انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 51197

12 بازدید1 views

رئیس اداره حیات وحش محیط زیست مازندران گفت که یک قلاده پلنگ جوان حدود پنج ساله، اواخر هفته گذشته در تله گراز گیر کشاورزان مازنی در حاشیه پارک ملی پابند گرفتار شد که با کمک کشاورزان و کارشناسان محیط زیست از مرگ حتمی نجات یافت.کوروس ربیعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار#فراسخن افزود […]

رئیس اداره حیات وحش محیط زیست مازندران گفت که یک قلاده پلنگ جوان حدود پنج ساله، اواخر هفته گذشته در تله گراز گیر کشاورزان مازنی در حاشیه پارک ملی پابند گرفتار شد که با کمک کشاورزان و کارشناسان محیط زیست از مرگ حتمی نجات یافت.
کوروس ربیعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار#فراسخن افزود : پلنگ زخمی پس از تیمارداری دامپزشکان محیط زیست، به سلامت در جنگل محل استقرار رهاسازی شد.
وی اضافه کرد : برای پیگیری سلامت این پلنگ جوان دستگاه ردیاب نیز بر گردنش نصب شده تا در صورت احتمال بروز مشکل کمک های مورد نیاز انجام شود.
ربیعی اضافه کرد : کشاورزان برای جلوگیری از ورود گراز به اراضی کشاورزی خود تله سیمی مرگبار را در زمین ها مستقر می کنند و هر حیوانی که دچار این تله شود، در صورت عدم پیگیری تلف می شود.
رئیس اداره حیات وحش محیط زیست مازندران افزود : گاها پلنگ و یا سایر حیوانات طبیعت گرفتار این تله ها می شوند و جان خود را از دست می دهند.
وی به کشاورزان توصیه کرد تا از تله سیمی برای حفاظت از اراضی خود استفاده نکنند و با شیوه های سنتی گذشته از جمله ایجاد سرو صدا از دستبرد گراز به اراضی کشاورزی ممانعت کنند.
ربیعی خاطرنشان کرد : براساس توافق محیط زیست با بیمه، اگر پلنگ و یا خرس به کشاورزان و دامشان خسارت وارد کنند، این شرکت بیمه ای غرامت لازم را به آنها پرداخت می کنند تا کشاورزان به این حیوانات کمیاب آسیب نرسانند.
در سال گذشته ۲ قلاده پلنگ در مازندران براثر سوانح رانندگی و تله گراز گیر تلف شدند.
مازندران یکی از مناطق سکونتگاهی پلنگ محسوب می شود که بنا به گزارش محیط زیست شواهد نشان می دهد که بیشترین پلنگ در جنگل ها و ارتفاعات مازندران زندگی می کنند.
پارسال محیط زیست با کمک یکی از شرکت های بیمه ای طرف قرارداد به ۴۰ کشاورز و دامدار خسارت دیده ناشی از حمله پلنگ در مازندران غرامت پرداخت کرد.
خبرنگار: حسین فلاحتی ** انتشار دهنده:سیدمحسن حسن نیا
۶۹۸۲/۱۸۹۹

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.