انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 51041

12 بازدید1 views

به گزارش #فراسخن، در این جشنواره فرهنگی، رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا نیز با همکاری استادان و دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آنکارا و نیز دانشجویان و استادان رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه حاجت تپه گوشه هایی از فرهنگ و تمدن غنی ایرانی را به نمایش گذشته و برای سایر […]

به گزارش #فراسخن، در این جشنواره فرهنگی، رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا نیز با همکاری استادان و دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آنکارا و نیز دانشجویان و استادان رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه حاجت تپه گوشه هایی از فرهنگ و تمدن غنی ایرانی را به نمایش گذشته و برای سایر شرکت کنندگان عرضه کردند.
در این جشنواره با مشارکت و حضور معاون رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و جعفر پور فیض و شاهد پرویزی استادان زبان فارسی و با همکاری تعدادی از دانشجویان ایرانی برگزار شد، محصولات مختلف فرهنگی اعم از منابع ایرانشناسی و بروشور معرفی فرهنگ ایرانی ـ اسلامی در اختیار بازدیدکنندگان قرار گرفت و دانشجویان و مراجعه کنندگان به غرفه کشورمان با فرهنگ و هنر ایران آشنا شدند.
در جریان برگزاری این جشنواره، کیک دوستی میان ایران و ترکیه با حضور مدیر امور بین الملل دانشگاه حاجت تپه در میان دانشجویان تقسیم شد.
در ادامه برگزاری این جشنواره که با مشارکت دانشجویان ۲۵ کشور مختلف جهان برگزار شد، رئیس دانشگاه حاجت تپه با حضور در غرفه رایزنی فرهنگی کشورمان، از مشارکت و حضور جدی جمهوری اسلامی ایران در این فستیوال قدردانی کرد. وی افزود: امیدواریم که رایزنی فرهنگی سفارت ایران در سایر برنامه های فرهنگی این دانشگاه نیز حضور جدی داشته باشد.
وی با تقدیر از برپایی غرفه فرهنگی ایران در دانشکده زبان های خارجی، تعامل با دانشگاه را اقدام مهمی برشمرد.
معاون رایزن فرهنگی کشورمان نیز در جریان این بازدید، برگزاری جشنواره فرهنگ ملل را اقدامی مهم از سوی مسئولان دانشگاه حاجت تپه برشمرد و گفت: آشنایی دانشجویان به عنوان اقشار فرهیخته یک جامعه با فرهنگ سایر ملل از اقدامات بزرگی است که علاوه بر تداوم دوستی میان ملت ها، به همکاری و هم افزایی بیشتر جوامع می انجامد.
رضا عزیزیان برگزاری این جشنواره را اقدامی مهمی در تبادل افکار و اندیشه و فرهنگ و تمدن کشورها با یکدیگر ارزیابی کرد و افزود: این جشنواره فرصت مناسبی برای پیوند و همکاری های مشترک فرهنگی میان دانشجویان کشورهای مختلف است.
به گزارش #فراسخن، در این جشنواره رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران با طبخ و سرو کیک و غذای ایرانی از بازدیدکنندگان از غرفه کشورمان پذیرایی کرد.
خاورم/۱۹۰۵**انتشار دهنده: حسن فاخری

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.