انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 51292

11 بازدید1 views

در پی افشاگری نشریه واشنگتن پست درخصوص در خواست ترامپ از جیمز کومی مبنی بر چشم پوشی از تحقیقات مربوط به روسیه کمیته اطلاعات سنای آمریکا امروز از جیمز کومی خواست تا در یک نشست علنی در خصوص پرونده روسیه و گفتگو های خود با ترامپ شهادت بدهد. در همین حال ترامپ در ادامه جستجو […]

در پی افشاگری نشریه واشنگتن پست درخصوص در خواست ترامپ از جیمز کومی مبنی بر چشم پوشی از تحقیقات مربوط به روسیه کمیته اطلاعات سنای آمریکا امروز از جیمز کومی خواست تا در یک نشست علنی در خصوص پرونده روسیه و گفتگو های خود با ترامپ شهادت بدهد.
در همین حال ترامپ در ادامه جستجو برای جانشین رییس برکنار شده اف بی آی با ۴ مقام دیگر این کشور یعنی جو لیبرمن سناتور سابق ایالت کنتیکت، ریچارد مک فیلی یکی از مقامات ارشد اف بی آی، اندرو مک کیب جانشین موقت کومی و فرنک کیتینگ فرماندار ایالت اوکلاهوما بعنوان گزینه هایی برای این مقام دیدار و گفتگو کرد.
پال رایان رییس مجلس نمایندگان آمریکا در پی بالا گرفتن جنجال های مربوط به یادداشت های کومی با تاکید بر این که به نظر او افراد و گروه های زیادی خیال لطمه زدن به رییس جمهور آمریکا را دارند، گفت: او خود را موظف می داند برای روشن شدن حقایق همه اطلاعات مربوط به این پرونده را قبل از هر گونه داوری مورد بررسی قرار دهد.
این در حالی است که رسانه های آمریکایی تلاش ترامپ برای وادار کردن رییس اف بی آی به دست کشیدن از تحقیقات مربوط به مایکل فلین مشاور امنیت خود را جلوگیری از اجرای عدالت که در چارچوب قانون اساسی این کشور جرم بزرگی محسوب می شود توصیف کرده و ترامپ را سزاوار بازجویی و حتی برکناری از مقام خود دانسته اند.
امروز فاش شد که رییس جمهور آمریکا روز گذشته به مدت بیست دقیقه در یک تماس تلفنی با نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفتگو کرده است.
خبر این گفتگو ها بخصوص در پی روشن شدن این که اسرائیل منبع تهیه اطلاعات محرمانه ای بوده است که ترامپ در دیدار خود با مقامات روسی در اختیار آن ها گذاشته، گمانه زنی های تازه ای را در مورد ناخرسندی سران رژیم صهیونیستی از آن ها بدنبال داشت اما مقامات واشنگتن و تل آویو از دادن اطلاعاتی در مورد این گفتگو ها خودداری و این طور وانمود کردند، محور اصلی این گفتگو ها موضوع مبارزه با تروریسم و داعش بوده است.
در حالی که تا پایان هفته جاری، محدوده زمانی حکم رییس جمهور قبلی آمریکا مبنی بر ادامه لغو تحریم های هسته ای علیه ایران به پایان می رسد، وزارت خارجه آمریکا امروز با صدور اطلاعیه ای این حکم را بار دیگر تمدید و اعلام کرد که ضمن بررسی و مطالعه در مورد نحوه عملکرد و میزان پایبندی ایران به تعهدات برجامی، خود را موظف می داند که در راستای شرایط این توافقنامه به لغو تحریم های هسته ای علیه ایران ادامه بدهد.
با این همه در اطلاعیه وزارت خارجه ترامپ اتهامات گذشته واشنگتن مبنی بر این که ایران همچنان از تروریسم حمایت می کند و ثبات منطقه را به مخاطره می اندازد، تکرار شده است که آمریکا کماکان به مقابله با این اقدامات ایران ادامه خواهد داد.
شبد*اروپام-۴-۵۴۱*۹۱۲۲* انتشار دهنده: مهدی نعمتی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.