انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 51264

13 بازدید2 views

به گزارش #فراسخن، یحیی کمالی پور امروز- چهارشنبه- در گفت و گویی با بیان این مطلب افزود: متاسفانه در بسیاری از کشورهای مختلف زندانی ایران داریم که با برخی از آنها معاهده مبادله زندانی داریم و با برخی از کشورها چنین موافقتنامه ای نداریم.نماینده مردم جیرفت در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: بر همین […]

به گزارش #فراسخن، یحیی کمالی پور امروز- چهارشنبه- در گفت و گویی با بیان این مطلب افزود: متاسفانه در بسیاری از کشورهای مختلف زندانی ایران داریم که با برخی از آنها معاهده مبادله زندانی داریم و با برخی از کشورها چنین موافقتنامه ای نداریم.
نماینده مردم جیرفت در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: بر همین اساس دولت و مجلس تلاش دارند که موافقتنامه مبادله زندانیان با کشورهای دیگر منعقد کنند تا در صورتی که اتباع ایرانی مرتکب خلاف شدند براساس معاهده بتوانیم به پرونده آنها رسیدگی کنیم.
وی گفت: کمیسیون قضایی و حقوقی تلاش دارد که هر چه زودتر لوایح دولت در زمینه رسیدگی به وضعیت زندانیان خارج از کشور را مصوب کند و در صورت نیاز خود در زمینه تدوین طرح ورود کند.
این نماینده مجلس عنوان کرد: دولت نسبت به سرنوشت ایرانیان مسئولیت دارد و برای رسیدگی به وضعیت اتباع ایرانی در خارج از کشور باید معاهده های متعددی منعقد کند تا به لحاظ قانونی بتواند همه را تحت پوشش قرار دهد.
کمالی پور تاکید کرد: یکی از نگرانی ها این است که مقررات کشورهای دیگر به لحاظ مسائل فرهنگی و مذهبی مناسب ایرانی ها نیست و حتی اگر معاهده ای با کشوری نداریم باید بتوانیم از طریق کشور ثالث اتباع ایران را تحت حمایت قرار دهیم.
به گزارش خانه ملت، عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بنابراین باید تلاش شود با همه کشورها معاهده تبادل زندانی منعقد کنیم تا از طریق دستگاه دیپلماسی از همه اتباع ایرانی حمایت شود.
سیام****۳۰۶۱**۱۴۴۹**تنظیم کننده: میترا بلندقامتی*انتشاردهنده: امیر کاردان راد

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.