انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 51114

22 بازدید1 views

به گزارش خبرنگارسیاسی #فراسخن، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی عصرامروز(سه شنبه) درهمایش حامیان خود در مصلای تهران، افزود:« دردولت کار کرامت از همه ظرفیت نخبگانی کشور و همه دغدغه مندان به نظام و انقلاب بهره خواهیم گرفت».وی ادامه داد:محمدباقر قالیباف هم ظرفیت شخصی، هم اجتماعی و هم مدیریتی دارد و ازهمه این ظرفیت ها دردولت کار […]

به گزارش خبرنگارسیاسی #فراسخن، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی عصرامروز(سه شنبه) درهمایش حامیان خود در مصلای تهران، افزود:« دردولت کار کرامت از همه ظرفیت نخبگانی کشور و همه دغدغه مندان به نظام و انقلاب بهره خواهیم گرفت».
وی ادامه داد:محمدباقر قالیباف هم ظرفیت شخصی، هم اجتماعی و هم مدیریتی دارد و ازهمه این ظرفیت ها دردولت کار و کرامت استفاده خواهیم کرد.
رییسی با بیان اینکه با مشارکت شما مردم و جوانان غیور و یاور امام راحل و رهبری به شما جوانان، دولت ما دولت جوانان خواهد بود، گفت: تلاش کنید دراین ساعات باقیمانده تا انتخابات، در ستاد و حوزه خود با جمعی صحبت و آنان را به مشارکت باشکوه در انتخابات تشویق کنید.
این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تبریک أعیاد شبعانیه، ادامه داد: « درحکومت مهدوی دو اصل اساسی برای کارگزاران حاکمیت وجود دارد که یکی تقوای الهی و دیگری کارآمدی است؛ این دو می تواند جامعه را با سعادت برساند و آخرتی با معنویت را هم بشارت دهد».
وی گفت: آنچه در این کارآمدی اهمیت دارد ضمن داشتن برنامه، نیروهای کارآمد هستند که باید دور از وعده و حرف به مردم اقدام و عمل نشان دهند؛ باید مردم ببینند و حس کنند آنچه در برنامه وجود دارد و باید در زندگی آنان تحقق عینی و عملی پیدا کند وگرنه نوشته و تحقیق بسیار است.
رئیسی «دولت کار و کرامت» را دولتی با برنامه خواند و گفت: این دولت، دولت با برنامه ای با مردان و زنان کارآمد در اجرا خواهد بود.
وی با قدردانی از قالیباف افزود: از برادر ایثار گر و مجاهد محمدباقرقالیباف قدردانی می کنم که در اقدامی زمان شناسانه، مطابق با نیاز امروز تصمیمی گرفته که جریان دغدغه مند به نظام اسلامی در داشتن جبهه ای منسجم و متحد تاکید دارند.

