انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 51043

18 بازدید4 views

به گزارش خبرنگار صالحی امیری در همایش ‘تام’ (توسعه، اخلاق، مسئولیت پذیری) با اشاره به الزامات توسعه در ایران اظهار داشت: نخستین نیاز توسعه کشور، انسجام است.وی گفت: انسجام مهمترین نیاز برای جامعه است و آنچه که در چند روز گذشته به شدت مورد تهدید قرار گرفت فروپاشی انسجام بود. عملکرد برخی کاندیداها کاملا ضد […]

به گزارش خبرنگار صالحی امیری در همایش ‘تام’ (توسعه، اخلاق، مسئولیت پذیری) با اشاره به الزامات توسعه در ایران اظهار داشت: نخستین نیاز توسعه کشور، انسجام است.
وی گفت: انسجام مهمترین نیاز برای جامعه است و آنچه که در چند روز گذشته به شدت مورد تهدید قرار گرفت فروپاشی انسجام بود. عملکرد برخی کاندیداها کاملا ضد انسجام بود که این هم از پدیده های خاص مربوط به ایران است.
صالحی امیری ادامه داد:‌ حرکت متعالی اجزای یک نظام و سیستم به سمت قله های متعالی را انشجام می گویند که به دوشکل مکانیکی و ارگانیکی است.
وی افزود: گفتمانی که انسجام را مبتنی بر نظام مکانیکی می داند بر اساس بایدها و نبایدها و امرو نهی ها شکل می گیرد که نتیجه آن بستن دهان مخالفان ، رسانه های مخالف ، انگ زنی ، اتهام و تخریب است.
وزیر ارشاد ادامه داد: در مقابل انسجام ارگانیکی مبتنی برعقلانیت ، گفت وگو ، تعامل ، آزاد اندیشی و پذیرش حق دیگران است.
وی گفت: تمام دعواها روی این دو مفهوم است ، باید شفاف کرد که آیا باور دارید که یک ملت منهای رنگ و پوست و نژاد از حقوق مساوی برخوردارند ، اگر باور دارید در جهت انسجام ارگانیکی قرار دارید.
صالحی امیری گفت: اما اگر در آزاد اندیشی به دایره خود باور دارید این همان استبداد و بستن دهان دیگران است و گفتمانی است که مبنای آن تحجر است ، اما برای گرفتن رای به تزویر متوسل می شود.
وی گفت: ادعا کرده بودند که ارشاد مجوز برای آموزش های جنسی داده است ، بنده در جواب گفتم که چند عدد رای ارزش ندارد تا شرافت و اخلاق تان را به حراج بگذارید.
وی گفت: کسی که به دنبال این است که با جهل و دروغ و نیرنگ و تزویر در پی کسب رای باشد باید شفاف جواب دهد که آیا به آزادی فکر و قلم و بیان اعتقاد دارد ، آیا به اندیشه هنر و هنرمند اعتقاد دارد.
وی در ادامه با بیان اینکه ما به تفکر شما آشنا هستیم گفت: آیا معتقدید صدای مخالف شنیده شود و یا باید بسته بماند، اینکه می گویید زبان خدادادی است اگر دروغ نمی گویید چرا طی ۳۸ سال گذشته این امر را محدود کردید و اقوام آموزش زبان نداشتند.
صالحی امیری افزود: دولت روحانی برای اولین بار طی ۳۸ سال گذشته آموزش زبان را به دانشگاه ها آورد و شهروندان می توانستند در دفترچه کنکور آنرا انتخاب کنند.
وی گفت: متاسفانه ما زبانمان باید بسته بماند اگر مجاز بودیم حرف های زیادی برای گفتن داشتیم ، اما امنیت ملی و مصالح ملی را مقدم می دانیم و تشویش اذهان و نا امیدی و سرکوب نشاط مردم را خیانت می دانی.
وزیر ارشاد گفت: چه کسانی درصدها جلسه می گفتند ترویج زبان قومی تهدید ملی است. مردانگی ، شرافت و اخلاق حکم می کند که باور و بیان مان تعارض نداشته باشد.
وی گفت: گوش فلک را کر کردید که دولت سند ۲۰۳۰ را امضا کرده تا آزادی جنسی را در کشور آزاد کند ، روی تان سیاه باشد که دروغ می گویید.
وی گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران هیچگونه امضایی نکرده چراکه الزام آور نیست بلکه یک بیانیه است.
وی گفت: آقایانی که ادبیات حقوق بین الملل را نمی دانند ، نمی دانند صدور بیانیه برای یک دولت الزام آور نیست. علاوه بر آن تمام بیانیه هایی که صادر می شود یک تحفظ روی سند قرار می گیرد که جمهوری اسلامی ایران این سند را بر اساس اسناد فرادستی آن می پذیرد و مواردی که مغایر باشد را نمی پذیرد.
وی گفت: چرا برای چند رای شرافت تان را به حراج گذاشته اید؟ اگر سرکار بیایید چه دروغ هایی را باز تولدی خواهید کرد و یکبار دیگر چرخ دروغ و توهم و نیرنگ متولد خواهد شد.
وی گفت: این دولت زمینی است و از مقدسات سو استفاده نمی کند، به گونه ای که هرهفته وزرا با سفر به قم خدمت مراجع می روند ، اما یک مورد سراغ ندارید که وزیر از مرجع تقلیدی استفاده ابزاری کند ؛ چراکه معتقدیم مقدسات متعلق به ملت است و کسی حق استفاده ابزاری از آن را ندارد.
وزیر ارشاد گفت: ننگ بر دولتی که برای اثبات ناکارآمدی خودش از سفره مقدسات استفاده می کند ، همه ما جیره خوار سفره حضرت مهدی(عج) هستیم ، اما ما کجا و حضرت صاحب کجا.
وی گفت: ما برای تصمیم گیری مبتنی بر عقلانیت در دولت رفتار می کنیم و نمی گوییم که حضرت پیام داده که اینگونه شود.این دغل و دروغ بزرگ، ملت را به تباهی برد.
این خبر در حال تکمیل است …

فراهنگ**۹۱۸۷**۱۵۴۰**
خبرنگار: حمید بازگشا * انتشار: طاهره نبی اللهی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.