انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 51247

10 بازدید2 views

محمدرضا نصیری روز چهارشنبه در گفت و گو با #فراسخن افزود: این گردشگر زن که به همراه سه گردشگر دیگر از روسیه با موتور سیکلت به یزد سفر کرده بود عصر سه شنبه در حوالی این دهستان بر اثر وزش باد شدید با برخورد به درب یک کامیون دچار سانحه شد.وی ادامه داد: پس از […]

محمدرضا نصیری روز چهارشنبه در گفت و گو با #فراسخن افزود: این گردشگر زن که به همراه سه گردشگر دیگر از روسیه با موتور سیکلت به یزد سفر کرده بود عصر سه شنبه در حوالی این دهستان بر اثر وزش باد شدید با برخورد به درب یک کامیون دچار سانحه شد.
وی ادامه داد: پس از این حادثه، گردشگر یادشده که دچار مرگ مغزی شده بود به سرعت به اورژانس شهرستان ابرکوه و سپس با بالگرد به بیمارستان شهید رهنمون یزد منتقل شد.
وی اضافه کرد: باتوجه به مرگ مغزی این گردشگر، با تلاش پزشکان همه فعالیتها از جمله عملیات احیاء برای وی انجام شد اما نتیجه بخش نبود و ساعت ۶:۳۰ امروز (چهارشنبه) درگذشت.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی یزد با قدردانی از تلاشهای پزشکان و عوامل اورژانس ابرکوه و بیمارستان شهید رهنمون یزد گفت: با هماهنگی سفارت روسیه و دفتر امور خارجه استان، مراحل کسب مجوز پزشکی و پلیس گذرنامه در حال انجام است.
اینا لیسنکو متولد ۱۹۸۸ از روسیه به همراه سه گردشگر دیگر سفر خود را با موتورسیکلت از این کشور آغاز کرده و پس از گذر از جمهوری آذربایجان وارد کشورمان شده بود.
استان یزد اکنون در کنار استانهای فارس و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی است.
این استان ۲۲۷۰ هکتار بافت تاریخی دارد که شهر یزد به عنوان نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی به مساحت عرصه ۷۴۳ هکتار و مساحت حریم پنج هزار هکتار در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
یزد با عناوینی همچون شهر بادگیرها، شهر کار و کاریز و کاهگل، دارالعباده، دارالعلم و دارالعمل، حسینیه ایران، شهر دوچرخه ها، شیرینی، شهر قنات و قنوت و قناعت و شهر آتش و آفتاب شناخته می شود.
۷۵۳۲/ ۶۱۹۷ خبرنگار: سعیدصادقی مقدم**انتشار: محمدحسین فلاح
irnayazdd@

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.