** مشکلات کشور را می شناسیم و برای حل آنها برنامه داریم
وی ادامه داد: برنامه ای ارایه و ازآغاز روزهای تبلیغاتی اعلام کردیم مشکلات کشور را می شناسیم ومی دانیم؛ اگر مردم دغدغه بحران و بیکاری را اعلام می کنند، راهکار برون رفت از آن را می دانیم؛ حداقل باید به لحاظ کمی و عددی هر سال یک میلیون شغل ایجاد شود، امکان ایجاد اشتغال برای حداقل یک میلیون نفرموجود است.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در این سخن تشکیک کردند که امکان پذیر نیست، افزود: با استفاه ازاقتصاد دریا، مسکن، اقتصاد فضای مجازی و جلوگیری از وقوع مفاسد اقتصادی ، این مقدار شغل ایجاد خواهد شد.
وی ادامه داد: مبالغ حامل های انرژی افزوده شده؛ ازکجا یک شبه در تبلیغات انتخابات دریافتی تحت حمایت را سه برابر کردید؛ البته ما موافق این قضیه هستیم اما شما که گفتین پول نیست؛ چطور یارانه کسانی که خودتان قطع کردید را یک شبه با ارسال پیامک به آنان فعال کردید؛ شب انتخابات دهیارها را صدا زدید و به هر کدام ١٠ میلیون پول دادید و این مبلغ را از کجا بیدا کردید.
وی با اشاره به یکی از شعارهای خود مبنی بر ایجاد سالانه یک میلیون شغل، گفت: ما گفتیم بیش از یک میلیون مسکن ایجاد شود و شما گفتید امکان پذیر نیست؛ سؤالم این است «آقای روحانی مگر متن قانون برنامه ششم نیست که بیکاری از ١٢ به ٨ بیاید اما شما نه برنامه را ابلاغ و نه تصویب کردید بلکه مجلس خود آن را پیگیری کرد، گویا قصد اجرای آن را ندارید».
رئیسی درباره بحث مسائل اقتصادی، گفت: امروز ١٧ هزارکارگاه و نیمی از سرمایه و صنعت کشور تعطیل باشد؛ این غلط است و چرا این وضعیت اتفاق افتاد؛ برای رفع مشکلات و تحریم و باز شدن مشکلات اقتصادی کلید را در بیرون از کشور جستجو کردید در حالیکه کلید باز شدن مشکلات در دستان ملت توانای ایران است.
وی ادامه داد: آمدید گام هایی را یک به یک طی کردید اول مسئله برجام که پیش پرداخت کردید و چکی در اختیار است که نقد نشده و معتقدیم دولت با این وضعیت، توانایی نقد کردن چک را ندارد.
وی خطاب به دولت گفت: امروز درهیچ جای دنیا کسی نمی آید بنیه دفاعی کشور را تضعیف کند بلکه همه کشورها برای بازدارندگی، بنیه را قوی می کنند اما شما چرا آن را تضعیف و تحقیر می کنید؛ مگر یادتان رفته در لیبی اول موشک هایشان را از کار انداختند، بعد اقتصادشان را وا دادند سپس دولت را برداشتند ما أجازه نمی دهیم در کشور ما چنین اتفاقی بیفتد.
وی اضافه کرد: مسئله به اینجا بسنده نشد« اف ای تی اف»، «سند٢٠٣٠» و امثال اینها؛ مگر شما درشورای عالی انقلاب فرهنگی نبودید که سند امریکایی آن را تصویب کردید؛ پذیرفتن آن سند بدون بومی سازی یعنی تعلیق داوطلبانه سند تحول آموزش و پرورش کشور.
رئیسی اظهارکرد: قضیه فروش نفت در دولت قبل شما گفتین چرا دلال نفتی این کار را کرده درحالیکه ١٠ماه قوه قضاییه با این دلال نفتی برخورد کرده بود اما شما شکایت نکردید؛ الان یک کمیته پنج نفره نفت را می فروشند وهمان دلالان نفتی پا برجا هستند.

** دیوار بلندی بین چپاولگران می کشیم
وی گفت: می گوییم دولت مستقر دو راه دارد یک اینکه بگوید چه کرده و من از شما مردم می پرسم آیا به وعده های خود عمل کرده و اگرعمل نکرده می خواهد بین مردم نسبت به دولت کار و کرامت هراس ایجاد کند و می گوید می خواهید بین مردم دیوار بکشد اعلام کردیم می خواهیم دیوار باندی بین چپاولگران بکشیم.
وی ادامه داد: دولت می گوید می خواهید آزادی زنان و دختران را محدود کنید و پاسخ می دهم مگر شما به زنان آزادی و به سنت ها و گویش های مختلف این اجازه و حق را دادید که لباس خود را بپوشند و با گویش خود حرف بزنند و این حق را خدا و قانون اساسی به آنان داده است.

