انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 51211

19 بازدید1 views

به گزارش خبرنگار معارف #فراسخن در این بیانیه آمده است: امروز در آستانه انتخاب سرنوشت‌ساز دیگری قرار داریم که فرجام آن بر ساحت های مختلف حیات فردی و اجتماعی مردان و زنان این سرزمین اثرگذار است، از این رو می‌بایست برپایه اندیشه‌ورزی راهی را برگزینیم که پیشرفت مادی و معنوی جامعه اسلامی ما را بیش […]

به گزارش خبرنگار معارف #فراسخن در این بیانیه آمده است: امروز در آستانه انتخاب سرنوشت‌ساز دیگری قرار داریم که فرجام آن بر ساحت های مختلف حیات فردی و اجتماعی مردان و زنان این سرزمین اثرگذار است، از این رو می‌بایست برپایه اندیشه‌ورزی راهی را برگزینیم که پیشرفت مادی و معنوی جامعه اسلامی ما را بیش از پیش فراهم آورد.
در این بیانیه همچنین آمده است: ما معتقدیم راهی که می‌تواند کشور سرافراز ایران را به پیشرفت بنیادین و راستین نزدیک کرده و معضلاتی مانند رکود، بیکاری و حاشیه نشینی را بهبود بخشد و از رشد نگران کننده برخی آسیب‌های اجتماعی چون طلاق و اعتیاد بکاهد، حرکت به سوی تشکیل دولت اسلامی است.
این اساتید حوزه و دانشگاه افزودند: تشکیل دولت اسلامی، گام بسیار مهمی است که به فرموده امام خامنه‌ای بدون آن نمی‌توان به تمدن باشکوه نوین اسلامی دست یافت و همچنین بی آن نمی‌توان امیدی به حل مشکلات فرهنگی و اقتصادی کشور داشت؛ به ویژه در این دوران که دنیای کفر و ظلم برای حفظ سلطه مستبدانه خود بر محرومان عالم، حکومت نوپای اسلامی را مانعی مستحکم یافته و برای دگرگون ساختن آن از هیچ تلاشی فروگزار نکرده است.
امضاء کنندگان بیانیه تاکید کردند: با بررسی سوابق علمی و عملی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، می‌توان به روشنی دریافت که حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی شایسته‌ ترین است.
این اساتید تاکید کردند: رویکرد و عملکرد حجت ‌الاسلام رئیسی ما را بر آن داشت که ایشان را برای ریاست جمهوری، فرد اصلح دانسته و ایشان را به مردم خردورز و شریف ایران اسلامی بشناسانیم.
در ادامه بیانیه آمده است: باور راسخ ایشان به کارآمدی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت، اعتقاد راستین به راهکار اقتصاد مقاومتی و ضرورت گسترش عدالت اجتماعی، اولویت‌دهی به محرومیت‌زدایی در سیاست‌های اجرایی و توجه به ظرفیت‌ها و استعداد داخلی کشور به همراه بهره‌گیری از تجربه دیگر کشورها، از جمله رویکردهای کلان یاد شده است.
۱۸۴ نفر از اساتید و اندیشمندان در حوزه های فلسفه، کلام و عرفان اسلامی که این بیانیه را امضاء کرده اند از اساتید دانشگاه های تهران، شهید بهشتی، قم، دانشگاه ادیان و مذاهب، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه باقرالعلوم(ع)، اصفهان، شیراز، مشهد، یزد، تبریز و ارومیه هستند.
این اساتید علاوه بر تدریس در حوزه های علمیه در موسساتی همچون موسسه امام خمینی(ره)، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، جامعه المصطفی، موسسه حکمت و فلسفه ایران تدریس می کنند.
فراهنگ**۱۰۰۳**۱۰۲۷**دریافت: محمدرضا جعفرملک**انتشار: جواد دهقانی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.