انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 51193

21 بازدید2 views

به گزارش خبرنگار سیاسی #فراسخن، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در دیدار جمعی از أساتید و دانشجویان در تالار آدینه تهران، افزود: برای رفاه اجتماعی حق ندارید استقلال و امنیت اجتماعی را خدشه دار کنید ضمن اینکه من نسبت به خود اصل رفاه و اینکه کاری کرده اید یا نه، حرف دارم.وی ادامه […]

به گزارش خبرنگار سیاسی #فراسخن، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در دیدار جمعی از أساتید و دانشجویان در تالار آدینه تهران، افزود: برای رفاه اجتماعی حق ندارید استقلال و امنیت اجتماعی را خدشه دار کنید ضمن اینکه من نسبت به خود اصل رفاه و اینکه کاری کرده اید یا نه، حرف دارم.
وی ادامه داد: می گویید تورم، هشت درصد است و اگر چنین است چرا مردم قدرت خرید ندارند؛استقلال اجتماعی اقتصادی و فرهنگی نباید لطمه بخورد و توجه به تمدن سازی و توسعه یافتگی باید با چهار اصل باهم پیش برود.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مسائل فراوانی این روزها مطرح می شود و آنهم وضعی است که جامعه امروز به آن مبتلا شده است، گفت : مشکلات اقتصادی جامعه را رنج می دهد قفل هایی که باید گشوده می شد همچنان وجود دارد و کلیدهایی که تصور می شد کسب و کار را بگشاید همچنان نتوانسته است این کار را انجام بدهد.
وی خطاب به اساتید دانشگاه حاضر در این نشست گفت: رنج شما از رنج بسیاری از افراد جامعه بهتر است چون شما می بینید و رصد می کنید و دلسوزان جامعه که از وضعیت اجتماعی مطلعند رنج شان بسیار بیشتر است.
وی با بیان اهمیت اعتبار و امکانات برای انجام پژوهش و تحقیق ادامه داد: فکر دانشگاهیان و اساتید پر از مطالبی است که روی آن باید تحقیق و پژوهش انجام دهند اما متاسفانه امکانات و اعتبار لازم را برای تحقق این امر ندارند.
رئیسی درباره وضعیت و شرایط و مناسبات کشور با بیرون از مرزها، اظهار کرد:همه می دانند با کشورهای همسایه رابطه خوبی نداریم و درحالی که باید اقتصادی قوی داشته باشیم و بازار آنان را تامین کنیم اما بازار مصرف آنان را کسانی دارند تامین می کنند که حتی دشمن شان هستند.
وی ادامه داد: اینها به نوع نگرش در کشورداری بر می گردد.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه قرار بود بعد از برجام در وضعیت اقتصادی گشایش هایی انجام شود، گفت: این کار انجام نشد البته روی این سند حرف های بسیاری داریم؛ آقایان اقداماتی کردند که اصلا در سند هم نیست گویا قرار است با انجام اقداماتی داوطلبانه اعتماد آنان را جلب کنند.
به گفته وی، درمورد سند الجزایر پیش پرداخت نداشتیم اما در سند برجام پیش پرداخت داشتیم و قرار شد این سند نقد شود اما تصمیم و عزم و اراده ای در دولت نمی بینیم که به طرف فشار بیاورند. این چک نقد نشده است و ظاهرا به دست این دولت و این روند کاری دولت هم نقد نخواهد شد.
رئیسی با مناسب دانستن استقلال در کشاورزی، صنعت علم و فناوری برای همه اقلیم ها، اظهار کرد: اما آثار نگاه بی توجهی به استقلال موارد اشاره شده در کشور بسیار روشن است؛ تسهیلاتی که در این دولت پرداخت شد نه تنها وثیقه لازم دریافت نمی شده که بسیاری از تسهیلات از راه قانونی هم پرداخت نشده است.
به گفته وی، رئیس جمهوری، رئیس شورای عتف شد تا همه وزرا را به خط کند و همچنین مواد مخدر یکی از معضلات جدی کشور است اما او در جلسات حضور نمی یافت؛ قرار نیست شورای عتف به ریاست وزیر برگزار شود و وقتی رئیس، وزیر را می فرستد نهادهای دیگر هم به تبعیت از او، کارشناس خود را می فرستند و نشست ها از رمق می افتد.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه کشورما قبل از تحریم اقتصادی تحریم علمی شده است، گفت: پرتاب ماهواره دانشگاه شریف را که ارتباطی به برجام ندارد چرا مانع آن شده اید؛ بچه هایی که درس خواندند و کار کردند، دوست داشتند حاصل تلاش های خود را ببینند و قبل از اینکه تحریم اقتصادی شویم ما را تحریم علمی کردند.
وی درباره پول محموله های نفتی و اطلاعیه دولت مبنی براینکه پول در اختیار جمهوری اسلامی ایران است، گفت: اینها را خودمان می دانیم اما آیا شما اختیار برداشت از آن را دارید؟
رئیسی تصریح کرد: بحث آزادی را مطرح می کنید ما هم با آزادی علمی، دانشجویان و زنان هم معتقد و پایبندیم و هم می گوییم دولت باید پایبند به این آزادی باشد و در اقدام و عمل نشان دهد.
به گفته وی در قضیه منا اگر سخنان توفنده رهبری نبود ظرف چند ساعت گره گشایی نمی شد و با دیپلماسی التماس نمی شود کار کرد.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا امسال روز ۲۹ اردیبهشت ماه همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.
اجتمام**٧٣٢٩ ** ۱۷۷۶
خبرنگار: لیلا اسماعیل نژاد ** انتشار‌: لیلا خطیب زاده
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی #فراسخن:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.