انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 51465

31 بازدید1 views

به گزارش #فراسخن، رای گیری از ایرانیان مقیم استرالیا برای انتخابات ریاست جمهوری در ۶ شهر آدلاید، بریزبن، پرث، سیدنی، کانبرا و ملبورن انجام می شود.رای گیری از هموطنان ایرانی در شهر کانبرا و صندوقی که در سفارت جمهوری اسلامی ایران مستقرشده است از ساعت ۹ صبح به وقت محلی (۳ و ۳۰ دقیقه به […]

به گزارش #فراسخن، رای گیری از ایرانیان مقیم استرالیا برای انتخابات ریاست جمهوری در ۶ شهر آدلاید، بریزبن، پرث، سیدنی، کانبرا و ملبورن انجام می شود.
رای گیری از هموطنان ایرانی در شهر کانبرا و صندوقی که در سفارت جمهوری اسلامی ایران مستقرشده است از ساعت ۹ صبح به وقت محلی (۳ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران) کلید خورد.
این در حالی است که به دلیل اختلاف ساعت انتخابات در شهر ‘پرت’ استرالیا ساعت ۹ به وقت محلی (۵ و ۳۰ به وقت تهران) آغاز می شود.
ساعت اخذ رای از ایرانیان مقیم استرالیا در محل سفارت کشورمان در کانبرا و پنج شهر دیگر این کشور از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب پیش بینی شده است.
نهادهای ذیربط امنیتی و انتظامی استرالیا، مسئولیت نظم وامنیت فضای پیرامونی شعب اخذ رای را بر عهده دارند.
ستاد کمیته اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری ایران در استرالیا از هموطنان ایرانی مقیم خواست حضور و مشارکت فعالی در انتخابات برای تعیین سرنوشت کشور داشته باشند.
دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران و داشتن ۱۸ سال تمام تا ۲۹ اردیبهشت امسال از شرایط شرکت کنندگان در انتخابات برای رای دادن است.
شرکت کنندگان در انتخابات باید برای رای دادن شناسنامه و کارت ملی خود را به همراه داشته باشند، اما ایرانیان خارج از کشور در صورت همراه نداشتن شناسنامه و کارت ملی می توانند با ارائه گذرنامه معتبر ایرانی در انتخابات شرکت کنند.
در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری سیدمصطفی آقامیرسلیم، سید ابراهیم رئیسی، حسن روحانی و سیدمصطفی هاشمی طبا با هم به رقابت می پردازند.
۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۲۳۴ نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات ۲۹ اردیبهشت هستند که از این تعداد یک میلیون و ۳۵۰ هزارو ۲۹۴ نفر رأی اولی خواهند بود.
آساق**۱۶۱۱**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.