**به تعامل با ١٨٠ کشور دنیا اعتقاد داریم نه ۴ کشور
رئیسی در بخش دیگری ازسخنانش با استناد به تأکیدات روحانی درباره تعامل با کشورهای دنیا، گفت: می گویید تعامل با کشورهای دنیا، ١۵ کشورهمسایه داریم آیا این نوع ارتباط با این کشورها، دیپلماسی فعال است؛ به غربی ها می گویید در انتخابات باید برنده شویم و هوای ما را داشته باشید و ما این دیپلماسی را نمی خواهیم.
وی اضافه کرد: معتقدیم دیپلماسی علم، اقتصاد و سیاست باید گره گشا باشد و معتقد به تعامل با ١٨٠ کشورهستیم اما شما با ۴ کشور ارتباط دارید.
رئیسی با بیان اینکه می خواهید برای رای آوردن دو قطبی درست کنید، افزود: معتقدیم مردم باید بین جریان کارآمد و ناکارآمدی یکی را انتخاب کنند و ما تعامل با همه کشورها را قبول داریم.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با انتقاد از نظام اداری موجود گفت: در کشور پنج نوع خدمت، پنج نوع پرداخت وجود دارد که این نوع نظام اداری صحیح نیست و باید اصلاح و یکدست شود.
وی افزود: درسالن اجلاس سران حقوق شهروندی را رونمایی می کنید مگرقانون دراین زمینه کم داریم؛ حقوق شهروندی یعنی حق فقیر آن است که سفره اش بدون خورشت نماند؛ زن و دختر ما شغل با کرامت داشته باشند، صاحب مدرک لیسانس، فوق لیسانس و دکترا مدرک را در دست نگیرد که بگوید آماده کار هستم اگر کار ندارید چرا به من مدرک دادید.
به گفته وی، یقه سفیدان در کشور فرار مالیاتی می کنند ما مالیات بر ارزش افزوده از خوش حساب ها نمی خواهیم.
رئیسی با بیان اینکه حرف را از زبان کسانی می زنیم که روزنامه ندارند بعد ما را آماج سخنان ناشایست و تهمت ها می کنند، گفت: گذشته ما معلوم است گذشته ما سربازی برای این نظام و دور کردن سایه شوم تروریسم از کشور است شما چرا یادتان رفته ٢٠ سال سمت امنیتی داشتید و یکدفعه لب به سخن می گشایید و منافع فردی را به منافع ملی ترجیح می دهید.
وی افزود: سخنی نگویید و کاری نکنید که بشود مثل الان که برخی وعده ها را دادید می گویید این وعده ها را ندادیم؛ برخی مسائل مانند بیکاری و رکود که امروز مطرح می شود در شان کشور نیست و به پیروی از شهدا که امور نشد را شد کردند اعلام می کنیم هم می خواهیم ، هم میدانیم و هم می توانیم انجام دهیم.

رئیسی : اشتغال ازمسائل اولویت دارهر دولتی است که متکلف امور مردم می شود

تهران-#فراسخن- نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نگران بیکاری جوانان جویای کار، جوانانی که کاردارند اما شغل شان را از دست می دهند و بحران بیکاری هستیم گفت: براین اساس اشتغال ازمسائل اولویت دارد هر دولتی است که متکلف امور مردم می شود.

