انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 51082

18 بازدید1 views

مرتضی منصوری روز سه شنبه در گفت وگو با #فراسخن افزود: این پرنده شکاری کمیاب ۲ هفته قبل در منطقه سیاحتی ‘سیاسرد’ بروجن آسیب دیده بود که پس از درمان و بهبود کامل در طبیعت رهاسازی شد.وی همچنین از آغاز فصل تخمگذاری اغلب پرندگان آبزی و کنارآبزی در مجاورت تالاب های گندمان و چغاخور این […]

مرتضی منصوری روز سه شنبه در گفت وگو با #فراسخن افزود: این پرنده شکاری کمیاب ۲ هفته قبل در منطقه سیاحتی ‘سیاسرد’ بروجن آسیب دیده بود که پس از درمان و بهبود کامل در طبیعت رهاسازی شد.
وی همچنین از آغاز فصل تخمگذاری اغلب پرندگان آبزی و کنارآبزی در مجاورت تالاب های گندمان و چغاخور این شهرستان خبر داد و به گردشگران و افراد بومی توصیه کرد به لانه های این پرندگان مهاجر که درحال زادآوری هستند، نزدیک نشوند.
عقاب طلایی پرنده ای شکاری و دارای پرهای طلایی و سر و پشت و گردن تیره است که از دور سیاه به نظر می آید و پاهایش پوشیده از پر است.
جثه جنس ماده این پرنده از نر بزرگتر است و در چهار تا پنج سالگی بالغ می شود، عقاب طلایی تنها با یک جفت دیده می شود و تک همسر است.
این پرنده شکاری برای شکار استراتژی های گوناگونی دارد و سرعت متوسط آن حین پرواز ۵۰ کیلومتر در ساعت ثبت شده است، اما هنگام فرود سرعت آن به ۳۲۰ کیلومتر می رسد و روزانه حدود ۳۰۰ گرم گوشت می خورد.
پرستوی دریایی، درنای معمولی، فلامینگو، انواع حواصیل، کشیم کوچک، باکلان بزرگ، اگرت و مرغابی کله سبز پرندگان مهاجر و دائمی تالاب های بین المللی شهرستان بروجن هستند.
زیستگاه تالاب های چغاخور و گندمان بخاطر مجاورت با اکوسیستم کوهستانی علاوه بر پرندگان مهاجر، محل زندگی دائمی پرندگان آبزی و کنار آبزی است.
خبرنگار:مرتضی شاهوردی**انتشار: جهانبخش صفری
۶۱۹۹/۶۰۲۱

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.