انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 51163

8 بازدید1 views

به گزارش خبرنگار #فراسخن، شور و شوق انتخابات در میان ایرانیان مقیم پاکستان موج می زند و این روزها درهرجا و هر محفلی که ایرانیان حضور داشته باشند، حتی در میان دانش آموزانی که هنوز به سن قانونی برای رای دادن نرسیده اند، حرف از انتخابات، نامزدها، سخنان و برنامه هایشان است.پنج صندوق رای در […]

به گزارش خبرنگار #فراسخن، شور و شوق انتخابات در میان ایرانیان مقیم پاکستان موج می زند و این روزها درهرجا و هر محفلی که ایرانیان حضور داشته باشند، حتی در میان دانش آموزانی که هنوز به سن قانونی برای رای دادن نرسیده اند، حرف از انتخابات، نامزدها، سخنان و برنامه هایشان است.
پنج صندوق رای در شهرهای اسلام آباد، کراچی، لاهور، کویته و پیشاور پیش بینی شده و اعضای هیات های اجرایی و نظارت در هریک از این شهرها، از چند روز پیش مشخص شده و جلساتی برای هماهنگی های لازم برگزار شده است.
کمیته برگزاری انتخابات در خارج از کشور که ریاست آن را حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه کشورمان برعهده دارد، با صدور احکام جداگانه، هشت نفر از ایرانیان مقیم اسلام آباد را به عنوان اعضای هیات اجرایی و دو نفر را نیز به عنوان اعضای هیات نظارت شورای نگهبان به عنوان مسئولان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در اسلام آباد منصوب کرده است. در چهار شهر دیگر پاکستان نیز که صندوق آرا مستقر خواهد شد، اعضای هیات اجرایی و نظارت مشخص شده اند.
صندوق اخذ رای در اسلام آباد، در سفارت جمهوری اسلامی ایران مستقر خواهد شد. حدود ۱۵۰ نفر از ایرانیان مقیم اسلام آباد، واجد شرایط رای دادن دراین دوره از انتخابات هستند. حداقل سن برای رای دادن ، ۱۸ سال تمام اعلام شده و ایرانیانی که شناسنامه یا کارت ملی همراه ندارند، می توانند برای رای دادن از گذرنامه معتبر استفاده کنند.
صندوق های رای گیری در شهرهای های پیشاور، کراچی، کویته و لاهور به عنوان مراکز ایالات چهارگانه پاکستان در سرکنسولگری های کشورمان در این شهر ها مستقر خواهد شد. بیشترین ایران مقیم، در شهر کراچی حضور دارند و انتظار می رود بیش از ۵۰۰ نفر روز جمعه در پای صندوق رای درکراچی حضور یابند. در مجموع، حدود ۸۰۰ تا یکهزار نفر در پاکستان برای انتخابات ریاست جمهوری ایران، پای صندوق های رای خواهند رفت.
دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران روز ۲۹ اردیبهشت (جمعه) همزمان با مهین اسلامی، در تمام کشورهای جهان برگزار خواهد شد. شعب اخذ رای در خارج از کشور، از ساعت هشت صبح روز ۲۹ اردیبهشت به وقت محلی فعالیت خود را آغاز کرده و تا ساعت ۱۸ پذیرای رای دهندگان خواهد بود.
در این دوره سیدمصطفی آقامیرسلیم، سید ابراهیم رئیسی،حسن روحانی و سیدمصطفی هاشمی طبا با هم به رقابت می پردازند.
۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزارو ۲۳۴ نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات ۲۹ اردیبهشت هستند که از این تعداد ۱ میلیون و ۳۵۰ هزارو ۲۹۴ نفر رأی اولی خواهند بود
در صورتی که انتخابات به دور دوم کشیده شود، در نخستین جمعه بعد از روز مرحله اول انتخابات، دور دوم برگزار خواهد شد.
آساق**۱۷۲۳ – انتشار دهنده:محمدرضا منافی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.