به گزارش خبرنگاراجتماعی #فراسخن، سید ابراهیم رئیسی ساداتی عصر امروز(سه شنبه) درگفت و گوی اختصاصی با ویژه برنامه گام دوازدهم رادیو جوان در مورد اشتغال به عنوان مهم ترین چالش کشور، افزود: امروز ۱۲٫۷درصد آمار بیکاری اعلام می شود که ملاک این آمارعبارت است از اینکه یک ساعت کار درهفته را ملاک قرار داده که با عرف ما سازگاری ندارد.
« چون کسی که یک ساعت در هفته را کار می کند به هیچ وجه شاغل نمی دانیم اما اگر این شاخص را قبول کنیم اما در بین جوانان آمار بیکاری بالاتر است و تا مرز ۲۹ درصد می رسید وقتی به تحصیل کرده ها می رسید این آمار بالاتر می رود».
وی افزود: ما امروز نگران بیکاری جوانان که آماده و جویای کار هستند و نگران کسانی هستیم که کار دارند و کارشان را از دست می دهند یعنی کارگاه هایی است که یکی پس از دیگری تعطیل می شود.
به گفته وی،‌ وقتی امروز شاهد هستیم که ۱۷هزارکارگاه تعطیل می شود و۵۰ درصد ظرفیت صمنعتی کشور تعطیل است و ۱۸ درصد فارغ التحصیل دانشگاهی و برخی رشته ها ۴۰ درصد مثل علوم کامپیوتری و ۳۹ درصد در رشته حفاظت محیط زیست، بیکار هستند این وضعیت یعنی بحران بیکاری که باید حل کنیم و هر دولتی که امروز بخواهد متکلف امور مردم شود از مسائل با اولویت او ایجاد اشتغال است.
رئیسی با طرح این پرسش که بیکاری برای چه بوجود آمده است؟ گفت: علت هایی دارد، یک علت بدون تردید این است که شاهد قاچاق کالاهستیم که به معنای تعطیلی تولید و کاهش جدی تولید در کشور هستیم و عددی که در مورد قاچاق اعلام می شود عدد ۱۵ میلیارد، ۱۸ و بعضا این عدد را تا ۳۰ میلیارد دلار می گویند اما می گویم امروز ۱۵ میلیارد دلار قاچاق می شود که این یعنی برای هر میلیارد دلار بتوانیم صد هزار شغل ایجاد کنیم به این معنا است که ۱۰ میلیارد دلار از قاچاق کالا کاسته شود در کشور به مثابه آن یک میلیون شغل در کشور ایجاد می شود.
وی اضافه کرد: واردات کالا براساس گفته گمرک ۴۲ میلیارد دلار اعلام شده اما ما مواجه هستیم نه با واردات کالا از نوع کالاهای سرمایه ای و واسطه ای برای کشور که خوب است ، بلکه واردات از جنس مصرفی که قابل تولید در داخل است که نگران کننده است اول این دولت اعلام کردند آقایون چرا کشور شده بازار وارداتچینی که باید این وضع تغییر کند حال با قرب چهارسال این وضع تغعییر کرده است.
رئیسی اضافه کرد: واردات کالای چینی در کل هشت سال قبل این دولت سالی ۵میلیارد دلار است و در این دلوت سالی ۱۰ میلیارد دلار است که درست دو برابر شده و وعده داد ه بودند کاشه یابد دو برابر شده که نگران کننده است از سوی دیگر مساله صادرات کالا که باید افزایش یابد کاهش داشته براین اساس اگر صادرات را با میعانات گازی محاسبه کنیم صادرات افزایش را نشان می دهد بدون آن کاهش را نشان می دهد،صادرات نفتی جداگانه حساب می شود چون همیشه در کشور بوده است صادرات غیر نفتی ما شش درصد کاهش نشان می دهد.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به افزایش واردات، قاچاق کالا، کاهش صادرات و افزایش هزینه تولید که در کشور پرهزینه است و همچنین قمیت تمام شده بالا و نبود قدرت رقابت، ادامه داد: مشکل مالیات برای بسیاری از تولید کنند گان مساله شده است مالیات ارزش افزوده مساله درستی است اما کسی که خوش حساب است چند برابر مالیات گرفته یا از بدحساب و یقه سفید و و فرار مالیاتی، کسی که به صورت بسیار گسترده کانتینری نه کوله باری قاچاق کالا کرده و یک ریال حقوق دولت را پرداخت نمی کند.
رئیسی با اشاره به خام فروشی در کشور، گفت: برخی کالاها را خام می فروشیم مثل نفت خام، نفت را نمی توانیم را تبدیل کنیم و ارزش افزوده می آورد آیا خرما را نمی توانیم تبدیلش کنیم درحالی که هفتاد محصول از خرما استفاده می شود اگر کارخانجات و صنایع تبدیلی را ایجاد کنیم.
« می دانید، چه میزان اشتغال ایجاد می کند برای جوانان؟ محصولات کشاورزی ما اگر صنایع تبدیلی فعال شود می توان اشتغال بسیاری ایجاد کرد، خام فروشی کار راحتی است ومی دهیم بازار پولش را نقد می کنیم در حالی که برخی صنایع پایین دستی پتروشیمی توانیم میلیون تن را تبدیل به ۱۲ میلیون تن کرده تنها با یک کار جدی در ارتباط با فعال کردن ظرفیت های کشور امکان پذیر است. علت بیکاری در کشور قاچاق کالا، واردات بی رویه کالا، کاهش صادرات، افزایش هزینه تولید و تاکید بر خام فروشی است».
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا روز ۲۹ اردیبهشت ماه جاری برگزار می شود.
اجتمام*۱۷۲۴*٧٣٢٩
خبرنگار: لیلا اسماعیل نژاد * انتشار: حسین فتح الهی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.