انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 51363

9 بازدید0 views

به گزارش #فراسخن؛ تیم پرسپولیس در چارچوب رقابت های مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا سه شنبه دوم خردادماه ،برابر تیم لخویای قطر در ورزشگاه آزادی به میدان خواهد رفت.اما این تیم پرطرفدار فوتبال ایران به دلیل بی تدبیری و تخلف و بی تدبیری تعدادی از به ظاهر هواداران و در واقع تماشاگر نماها با انداختن […]

به گزارش #فراسخن؛ تیم پرسپولیس در چارچوب رقابت های مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا سه شنبه دوم خردادماه ،برابر تیم لخویای قطر در ورزشگاه آزادی به میدان خواهد رفت.
اما این تیم پرطرفدار فوتبال ایران به دلیل بی تدبیری و تخلف و بی تدبیری تعدادی از به ظاهر هواداران و در واقع تماشاگر نماها با انداختن نور لیزر برروی صورت بازیکنان لخویا، پرتاب اشیاء محترقه و پرتاب بطری آب و سنگ به سمت نیمکت مربیان تیم حریف که در گزارش ناظر بازی به آن اشاره شده است با جرائم سنگینی مواجه شد که ممکن است بر روند موفقیت های این تیم در لیگ قهرمانان آسیا تاثیر نامطلوب بگذارد.
به طور یقین،حضور هواداران در ورزشگاه های فوتبال، علاوه بر اینکه نقطه قوتی برای تیم ها بوده و جذابیت های این رشته ورزشی مهیج را بیشتر نمایان می کند، تماشای آن را لذت بخش تر کرده و همچنین منافع مالی هنگفتی نیز برای باشگاه به همراه خواهد داشت.
فروش بلیت،تبلیغات دور زمین و پخش تلویزیونی قسمتی از این منافع مالی است که به سود باشگاه کشف و ضبط شده و به حساب آنان واریز می شود،سرمایه ای که می تواند در این اوضاع نامناسب مالی به سود باشگاه و هواداران آن باشد.
این درحالی است که حضور هواداران در ورزشگاه ها به طور حتم انگیزه بازیکنان را افزایش خواهد داد و از سوی دیگر تشویق انبوه هواداران تاثیر منفی بر عملکرد بازیکنان تیم رقیب گذاشته و آنان را دچارنوعی سردرگمی و ضعف خواهد کرد.
با این شرایط تیم پرسپولیس در یک دیدار مهم و سرنوشت ساز از یک امتیاز فوق العاده مطلوب،‌باکیفیت و تاثیر گذار محروم شده و درشرایطی که بهترین فرصت برای تیم حریف ایجاد شده است به میدان خواهد رفت.
سئوال اصلی از هواداران پرطرفدارترین تیم آسیا این است،‌آیا این بی تدبیری و تخلف ناشی از اقدامات احساسی ارزش این محرومیت را در بازی مهم و تاثیر گذار مرحله حذفی دارد؟
به طورحتم مسئولان فرهنگی و کانون هواداران باشگاه پرسپولیس و فدراسیون فوتبال نیز در این مهم بی تقصیر نیستند و باید پاسخگو باشند که به غیر از ساماندهی هواداران برای تشویق هماهنگ، اجرای طرح های موزاییکی، پخش سرود و ترانه پیش از آغاز دیدارهای بین المللی و …. که درنوع خود جالب و تاثیر گذار نیز خواهد بود چه آموزش های فرهنگی و اخلاقی را برای هواداران درورزشگاه ها درنظر گرفته و آن را دنبال کرده اند؟
باخت و برد درتمامی ارکان زندگی انسان از جمله ورزش وجود داشته و امری بدیهی و غیر قابل انکاراست،به طور یقین تمامی ما با این موضوع درزندگی فردی و گروهی خود مواجه و آموزش هایی دیده ایم که این آموزش ها از درون خانواده آغاز و درمحیط های آموزشی، کسب و کار، ورزشی و …..کامل می شود و ما در طی این آموزش ها یاد می گیریم چگونه خشم را کنترل و یا هیجانات را به نحوی مطلوب که آزادی فردی دیگران را به مخاطره نیاندازد ،مدیریت کنیم.
حالا چرا هواداران از این موضوع درمحیط های ورزشی استفاده نمی کنند جای سئوال دارد؟ که کارشناسان و مسئولان ورزشی باید پاسخگوی آن باشند؟
به هر حال و با توجه به اتفاقاتی که در دیدار تیم های پرسپولیس و الوحده امارات افتاد باید گفت،مسئولان باشگاه ها در امر فرهنگی یا کاری صورت نداده اند و یا اگر کاری صورت گرفته قابل توجه نیست؟ که این موضوع به کل فوتبال ایران آسیب خواهد زد.
تاکید می شود،تیم پرسپولیس با این اوصاف با تیم لخویا دیدار خواهد کرد اما باید بدانیم بازنده بزرگ این محرومیت باشگاه،‌کادرفنی و بازیکنان این تیم هستند که ازیک امکان بسیار قدرتمند محروم شدند.
از سوی دیگر باید اذعان کرد اگر تیم پرسپولیس در هرصورتی ازصعود به مراحل بالاتر باز بماند یکی ازمقصران این حذف،‌هواداران بی تدبیر و تماشاگر نماهایی هستند که به هر دلیل بی ربط و یا قانع کننده دست به اقدامی زدند که ممکن است با حذف زودهنگام تیم محبوب پرسپولیس ازادامه این رقابت ها همراه باشد که البته امیدواریم اینگونه نشود.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی #فراسخن در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی.**۹۱۴۴** ۱۷۰۱
خبرنگار:سعید قهرمانی* انتشار: حمید قدیمی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.