساخت ها، تامین شرایط ارائه کمک های پزشکی و بازگشت آوارگان نیز در این تفاهم نامه مورد تاکید قرار گرفته است.
ایجاد کمربند امنیتی برای جلوگیری از بروز وقایع و حوادث از جمله برخوردهای جنگی بین طرف های مناقشه در امتداد مرزهای مناطق کاهش تنش، فعالیت ایستگاههای بازرسی و گذرگاهها همراه مقرهای ویژه نظارت بر آتش بس از دیگر تدابیر پیش بینی شده است.
بنا به این تفاهم نامه، کشورهای ضامن روند مذاکرات آستانه (روسیه، ایران و ترکیه) متعهد می شوند، همه تدابیر لازم را در چارچوب تامین شرایط ایجاد مناطق امن برای تمامی طرف های مناقشه بکار گیرند. اقدام های لازم با هدف ادامه مبارزه ضدتروریستی علیه داعش، جبهه النصره و همه گروههای مرتبط با آنها اعمال می شود و همزمان تلاش ها برای پیوستن گروههای معارض به آتش بس ادامه می یابد.
اروپام ۳۹۱ ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.