انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 51297

23 بازدید1 views

علی محمدی سرکنسول ایران در شهر آستراخان روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار #فراسخن در باره برنامه رای گیری اظهار کرد: تمامی تمهیدهای لازم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و اخذ رای از هموطنان مقیم در استان آستراخان و مناطق همجوار تدارک دیده شده و همچنین اطلاع رسانی کامل در قالب سازو کار اجرای انتخابات […]

علی محمدی سرکنسول ایران در شهر آستراخان روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار #فراسخن در باره برنامه رای گیری اظهار کرد: تمامی تمهیدهای لازم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و اخذ رای از هموطنان مقیم در استان آستراخان و مناطق همجوار تدارک دیده شده و همچنین اطلاع رسانی کامل در قالب سازو کار اجرای انتخابات در روسیه با برنامه ریزی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو انجام گرفته است.
وی افزود: در این دوره انتخابات یک شعبه اخذ رای در محل سرکنسولگری ایران مستقر خواهد شد که از ساعت هشت صبح به وقت محلی کار خود را آغاز می کند.
محمدی اظهار کرد: براساس آمارها، بیش از ۱۰۰ خانواده ایرانی در شهر استراخان زندگی می کنند که انتظار می رود با علاقه مندی در این انتخابات حضور یابند
وی همچنین گفت که ایرانیان مقیم دیگر مناطق همجوار استان آستراخان و جنوب روسیه نیز می توانند آرای خود را به صندوق مستقر در سرکنسولگری بیاندازند.
از سوی دیگر، انتظار می رود گردشگران و فعالان اقتصادی که خارج از برنامه اقامت و به صورت کوتاه مدت در استراخان و مناطق همجوار این استان حضور دارند، روز جمعه نیز در رای گیری شرکت کنند.
در چارچوب برنامه ریزی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری شکوهمند انتخابات ریاست جمهوری در خارج، ایرانیان مقیم روسیه ۲۹ اردیبهشت ماه با حضور پای چهار صندوق رای به نامزدهای مورد نظر خود رای می دهند.
صندوق شماره یک در مجتمع آموزشی پیام امام (ره ) شهر مسکو پایتخت روسیه وابسته به سفارت جمهوری اسلامی مستقر خواهد شد و شهروندان ایرانی واجد شرایط رای دادن می توانند به خیابان نوواتروف، شماره ۴/ ۱۱ دی مراجعه کنند.
صندوق دوم نیز در انجمن دوستی ایران در شهر سن پترزبورگ به صورت سیار با زمان کار ۱۱ تا ۱۵ به وقت محلی و نشانی استقرار اولیه در خیابان لی تی نی پروسپکت شماره ۶۰، طبقه دوم قرار می گیرد.
ایرانیان مقیم در مناطق ساحلی دریای خزر روسیه نیز می توانند رای خود را برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به صندوق مستقر در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر آستراخان به نشانی خیابان آدمیرا لتیسکایا، پلاک ۳ بیاندازند.
چهارمین صندوق رای گیری نیز در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر قازان پایتخت جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه به نشانی خیابان اسپارتاکووس کایا ۶ – ساختمان سووار پلازا، طبقه سوم قرار می گیرد.
زمان آغاز رای گیری براساس وقت محلی ساعت هشت و پایان آن نیز ساعت ۱۸ روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه اعلام شده است و رای دهندگان ۱۸ سال تمام (متولدین ۲۹/۲/۱۳۷۹ و قبل از آن – به میلادی ۱۸/۰۵/۲۰۰۰) با شناسنامه ایران و همراه داشتن شماره کارت ملی یا گذرنامه ایرانی می توانند رای خود را به یکی از چهار صندوق اعلام شده بیاندازند.
اروپام ۱۵۱۶ ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.