انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 51486

14 بازدید1 views

به گزارش خبرنگار #فراسخن، اسحاق جهانگیری که روز جمعه با حضور درحسینیه ارشاد رای خود را به صندوق انداخت، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز، روز بزرگی برای ملت ایران است و مردم ایران بعد از شنیدن نظرات کاندیداها فرصت انتخاب داشتند و امروز به صحنه انتخابات آمدند.وی افزود: براساس نظرسنجی ها و خبرهایی که […]

به گزارش خبرنگار #فراسخن، اسحاق جهانگیری که روز جمعه با حضور درحسینیه ارشاد رای خود را به صندوق انداخت، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز، روز بزرگی برای ملت ایران است و مردم ایران بعد از شنیدن نظرات کاندیداها فرصت انتخاب داشتند و امروز به صحنه انتخابات آمدند.
وی افزود: براساس نظرسنجی ها و خبرهایی که از صبح امروز از سراسر کشور دارم در همین ساعات اول، با حضور گسترده ملت ایران پای صندوق های رای روبه رو هستیم و ملت ایران بهتر از هر کسی موقعیت کشورشان، حساسیت زمان و حساسیت منطقه ای که در آن قرار گرفته ایم و امنیت انتخابات ریاست جمهوری را به خوبی درک می کنند.
جهانگیری تاکید کرد: مردم، امروز یک حماسه بسیار بزرگی خلق می کنند که در تاریخ ایران ماندگار است و این حضور هم برای دشمنان بیرونی و هم برای ملت ایران پیام های بزرگی دارد.
وی ادامه داد: پیامی که این حضور برای دشمنان ایران دارد این است که ملت ما یکپارچه و متحد است و راه خودش را انتخاب کرده است، از آرمانهای امام و انقلاب و رهبری دفاع می کند و به داخل کشور هم این پیام را منتقل می کند که ما راه توسعه و پیشرفت ایران را شناخته ایم و این راه را با سربلندی ادامه می دهیم.
معاون اول رئیس جمهوری در پاسخ به سوال خبرنگاران درخصوص سیاست خارجی ایران در صورت تداوم دولت دکتر روحانی، گفت: سیاست خارجی ایران براساس همان سیاست چهارساله گذشته خواهد بود که تعامل با دنیا، دفاع از اعتبار و ارزش های ایرانی و دفاع از حقوق ملت ایران در میز مذاکره است.
وی تصریح کرد: معتقدیم از طریق گفت و گو با سازمان های بین المللی و کشورهای دنیا باید همه سوءتفاهم ها را برطرف کنیم و راه پیشرفت کشورمان را ادامه دهیم.
جهانگیری در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا گفت و گوی ایران با ترامپ هم مثل گفت و گو با اوباما خواهد بود؟ گفت:
ما به دنبال مذاکره مستقیم با آمریکایی ها نیستیم الا در محدوده هسته ای ولی در ارتباط با مسائل کشورمان و منطقه مان آنچه به مصلحت کشورمان باشد به موقع خودش تصمیم می گیریم.
وی در پاسخ به خبرنگاری که خواستار توصیه جهانگیری به مردم ایران بود نیز اظهار داشت: نیازی نیست به مردم ایران توصیه ای بکنم، مردم ایران، مردم بزرگی هستند موقعیت شناسی آنها بسیار دقیق است.
جهانگیری خطاب به ایرانیان بیان داشت: تنها خواهشم این است که رای گیری را به ساعت های پایانی نیاندازید با این ترافیک جمعیتی که در صندوق های رای هست هرچه زودتر بیایند کمتر معطل می شوند این معطلی این چندساعته، سرنوشت چندین ساله خودتان و فرزندانتان رقم می خورد.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز(جمعه) در ۶۳ هزار و ۵۰۰ شعبه اخذ رای در سراسر کشور آغاز شد.
درانتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزارو ۲۳۴ نفر واجد شرایط لازم رای دادن هستند.
در این دوره از انتخابات، یک میلیون و ۳۵۰ هزار و ۲۹۴ نفر برای نخستین بار می توانند در انتخابات شرکت می کنند.
انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم از بامداد امروز در خارج از کشور آغاز شده و هموطنان در کشورهای واقع در شرق آسیا، آرای خود را در صندوق های رای ریخته اند.
** ۳۲۲۹**۱۰۵۵*۱۴۴۰
خبرنگار: حنانه شفیعی ** انتشار: گلشن

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.